Cenzura?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cenzura?

    Observ de la un timp ca se practica pe forum multa cenzura, reguli peste reguli, stergeri masive de posturi deranjante pe morive de offtopic, samd.
    Intrebare: se doreste trierea userilor? se doreste transformarea intr-un SRL pentru diversi care fac afaceri din acest forum izvorat din pasiune sau e doar un exces de zel din partea celor cu butoane?
    Nu de alta, dar ati putea face circuit inchis, doar pe baza de invitatii si cu asta s-ar rezolva problema.
    Acum ceva vreme era fun sa intru sa citesc sau sa postez, acum nu mai am acelasi sentiment.
    Poate mi se pare mie, nu acuz pe nimeni, dar as fi curios daca sunt singurul care am acelasi sentiment.

  • #2
    Depinde a cui părere vrei să o afli.
    Din punctul meu de vedere, e normal să fie reguli şi la fel de normal mi se pare să se respecte regulile. Dacă par prea aspre regulile, asta e. Cam aşa e şi īn viaţa reală, sunt reguli şi dacă nu se respectă, există sancțiuni.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      In fine, parerea voastra n-are cum sa fie alta.
      Repet, e totusi un forum izvorat din pasiune si plin de pasiune, care a nascut ceva amicitii intre useri.
      Eu eram curios doar daca mi se pare mie ca se schimba directia catre ceva mai mult tehnic si comercial, pentru ca pe mine nu ma pasioeaza absolut deloc niciuna din variante.

      Comment


      • #4
        Ai o perceptie gresită. Eu am vorbit īn numele meu. Atāt. Zona comercială, asta e, există pe mai toate forumurile.
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

        Comment


        • #5
          Dpmdv situatia e undeva la mijloc. Da, e nevoie de reguli si totusi, da, parca totusi se face exces de zel in ultima vreme
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • #6
            Adică sunt reguli şi se aplică altele? Că nu prea īnţeleg. Sau sunt reguli şi sunt aplicate la litera regulamentului? Aici nu prea merge cu şpagă, nu e ca īn trafic
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • #7
              Sincer nu mi se pare un exces. Am vazut siroaie de posturi penibile si fara sens care meritau sterse si au fost sterse....si spun asta din punctul de vedere al unui user obisnuit, fara rank de admin,administrator samd
              '01 Honda Civic Type R EP3

              Comment


              • #8
                Daca se intelege cenzura prin stergerea posturilor offtopic, atunci avem o problema de intelegere. Offtopicul si flame-ul nu au ce cauta in ariile 'serioase' ale forumului.
                Cred ca libertatea de exprimare inseamna diferit pentru unii dintre noi. Poate ca X are chef de aberat si provocat userii, in timp ce Y vrea sa gaseasca foarte repede raspunsul la o intrebare si ii trece cheful cand citeste 2, 3 pagini de discutii aiurea.

                @ astrul: daca te referi la mine ca cenzurez ai dreptate. Asta fac: sterg posturi, le mut, le editez cand apar agramati care nu au trecut pe la scoala si se cred pe 'mess', dau warn, dau ban. Nu o fac dintr-o ambitie personala/ exces de zel, dar raspund cand avem 'report' si prefer sa fac curatenie pe forum, nu vreau sa ne transformam in "happy hour" sau alte exemple de genul asta.
                Tu vorbesti de pasiune, eu nu pot sa spun ca am fost pe forum inca de la infiintare; am inceput sa il citesc prin 2006 si mi-am facut cont in 2007 cand erau putini useri si la intalnirile din Bucuresti (se faceau la Politehnica) nu veneau foarte multi.
                Care este pasiunea la tine cand tu faci flame si te crezi cal breaz pe unde poti? Tu conduci Accord-ul cu o medie de 200 km/h, intr-o perioada ai avut arici in buzunar si nu i-ai facut reviziile cum trebuie ca dupa aceea sa arunci vina pe service, nu ai venit la nicio nationala/ nocturna. Tu esti forumistul de tastatura, viteazul din fata ecranului, ai pretentii, dar nu faci nimic de fapt.
                In timp ce altii chiar fac ceva pentru forum, tu stai la calculator si comentezi tot ce se intampla.
                Eu consider ca pana sa poti sa ai un minim de pretentii referitor la forum, trebuie sa faci ceva util inainte. Tu ce ai facut pana acum pentru comunitate?
                "se doreste transformarea intr-un SRL pentru diversi care fac afaceri din acest forum" - Nu! Daca ar fi dupa mine, as lasa o singura arie: vand/ cumpar Honda.
                Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                2 roti

                Comment


                • #9
                  Probabil vă doriţi mai multă relaxare, mai multă socializare pe net, etc. Eu cred că pentru asta există facebook, site-uri de genul amfostacolo.ro, computergames.ro, etc. Ăsta trebuie să fie un forum auto, cu discuţii preponderent īn zona auto. Ponderea off-topic-ului trebuie so fie destul de mică. Nici eu nu am funcţii ( oricum sunt neretribuite ) pe forum Şi īncerc să ajut pe cāt se poate. Şi asta fac adminii, moderatorii, etc, pe aici: muncă voluntară, din timpul lor. Fără alte interese. Cine poate să īnteleagă asta, foarte bine, cine foloseşte teoria conspiraţiei , adică vede interese ascunse, etc, cred că are o problemă de percepție.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #10
                    chiar as vrea sa vad ceva reguli in directia comerciala ... probabil ca sper prea mult.

                    Comment


                    • #11
                      Eu cred ca este un forum deosebit, iar mentinerea disciplinei il ajuta sa nu se transforme intr-o gluma proasta cum sunt atatea pe Net !
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gāndiţi pentru voi īnşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Cānd rămāi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui pānă la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să īţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gāndeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Toyboy View Post
                        chiar as vrea sa vad ceva reguli in directia comerciala ... probabil ca sper prea mult.
                        Pai sunt reguli:

                        http://www.hondafan.ro/forum/announc...php?f=136&a=10
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by KMR View Post
                          Ai o perceptie gresită. Eu am vorbit īn numele meu. Atāt. Zona comercială, asta e, există pe mai toate forumurile.
                          Eu cred ca nu, dar sunt subiectiv.
                          Totusi, urmaresc forumul si postez pe el de vreo 5 ani si imi dau seama cand vine un suflu nou de schimbare. In fine.

                          Originally posted by KMR View Post
                          Adică sunt reguli şi se aplică altele? Că nu prea īnţeleg. Sau sunt reguli şi sunt aplicate la litera regulamentului? Aici nu prea merge cu şpagă, nu e ca īn trafic
                          Forumul, prin definitie este un loc de discutii. Cand faci prea multe ingradiri risti sa nu mai existe motivul care sa te determine sa postezi.

                          Originally posted by ramm View Post
                          Daca se intelege cenzura prin stergerea posturilor offtopic, atunci avem o problema de intelegere. Offtopicul si flame-ul nu au ce cauta in ariile 'serioase' ale forumului.
                          Cred ca libertatea de exprimare inseamna diferit pentru unii dintre noi. Poate ca X are chef de aberat si provocat userii, in timp ce Y vrea sa gaseasca foarte repede raspunsul la o intrebare si ii trece cheful cand citeste 2, 3 pagini de discutii aiurea.

                          @ astrul: daca te referi la mine ca cenzurez ai dreptate. Asta fac: sterg posturi, le mut, le editez cand apar agramati care nu au trecut pe la scoala si se cred pe 'mess', dau warn, dau ban. Nu o fac dintr-o ambitie personala/ exces de zel, dar raspund cand avem 'report' si prefer sa fac curatenie pe forum, nu vreau sa ne transformam in "happy hour" sau alte exemple de genul asta.
                          Tu vorbesti de pasiune, eu nu pot sa spun ca am fost pe forum inca de la infiintare; am inceput sa il citesc prin 2006 si mi-am facut cont in 2007 cand erau putini useri si la intalnirile din Bucuresti (se faceau la Politehnica) nu veneau foarte multi.
                          Care este pasiunea la tine cand tu faci flame si te crezi cal breaz pe unde poti? Tu conduci Accord-ul cu o medie de 200 km/h, intr-o perioada ai avut arici in buzunar si nu i-ai facut reviziile cum trebuie ca dupa aceea sa arunci vina pe service, nu ai venit la nicio nationala/ nocturna. Tu esti forumistul de tastatura, viteazul din fata ecranului, ai pretentii, dar nu faci nimic de fapt.
                          In timp ce altii chiar fac ceva pentru forum, tu stai la calculator si comentezi tot ce se intampla.
                          Eu consider ca pana sa poti sa ai un minim de pretentii referitor la forum, trebuie sa faci ceva util inainte. Tu ce ai facut pana acum pentru comunitate?
                          "se doreste transformarea intr-un SRL pentru diversi care fac afaceri din acest forum" - Nu! Daca ar fi dupa mine, as lasa o singura arie: vand/ cumpar Honda.
                          Nu stiu de ce te simti vizat. Inainte erai mai relaxat, acum pari mult mai crispat si asta se observa si din postari si din felul in care moderezi. Tu stii de ce. Poate e varsta si singuratatea.
                          Cat despre celelalte... Nu transforma niste intalniri ale unor oameni care vineri seara in loc sa stea cu familia acasa, se duc pe la intalniri, intr-o regula generala si de urmat.
                          Casatoriti-va, faceti 2-3 copii si-apoi sa va vad. Ajungeti voi acolo si dupa aia judecati. Pana la proba contrarie eu am si familie si un job destul de extenuant si culmea, ma mai si bucur de masina in fiecare zi. De vreo 5 ani incoace, vreme de vreo 180.000 km. Cate Honde ai condus tu in total sa ajungi la kilometrajul asta? Ca pana la urma masina se conduce nu se admira in parcare la biblioteca, cel putin din punctul meu de vedere.
                          Care e pasiunea la mine? Sa-mi conduc masina. Nu trebuie sa stau de vorba cu 30 de insi sa le explic ce-mi place mie, imi place s-o conduc si cu asta basta, chiar si dupa atata timp. Ce fac in trafic e problema mea.
                          Conduc dupa cum am chef, cu medii de viteza diferite, nici asta nu trebuie s-o explic. Probabil daca veneam la intalniri si faceam niste drifturi, chit ca am tractiune fata, probabil capatam respectul comunitatii, in fine, a celor 5-6 care se intalnesc regulat. Departe de mine acest gand, nu m-ar satisface cu nimic, caci comunitatea celor care se intalnesc ma lasa indiferent. Am prea multi prieteni vechi pe care n-am timp sa-i vad ca sa mai am nevoie de altii noi pe care sa n-am timp sa-i vad.
                          Cat despre partea de servisare, aici esti intr-o grava eroare, dar lasam subiectul balta ASKO = Hondafan si oricine ar avea ceva de comentat e transformat in persona non grata. Pentru mine raman niste care stiu sa faca marketing bun si care trateaza clientii diferit, in functie de cat de chitibusari si de zbarcaiciosi sunt. Eu n-am fost din pacate si-am platit ca papagalul verificari de lumini si uns stergatoare. Am pus istoricul reviziilor, am pus facturile, insa n-ai cum sa combati ce nu se poate combate pe un forum ASKO.
                          Eu nu trebuie sa fac nimic pentru comunitate, n-am nicio obligatie si nicio pretentie. Insa, ca si user am dreptul sa intreb.
                          Daca doriti sa transformati forumul in ograda catorva care fac legea pe-aici, va urez succesuri!

                          Faptul ca voi discutati totul pe la intalniri face ca forumul sa nu mai existe. Daca n-ar exista astia ca mine cu posturi doar pe forum si prea putina conversatie in afara lui, n-ar mai exista nimic de discutat. Ne-am intalni toti zilnic la cate o susanea, ne-am spune tot ce trebuie, ne-am rezolva problemele si forumul ar fi gol.
                          Asa ca, luand-o pe firul logic, astia ca mine formeaza forumul, cei ca voi se folosesc de el pentru a lega amicitii in viata reala. Iar toate discutiile raman departe de forum. Asa ca, din punctul meu de vedere, socializarea in afara forumului distruge forumul. De ce sa mai pui o intrebare pe forum si sa astepti raspuns, cand poti da 3 telefoane, razvanp, blackmagic, mhh, kmr sau ramm, aflu rezolvarea si gata. Pe forum nu se va mai gasi intrebarea si raspunsul salvator. Forumul ramane doar o platforma prin care sa cunosti oameni, nr. de tel, dupa care uiti de existenta lui. Cacam asa sta treaba.

                          Si ca sa ne intoarcem la subiect, ca moderatorul a dat-o in off-topic rau comentandu-mi viata personala sau forumistica, desi n-are nicio legatira cu subiectul dezbatut, nu spune nimeni sa nu existe reguli stricte cand e vorba de subiecte pur tehnice. Nu, acolo e de inteles ca raspunsurile sa fie cat mai la obiect.
                          Dar sunt multe arii care n-au nicio treaba cu tehnica, de exemplu cea de intalniri, organizatori fiind chiar moderatorii care sterg orice nu le convine. Lasati oamenii sa-si spuna parerile, ofurile, c-asta inseamna forum. Gata, facuram si noi o organizare si mucles, toata lumea la raport, nu mai are voie sa spuna nimeni nimic ca imediat incep sa functioneze butoanele. Asta suna foarte naspa, ca si user, pare ca forumul a incaput pe mana unora care, desi sunt persoane ok, cu pasiune pentru marca si care au fost utili in decursul anilor, parca au intrat intr-o nevroza si tin o stare de tensiune pe forum.
                          Exact pe dos, fata de cum ar trebui sa fie.
                          In fine, cine sunt eu sa va spun cum sa va faceti voi treaba....
                          Eu am vrut doar sa va atrag atentia ca situatia pute a caca de la o vreme incoace. Ca pute si atata timp cat pute eu voi spune. N-am motive sa fiu diplomat ca nu ma hraneste nimeni de pe forum. Daca vreti sa continuati in linia asta, mie mi-e indiferent, oricum nu simt vreo autoritate sau vreo strangulare din partea nimanui, ca nu-mi pasa. N-am prieteni multi aici, n-am interese, cu alte cuvinte mi se cam rupe.
                          Dar asa, ca chestie, de dorul forumului de altadata cand era chiar fun sa intri sa mai citesti sau sa postezi cate ceva. Ca aici chiar ma relaxam si nu eram obligat sa raspund la 15 milioane de intrebari pe minut.
                          Treaba voastra, n-aveti decat sa fiti in continuare constipati, sa atacati, sa va bateti joc de lume, ca asa se-ntampla cand dai putere celor care nu stiu ce sa faca cu ea. Poate sunt cam dur, dar asta e, asta e parerea mea. Eu nu exist decat in mediul virtual pentru ca asa doresc, repet am viata personala, chiar mult prea plina decat mi-as dori si n-am nevoie de inca una, caci n-as putea sa-i fac fata.
                          Daca vrei sa ma vezi la fata, cat si amicul tau, ma suni, vad cand sunt singur si ne dam pe autostrada sau pe centura sau pe la Tratasesti pana ne sar supapele in aer, in rest, de susanale la o bere n-am timp, am si-n spatele blocului amici cu care ma stiu de 25 de ani si cu care n-am timp nici sa fumez o tigara.

                          Originally posted by KMR View Post
                          Probabil vă doriţi mai multă relaxare, mai multă socializare pe net, etc. Eu cred că pentru asta există facebook, site-uri de genul amfostacolo.ro, computergames.ro, etc. Ăsta trebuie să fie un forum auto, cu discuţii preponderent īn zona auto. Ponderea off-topic-ului trebuie so fie destul de mică. Nici eu nu am funcţii ( oricum sunt neretribuite ) pe forum Şi īncerc să ajut pe cāt se poate. Şi asta fac adminii, moderatorii, etc, pe aici: muncă voluntară, din timpul lor. Fără alte interese. Cine poate să īnteleagă asta, foarte bine, cine foloseşte teoria conspiraţiei , adică vede interese ascunse, etc, cred că are o problemă de percepție.
                          Ai zis bine un lucru. Tu crezi. Dar poate te inseli. Trebuie, sau nu trebuie, asta ar trebui sa decida cei care alcatuiesc un forum.
                          Tu trebuie sa faci o analiza sa vezi cum merge un forum, ce se discuta, cum se discuta ca sa vezi linia care trebuie urmarita. Nu sa incerci sa dictezi linia, ca atunci nu mai e forum de discutii. E...altceva, tu stii mai bine, caci tu vezi incotro trebuie sa se indrepte.
                          Culmea ca forumul pare mult mai linistit fata de acum cativa ani si acum pare ca regulile s-au inasprit, in sensul respectarii lor, caci au ramas cam aceleasi.
                          Stiu, exista un regulement, dar daca veti dori sa aduceti forumul astfel incat fiecare post sa fie 100% regulamentar, in 2 ani de zile o sa va moderati intre voi.
                          Cei care va stiti si va cunoasteti. Asta nu e un forum privat conceput pentru a face bani, e un forum de socializare intre hondari.
                          Pe tine poate te pasioneaza tehnica, pe mine nu. Ma lasa race. Forumul Honda nu inseamna a strage suruburi cu presuletul sub masina, sau poate sunt eu depasit si nu inteleg. Inseamna placerea de a o conduce, si a te bucura ca nu esti nevoit sa strangi surubele pe sub ea.
                          In fine, s-o lasam balta. Faceti cum vreti, mai pierdeti un user, mare branza, si-asa nu venea sa dea raportul in fiecare vineri si doar scria pe un forum.
                          Gizas!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                            Eu cred ca este un forum deosebit, iar mentinerea disciplinei il ajuta sa nu se transforme intr-o gluma proasta cum sunt atatea pe Net !
                            Nimeni n-a zis ca nu-i un forum deosebit. Dimpotriva si tocmai din cauza asta am si deschis acest topic.
                            Cand sunt cenzurati sau atacati membri vechi si care au avut multe de spus pe acest forum, doar pentru ca niste domni tensionati nevoie mare s-au simtit atacati, inseamna ca forumul nu mai e deosebit deloc. E doar cloaca cuiva. Si asa va ajunge in curand, e o chestiune de timp.
                            Se vede ca Udo si-a cam luat mana de pe forum si l-a lasat pe mana unora care cred ca vor face mare forum cu bata legata de gat. Pai lumea d-aia intra aici, sa se relaxeze, sa mai caute niste raspunsuri, sa mai socializeze, ca nu e forum de mecanica in pana mea. Asta nu inteleg dansii.
                            Atata timp cat discutiile sunt decente, n-ai de ce sa intervii. Ca moderator.

                            Comment


                            • #15
                              S-a mai discutat pe tema regulilor si e o chestie de bun simt. Cand intri intr-o comunitate, de bun simt e sa-i respecti regulile, nu sa faci tu cum te taie capul ( e doar o expresie ). Daca nu iti plac regulile sau nu te regasesti in felul in care merge forumul, esti liber sa nu intri, nu e problema. In niciun caz nu va merge o comunitate pentru ca unii stau in spatele monitorului si comenteaza si pufnesc pentru ca nu sunt ei punctul de interes.
                              Oricum, topicul asta l-ai facut ca sa-ti gadile tie orgoliul, probabil ca nu mai are cine.

                              L.E. Vezi ca e o regula de bun simt in regulament care spune sa nu faci posturi consecutive. Pentru asta, un moderator va pierde timp sa aplice regula asta.
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment

                              Working...
                              X