ALEX0205: '02 Honda Civic Hatchback 1.6 Type S, Satin Silver (EP2)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by andrei.g View Post
    Ce turatie ai la 100 km/h? si cum ti se pare motorul pana in 120 km/h? zgomotos? se forteaza? sau merge normal?
    Apropo, cel mai bun consum la drum lung?
    sincer eu pe la 100 km/h ....merg in a 5 a undeva la 2800-3000 sincer nu am fost asa atent dar stiu sigur ca in a 4 a sta undeva spre 5000....la 120 nu am fost atent dar mai mult de 3300-3500 (dar nu iti pot spune sigur,deoarece nu am dat mare atentie ) consum in oras 9% si in afara 6-7%(doar cu aerul conditionat ....mult prea cald in bucuresti sa mergi fara,mai ales la drum lung)

    Comment


    • #17
      Inseamna ca intradevar se tureaza mai mult decat generatia precedenta, din care e si masina mea. Eu la 100km/h am aproape 2500rpm, zic aproape, pt ca in momentul in care ajunge acul la 2500 si tin pedala constant apasata, masina accelereaza singura ca sa zic asa, probabil atunci incepe sa isi faca treaba filtrul de aer...

      Comment


      • #18
        Originally posted by andrei.g View Post
        Inseamna ca intradevar se tureaza mai mult decat generatia precedenta, din care e si masina mea. Eu la 100km/h am aproape 2500rpm, zic aproape, pt ca in momentul in care ajunge acul la 2500 si tin pedala constant apasata, masina accelereaza singura ca sa zic asa, probabil atunci incepe sa isi faca treaba filtrul de aer...
        la ep2 la 2300 la jumate cu pedala de acceleratie intra vtec-ul la 2300 ture...si de acolo se simte cum urca ....nu chiar ca la un DOCH Vtec ca la k20....dar pt un soch sunt multumitiar cu pedaua la podea intra la 3000 vtecul....si da chiar ii place sa mergi mai turat gen 2500-3000 ....dar si consumul....cred ca am reusit si 10-11 % in oras

        Comment


        • #19
          Asa jos intra vtec-ul???

          Comment


          • #20
            da...asa e facuta asta

            Comment


            • #21
              vin si eu cu o intrebare:de unde pot gasi arcul de la etrierul spate care este la mecanismul franei de mana....am cautat pe net dar nu am gasit

              Comment


              • #22
                Salut Alex!

                Felicitari pt achizitie! Cat mai multi km fara incidente de orice fel!

                Ce norma de poluare ti-a iesit la RAR? Conform http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf, Civic-urile din perioada aia sunt Euro3.
                La tine cum a fost?

                Thanks!

                Comment


                • #23
                  Originally posted by grantland_fan View Post
                  Salut Alex!

                  Felicitari pt achizitie! Cat mai multi km fara incidente de orice fel!

                  Ce norma de poluare ti-a iesit la RAR? Conform http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf, Civic-urile din perioada aia sunt Euro3.
                  La tine cum a fost?

                  Thanks!
                  Euro 4 deoarece asa este ...oricum dupa discutii si dupa tuvul de la nemti care preciza clar ca este euro 4, la rar in bucuresti a fost si prima 1.6 si an 2002 si au facut omologare individuala...

                  Comment


                  • #24
                    Multumesc Alex.

                    Imi place cu angajatii RAR spun pe site-ul lor ca "Încadrarea autovehiculelor în gradul de poluare chimică se realizează având la bază o serie de informaţii complexe de natură tehnică ce provin, în special, din dosarele de omologare ale acestora şi care sunt disponibile în anumite baze de date europene la care R.A.R. are acces, la fel ca toate celelalte autorităţi de omologare europene, sub un regim controlat şi printr-un număr limitat de utilizatori.
                    Având în vedere numărul extrem de mare de mărci de autovehicule diferenţiate la rândul lor pe tipuri, variante şi versiuni constructive multiple, a perioadei mari de timp care s-a scurs de la introducerea nivelului de poluare denumit Euro 1 (1992) precum şi a numărului mare de acte de reglementare europene care introduc modificări ale gradelor de poluare generic denumite Euro, este practic imposibil să existe „tabele” complete, cum adesea se solicită, care să poată furniza informaţii utilizatorilor obişnuiţi cu privire la corespondenţa dintre anumite variante şi versiuni de autovehicule (identificabile mai mult sau mai puţin facil) şi gradul de poluare pe care îl respectă."

                    Imi si imaginez discutia ta cu cei de acolo in care ei zic Euro 3, iar tu le zici simplu ca in Germania au zis ca-i Euro 4, iar ei, "Atunci, bine, facem ca dvs."

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by grantland_fan View Post
                      Multumesc Alex.

                      Imi place cu angajatii RAR spun pe site-ul lor ca "Încadrarea autovehiculelor în gradul de poluare chimică se realizează având la bază o serie de informaţii complexe de natură tehnică ce provin, în special, din dosarele de omologare ale acestora şi care sunt disponibile în anumite baze de date europene la care R.A.R. are acces, la fel ca toate celelalte autorităţi de omologare europene, sub un regim controlat şi printr-un număr limitat de utilizatori.
                      Având în vedere numărul extrem de mare de mărci de autovehicule diferenţiate la rândul lor pe tipuri, variante şi versiuni constructive multiple, a perioadei mari de timp care s-a scurs de la introducerea nivelului de poluare denumit Euro 1 (1992) precum şi a numărului mare de acte de reglementare europene care introduc modificări ale gradelor de poluare generic denumite Euro, este practic imposibil să existe „tabele” complete, cum adesea se solicită, care să poată furniza informaţii utilizatorilor obişnuiţi cu privire la corespondenţa dintre anumite variante şi versiuni de autovehicule (identificabile mai mult sau mai puţin facil) şi gradul de poluare pe care îl respectă."

                      Imi si imaginez discutia ta cu cei de acolo in care ei zic Euro 3, iar tu le zici simplu ca in Germania au zis ca-i Euro 4, iar ei, "Atunci, bine, facem ca dvs."

                      nu a fost chiar asa)a fost mai complicat

                      Comment


                      • #26
                        Felicitari pt achizitie !
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                          Felicitari pt achizitie !
                          multumesc

                          Comment


                          • #28
                            Felicitari pentru masina. Arata bine, culoarea argintie este o alegere desteapta (scapi de praf si zgarieturi).

                            Comment


                            • #29
                              De praf da,dar de zgarieturi nu prea ...

                              Comment


                              • #30
                                Vin si eu cu o problema ...de ceva timp imi scartaie pedala de ambreiaj ...cand apas si ii dau drumul.Este ceva normal,se rezolva cu vaselina/wd440????sau e ceva mai rau?

                                Comment

                                Working...
                                X