K24 / Accord upgrades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Blackmagic nu putem face asa ceva, este street racing si este ilegal.
    Posesorii de CL9 interesati de reflash pot face un drive test cu a mea doar.
    Daca se doreste versus trebuie găsit un cadru legal.
    Sau se pot face măsurători individuale gen dynolocious , etc.

    Comment


    • #32
      Find a free COPless road ) We have few here for safe runs up to 250kph, hope you too.

      Comment


      • #33
        We should arrange a caravan to your country then
        It's tough to do these kind of stuff these days over here.

        Comment


        • #34
          Din pacate nu am mai ajuns aseara, dar astept ocazia urmatoare. Cred ca cel mai interesant ar fi sa vedem in paralel Accordul lui dinoc vs 2.4 doar cu soft vs stock.
          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
          2 roti

          Comment


          • #35
            Am mers cu masina lui dinoc. Pe mine m-a convins. Trage foarte bine. Pur si simplu se misca intr-un mod aparte, pentru un k24. Cred ca va surprinde multa lume in trafic.

            Comment


            • #36
              Si mai interesant ar fi intre un 2.4 doar cu soft vs stock
              sigpic

              Comment


              • #37
                Ba, eu zic ca cel mai interesant ar fi intre CL9 identice, cu soft "littlebo", cu soft Dimsport, cu soft SKN si cu cine se mai declara competent.
                Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                Comment


                • #38
                  Am facut test cu masina lui dinoc, fara cuvinte, este o nebunie curata cat de repede urca in ture si trage ca cele din filmele postate, sunt pentru si o sa-i fac acest reflash (din pacate nu acum datorita unor probleme personale dar o sa vada si japoneza mea acest soft), este o bestie in adevaratul sens al cuvantului. Felicitari dinoc si multumesc frumos pentru test.

                  Numai bine.
                  Honda Accord CU2 2.4 AT
                  "Never drive faster than your angels can fly"

                  Comment


                  • #39
                    se poate face si pe CL7? ..tare-as vrea
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • #40
                      @ady_uiac

                      Se poate reflash si pentru CL7 (155hp)
                      - nu oferim deoarece castigul este nesemnificativ deoarece acest motor foloseste o varianta de economy VTEC

                      Comment


                      • #41
                        Si pana la urma, unde este masina aia stoc cu reflash??? Se tot vorbeste de senzatii tari, de adrenalina, dar se omite de fiecare data ca masinile din teste prezinta si alte modificari decat o resoftare.

                        De exemplu, facem exceptie de la filmele postate mai sus, masina lui Dinu are urmatoarele modificari cunoscute de mine: volanta usurata, upgrade kit ambreiaj, tampoane motor, final drive cu rapoarte scurte, decat, galerie evacuare si posibil jante usoare. Suma investita in astfel de modificari la un CL9 se ridica undeva la 2500-3000 euro, la care se mai adauga si softul inca 300 euro. Cam cu ce am enumerat eu mai sus, aceasta masina poate bate un CL9 stoc pe o distanta de 3-4 masini sau chiar 5 daca soferul este foarte bun. Sunteti siguri ca doar din reflash masina este nebunie curata?

                        Eu vin cu probele mele filmate, in care am investit bani si timp:

                        Honda Type-R FN2 vs Golf 5 GTI Edition 30 230CP (cu reflash):

                        https://www.youtube.com/watch?v=Haa3ck02dYw

                        Honda Type-R FN2 vs Renault Megane R26 F1 230cp

                        https://www.youtube.com/watch?v=c3WlHuwveOg

                        Ce ar fi sa va spun ca TYPE-R bate cele doua masini doar cu reflash si headere?
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #42
                          Io nu īnțeleg care este problema ta? ma uimești pe zi ce trece.
                          Io m-aș fi bucurat pentru tine dacă realizai nu știu ce, și am făcut - o si īn trecut cānd īți tunai civicul, tu īn schimb suferi, de ce?
                          Doar repeți același chestii.
                          Ca fapt divers pentru tine, modificarile sunt aproape nule fara reflash.
                          Reflash ul este cheia modificărilor.
                          Lumea care s-a dat stie deja ce modificări are mașina.
                          Nu a fost nimeni pacalit aici, scrie și īn anunt, a scris și littlebo ce modificări are acel accord.
                          Și apropos lista ta cu modificări nu este corecta. Mai interesează-te. Oricum motorul este stock (fara modificari mecanice).
                          dinoc
                          Senior Member
                          Last edited by dinoc; 23-08-13, 16:51.

                          Comment


                          • #43
                            acest reflash shimba cumva si felul in care functioneaza cutia automata? o face mai rapida in reactia la kick down?
                            "Ethics. That's always so inconvenient."
                            Cal Lightman

                            Comment


                            • #44
                              eu cred ca el vrea sa auda pareri despre softul pe care il promovezi, nu despre o masina modificata si un soft... adica un cl9 stock si doar cu soft... fara alte modificari care conteaza peste 70% din comportamentul unei masini.
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                @Turkish reflash-ul iti va imbunatati raspunsul pedalei de acceleratie, deoarece altereaza partea de DBW.

                                @roland nu conteaza ce vrea el ? Ce sa fac sa-mi dau toate piesele de pe masina sa-i arat lui nu stiu ce, n-am ce face ?
                                Pentru asta exista acele video-uri , unele arata diferenta intre stock si reflashed (te-ai uitat pe ele) ?

                                Comment

                                Working...
                                X