RAHAN: '08 Honda Accord 2.0 I-VTEC SSE M/T, Dark Mocha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si iaca ca s-au implinit 3 ani si vreo 40 000 km de cand colaboram (eu cu Accord-ul) si lasand la o parte senzorul ala murdar, nici un eveniment neplacut.
    Acum a venit vremea unui nou schimb de ulei, si, evident, un nou zbucium cu privire la uleiul care va fi bagat.La ultimul schimb am avut RedLine 0w30.A fost foarte in regula, si la joja nu pare ca a consumat (nu in mod evident).Oricum, n-a halit nici un ulei din ce a primit pana acum.
    Treaba e ca nu prea cred ca se justifica sa mai bag RedLine.Cred ca e cam overkill, si acum oscilez intre Sustina5w30 si Amsoil 0w20.
    Despre Sustina in Accord,am gasit pareri pozitive.Intre cele doua, nu e diferenta semnificativa la pret.
    Asa ca as dori sa va intreb daca aveti vreun sfat in privinta alegerii unui ulei din cele doua, in special pe cei care ati pus Amsoil 0w20, daca ati pus in CL7.

    Va multumesc.
    "Un om fara vicii, este un om fara virtuti" A. Lincoln

    Comment


    • #32
      A venit vremea sa se inchida si topicul Accordului meu, pe care intentionam sa-l tin pana-i cad rotile.
      Dupa 4 ani si jumate in care nu a cerut decat consumabile si spalat la senzor o data pe an, un accident a asezat-o definitiv deoparte.
      Dar s-a retras glorios, si dintr-un accident foarte urat, la 120 km/ora si din vina altui sofer, a iesit praf in exterior, dar neatinsa in interior.Asa ca toti pasagerii (2 adulti si 2 copii) ne-a dat jos fara nici o zgarietura.
      Legat de transport copiilor cu masina, nu ar trebui riscat nici 100 m de mers fara scaune adecvate + centuri.In cazul meu au facut marea diferenta.

      Dupa ce finalizez cu asigurarile, probabil o voi dezmembra.

      Momentan a fost inlocuita cu o alta masina, tot japoneza dar deocamdata nu Honda.
      La un moment dat, alta Honda o sa urmeze in ograda, fara dubii.
      "Un om fara vicii, este un om fara virtuti" A. Lincoln

      Comment


      • #33
        Brrr.... Bine că voi sunteţi bine.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment

        Working...
        X