SPECTRAL TOUCH: '13 Honda CR-V 2.4 i-VTEC A/T 4WD EX, Basque Red Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by BlackMagic View Post
    La primul viraj luat mai in forta, s-a inclinat atat de tare incat pe cei din spate i-am cam bagat in sperieti (si pe mine, recunosc), am zis ca trage sa se rastoarne Chiar nu ma asteptam sa reactioneze asa dur, si nu aveam viteza prea mare.
    Eu am facut de-al dracu` testul elanului la vreo 90 la ora, ca sa vad ce face, si sta ca o ventuza pe sosea. E ai inalta si senzatia de dezechilibru la urechea interna e mai mare, poate de aici senzatia, la unii, de rasturnare... oricat de repede am mers cu ea nu am derapat niciodata, si chiar si pe gheata se comporta admirabil.
    Dar senzatie de rasturnare, nu am avut, orice viraj in ac de par la orice viteza am luat, a fost OK.
    mai incerc...
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

    Comment


    • #17
      Asa e, din cauza inaltimii apare acea falsa senzatie de rasturnare, in primele luni, dupa 2 ani de Megane (18 ani de berline), se intampla acelasi lucru, apoi a disparut, chestie de obisnuinta. Cand treci pe un SUV dupa o berlina, cred ca senzatia e general valabila...la multi nu stiu, la dulapul de Pathfinder de pilda nu cred ca trece, dar la Forester, Tribeca, X5 (am mers de mai multe ori cu bijuteriile astea) si CR-V confirm ca dispare, chiar se misca exemplar in viraje la viteze mari, familia, prietenii si colegii care au mers ocazional pot confirma !!
      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

      Comment


      • #18
        la pathfinder n-are cum sa treaca senzatia pentru ca ala chiar se rastoarna
        civic 2.2 5D FK3
        CR-V 2.2 AT RE6

        Comment


        • #19
          @willy, cerevelu, KMR: inseamna ca e doar prima impresie in cazul meu, care a fost foarte puternica. Mai mult ca sigur din cauza obisnuintei cu Accordul, am perceput balansul masinii ca unul nefiresc de puternic.
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • #20
            Originally posted by BlackMagic View Post
            CR-V 2013, masina de test de la Asko. Intrat intr-un viraj mai serios cu putina viteza, s-a inclinat destul de tare, speriat toata lumea, inclusiv Boggy (ex Asko).
            Din pura curiozitate...ce viteza ai avut in curba aia ?

            Dupa 10.000 km as ptea spune ca masina este chiar rigida
            Subscriu la ce au spus colegii de forum apropo de comparatia cu restul marcilor din aceeasi clasa. Am mers cu RAV4, i-ics 35 , KIA si parca totusi CRV-ul se tine mai bine pe sosea.

            Spectral Touch felicitari pentru achizitie !
            In principal cu cat o vei folosi mai mult cu atat te vei indragosti mai tare de ea ...cel putin asa este la mine !

            Ti-as ura drumuri bune, dar poate s-ar potrivi mai bine "nisip fin"...glumesc !
            Mogosh
            Senior Member
            Last edited by Mogosh; 28-06-13, 23:10.
            CRV - 2013 - 2.0 AT - Lifestyle - Crystal Black Pearl
            www.ungurubulan.ro

            Comment


            • #21
              Originally posted by Spectral Touch View Post
              .....Honda CR-V 2013 EX-full option 2.4 l VTEC si 188 HP....20.000 euro .....
              uau. La noi si varianta mid level Diesel este 32.000 EU. Top level cu Full Option ajunge la 40.000 EU. Chiar si daca scazi TVA tot e o diferenta gigantica.
              Am observar ca si in SUA pretul este de cca 31.000 USD. NU pot sa inteleg , de ce in Europa trebuie sa fie aceste preturi exagerate...
              '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
              Dacia Super Nova de vanzare
              Cauciucuri + jante de vanzare

              Comment


              • #22
                Din cauza nivelului de vanzari si taxe existente in ue. Asta e valabil cam la orice produs state vs ue

                KOL Sybronendo

                Comment


                • #23
                  OT

                  inteleg, dar vorbind de aproape aceeasi masina/nivel de echipare putem vedea si diferente de peste 10.000.Ori , chiar daca cererea pe piata e mare si sunt mai multe taxe(sau mai restrictive) parca nu e normal sa fie diferenta de peste 30% din pret. Scuze de OT
                  '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
                  Dacia Super Nova de vanzare
                  Cauciucuri + jante de vanzare

                  Comment

                  Working...
                  X