Becuri cu LED in faruri Honda CR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by cerevelu View Post
    Foarte tareeee!!!!!!
    Multumesc dl Dinutu...chiar e o treaba care merita.
    Dl. Radu (ro861) m-a scos...el m-a indrumat...
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #17
      Momentan eu nu vreau sa invart nici un shurubel cat e in garantie. Cand iese o fac nava intergalactica, cu leduri antigravitationale si modificari de tot felul ( am o lista lunga...) - dar momentan stau pe tusha...
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • #18
        E drept cu garantia , sunt unii ce au patit-o de la leduri cu instalatia electrica topita etc...
        Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

        Comment


        • #19
          Becuri cu LED in faruri Honda CR-V

          Sa speram ca nu se va intâmpla nimic. Pana in prezent nici o problema. La pozitii am sa pun mana pe fire dupa un drum mai lung. Se arde instalatia cand bagi un consumator mai mare decat cel pentru care a fost facuta instalatia. Am patit la Dacia ..am pus becuri de 100 pe faza lunga si....pac s-a topit firul....am pus releu dupa aceea si a fost ok.


          Sent from my iPhone using Tapatalk 2
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • #20
            D-le Florin, staţi liniştit, nu au un consum mai mare fata de becurile clasice. Din contra, consumul real al becurilor de 7,5w este de aprox. 1,5-2w, testat.

            Comment


            • #21
              Stiu Cataline.


              Sent from my iPhone using Tapatalk 2
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #22
                Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                Pune-i la pozitie ce mi-ai pus mie. Noaptea se vad "răpitor"....


                Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                E vreo sansa sa gasesc si eu ledurile astea pentru CRV , chiar e o problema cu originalele montate de Honda .
                As vrea sa pun si un xenon pe faza lunga dar nu ma pricep ce sa caut in schimb stiu sigur ca nu vreau sa aiba nici un delay cand dau flash .

                Comment


                • #23
                  Xenon nu are ce cauta pe faza lunga decat daca e becul bi-xenon si scurta e aprinsa deja.
                  Cu Xenon pe lunga se arde becul mai repede decat cu halogenul.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Deci in concluzie sa stau cuminte si sa ma multumesc cu felinarele montate de Honda. Cam dureros ce sa spun , bine ca macar pe faza scurta am lumini bune , e un xenon fara pretentii de nume , dar care de un an jumate chiar isi face treaba foarte bine.
                    Ar trebui sa pun totusi pe faza lunga macar niste halogene care sa fie ma puternice , pt ca pur si simplu nu au aproape nici un efect cele autentice .

                    Comment


                    • #25
                      Osram nightbreaker unlimited sau philips xtreme vision
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X