IONUT.BALASA: '08 Honda Civic Type R Race+AC, Alabaster Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Eu in al meu as pune Redline 0w40 sau Motul 300V 5w40. Inclin spre prima varianta.
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #17
      Eu tot nu inteleg de ce sa pui un ulei mai vascos intrun motor proiectat sa mearga perfect cu o anumita vascozitate minima.
      sigpic

      HONDA - THE POWER OF DREAMS
      Honda Civic Type-R FN2

      Comment


      • #18
        0w40 de la Redline e doar putin mai vascos decat 5w30 sau 0w30, deci nu e nicio problema sa il folosesti. Important e sa fie de calitate cat mai buna. In acest caz, ambele recomandate de mine sunt uleiuri esterice. X-Lite e doar partial ester din cate stiu, iar Redline 0w30 nu e A3/B3, ci A5/B5. Uite, am incercat sa iti raspund cum am putut mai bine. Nu am urmarit sa fie cat mai vascos.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #19
          @Xander - ce ulei ai acum in masina redline 0w30? cum se comporta?

          Comment


          • #20
            In Accord, 0w30, da. Este excelent, nu am vazut nimic sa se incalzeasca asa repede. Pentru Accord cred ca este perfect. Si ceva mai ieftin decat Motul 300V pe care il foloseam inainte.
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • #21
              Gata, astazi masinuta a primit placute noi de frana.
              Tot astazi am cumparat si un radio-cd OEM . Stie cineva daca este complicat de instalat?
              Si abia acum mi-am dat seama ca imi trebuie si acel ecran mai mare care sa imi arate posturile radio...off
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Xander, vezi să nu ții mașina pe bară prea mult, e un ulei care atrage apa(vaporii) şi e recomandat să se meargă cu ea minim 30 de min. fără stat la semafoare. Zice-se că de vară, Redline 10-30 ar fi mai potrivit pentru oraş.
                Sorry de poluare, Ionuț.
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • #23
                  De ce te chinui cu radio-cd-ul oem cand poti pune orice cd-player decent cu aux, usb, ipod, bluetooth?
                  Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                  Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                  ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                  Comment


                  • #24
                    Am un Alpine deja pus cu usb Bluetooh. dar e urata rau gaura aia care ramane. Cred ca mai bine ma indrept spre un sistem de navigatie cu DVD sa umple tot golul ala.
                    Si apropo cel mai mare minus pt muzica. Pur si simplu refuza sa se auda bine. Difuzoarele pe spate sunt OEM (se aud ok)si pe fatza cum nu a venit cu muzica au fost puse niste alpine si cu acest cd player tot alpine http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...INE/CDE-133BT/. Nu ca as avea nevoie de muzica pt ca am sub capota
                    Dar cred ca o sa imi dea de furca sistemul asta audio...
                    Vroiam sa ii pun pe cel OEM pt ca arata mai bine linia bordului

                    Comment


                    • #25
                      In cazul asta ar trebui sa gasesti un ecran de clima la dezmembrari la un pret decent. Eu am luat ujul pt un prieten acum cateva saptamani la 150lei.

                      Ca boxe, orienteaza-te spre focal, hertz, etc.
                      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                      Comment


                      • #26
                        Baga un 2 din si daca vrei sa se auda muzica bine pune un amplificator bun pe difuzoare si ceva insonorizare si o sa ramai uimit cat de bine o sa se auda... mizeria de cd-player original nu merita sa il pui pe masina
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Si proprietarul masinii!
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            sunteti cvadrupleti?
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Da sa facem fata masinii...cand vine vorba de detailing

                              Comment


                              • #30
                                Asta a fost cumva Type R-ul cu numere de Constanta care era de vanzare, inainte?
                                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                                Comment

                                Working...
                                X