MINDMUGGER: '93 Honda CRX Del Sol, Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    salut sunt nou pe aici am eu ceva piese pentru masina ta

    Comment


    • #62
      Bănuiesc că vrei să i le faci cadou.

      Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #63
        La Multi Ani tuturor.
        Am fost plecat din tara si nu am mai intrat pe forum.
        A fost aiurea... aveam 3 masini in fata, prima a franat brusc sa intre stanga dar a avut o retinere cu semnalizarea, a doua masina a franat brusc, cei din fata mea s-au dus pe frana dar au apucat sa se bage langa a doua masina in dreapta si eu n-am trezit cu un zid de masini in fata asa ca l-am ars pe ala din fata mea cu Nubira.
        N-am avut airbaguri dar se pare ca Del Solul e facut sa se sacrifice in situatii ca asta pentru ca eu si prietena mea n-am avut nimic dar cei din Nubira erau cam "loviti" la gat, maini. Centura e sfanta si ma bucur ca m-am obisnuit sa o pun inainte sa plec cu masina de pe loc.
        Saracuta s-a sacrificat pentru noi: Bara, radiator + ventilator + vas de expansiune, radiator AC, far dreapta cu semnalizare cu tot, capota si trager.
        Intre timp am gasit un del sol neinmatriculat si l-am luat la un pret f bun.
        E un D16Y8, ABS, airbaguri, arcuri sport -30 mm, finala Fujitsubo nu am putut sa ma uit sub ea inca dar daca e si tevaraia pana la galerie am pus-o bine, punte spate cu discuri. Am vazut ca si brake boosterul difera putin(e mai gros). N-am apucat sa ma uit daca si franele fata sunt de Vti. Mai are si o teava de aluminiu cu un filtru sport care pare noi name infipt in ea si niste jante Zender frumusele pe 15. Masina are facturi de service in germania pana prin 2012 si am fost placut surprins sa vad ca proprietarul chiar a avut grija de ea.
        Masina nici la 7000 rpm nu da fum, motorul nu a fost desfacut niciodata si in afara de o incercare esuata de reparatie la aripa spate stanga nu am mai vazut nici un gram de rugina. Are aripile fata izolate fonic in germania, usile la fel iar geamul din usi e mai gros putin si pare mai sanatos deci o sa le iau si pe alea ca oricum ar fi urmat operatiunea asta la a mea. Are toate piesele care-mi lipsesc in afara de radiatorul de AC. Nu o sa ii fac recarosare ca nu are rost deoarece am schimbat toate bucsile la a mea + inca cateva chestii.
        Oricum, metalul e metal si se face. Cel mai mult bucur ca nu am avut noi nimic si cu ocazia asta o sa-mi fac si ce aveam de gand la masina. Vopsitul va urma in urmatoarele saptamani.
        Revin cu update-uri in rumatoarele zile

        Comment


        • #64
          urata iarna... si un mic preview


          de atunci s-a echipat complet... cu exceptia unui cheder... si sta pe dreapta momentan pentru ca la Pitesti se curata doar drumurile principale
          Cum se face vremea buna urmeaza puntea spate cu discuri...
          Am izolat aripile fata, usile si spatele la boxele din spate cu panouri Silent Coat, am instalat motorasele electrice de ridicare a farurilor...impropriu spus "am" pentru ca nu am timp
          As face un upgrade si la franele fata... vreau sa ma asigur ca data viitoare se opreste.
          O sa ii iau si sosoni noi... am pus ochii momentan pe niste Michelin PILOT SPORT 3 195/50 R15 82V. O alta varianta ar fi ContiEcoContact 5 care din ce am citit ar fi OK. Daca a incercat careva oricare din variante as aprecia niste pareri.

          Comment


          • #65
            Si in sfarsit, gata de drum... Am mers pe Michelin Pilot Sport 3.

            Comment


            • #66
              Din lipsa de timp si cu multa parere de rau...
              http://olx.ro/oferta/honda-crx-del-s...tml#46c0b2dde9

              Comment

              Working...
              X