Decojire emblema volan Honda Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by sir_razvan72 View Post
    Salut,


    Am observat ca in ultima vreme a inceput sa se decojeasca emblema dupa volan.
    Ma scuzi ca te intreb da unde ai gasit tu sigla dupa volan, ca eu nu am decat pe volan ?
    ....

    Comment


    • #17
      A luat cineva de aici ?
      Cred ca ma risc sa cumpar pentru volan si grila fata .
      '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

      Comment


      • #18
        Ti-o pui singur? La service nu se baga nimeni la treaba asta.
        _________________________
        2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

        Comment


        • #19
          Nu ai cum sa schimbi sigla de pe volan (nu intr-un mod profi )...are vreo 9 pini de plastic infipti in airbag .
          Cea mai ok varianta e sa pui una peste ...gasesti pe ebay

          Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

          Comment


          • #20
            Am eu baieti For sale una de la J's care vine peste pt volan, este rosie ca pe type R doar pt civic.
            Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
            '04 Accord 2.4 A/T CL9

            Comment


            • #21
              salut,

              mai ai emblema? ma intereseaza.

              Originally posted by Dan101 View Post
              Am eu baieti For sale una de la J's care vine peste pt volan, este rosie ca pe type R doar pt civic.

              Comment


              • #22
                Din pacate nu , sorry.
                Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
                '04 Accord 2.4 A/T CL9

                Comment


                • #23
                  Ma intereseaza si pe mine o solutie (pe negru) cat mai safe la problema cu emblema volan decojita, fara sa fiu nevoit:
                  - sa schimb airbag-ul (800 euro, cu manopera inclusa )
                  - sa tai piciorusele de prindere ale emblemei OEM
                  - sa vopsesc interiorul ca intr-un tutorial de pe aci

                  Dupa ce am ametit pe net, am dat peste astea:

                  http://ilovemyhonda.org/shop/accesso...rlays-emblems/
                  http://www.aliexpress.com/store/prod...021978055.html

                  Unu' nu expediaza in Romania, altu' are termen de livrare 60 de zile.

                  Pls... Furnizori mai apropiati de tzarisoara cu solutii similare aveti?
                  daniulius
                  Junior Member
                  Last edited by daniulius; 13-08-14, 16:16.

                  Comment


                  • #24
                    Cum reusiti sa decojiti emblema aia? Claxonati des sau care e cauza?
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #25
                      Si la mine s-a dus, cre'ca m-am uitat prea mult la ea... Nici cu spalatul pe la interior nu pot sa zic ca am exagerat, asa ca o fii doar de la material vs soare sau atingeri cu orice alt pH
                      Si eu am inlocuit-o tot cu una gen alea din link-urile de mai sus, eu am luat-o de pe eBay, dar aveam un transport cu mai multe de primit de prin State. Am luat si una exact ca cea de pe volan, dar aia merge pusa numai dupa ce o "operezi" pe cea existenta. Astea din link se lipesc pe deasupra, nu foarte bine, dar deajuns cat sa uiti de cea de fabrica.
                      Eu zic in lipsa de altceva sa mergi pe ali, o sa vina in vreo 3 saptamani cred - asa mi-a zis un prieten care comanda mai des de acolo.
                      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by KMR View Post
                        Cum reusiti sa decojiti emblema aia? Claxonati des sau care e cauza?
                        Chiar daca nu pui mana pe ea, apar niste mici bule de aer intre membrana care inveleste sigla si corpul ei. Apoi, acea membrana se rupe si... asta e tot. Nu cred ca de la atingere i se trage buba. Poate de la caldura?

                        Comment


                        • #27
                          ebay.co.uk acolo gasiti.
                          Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
                          '04 Accord 2.4 A/T CL9

                          Comment


                          • #28
                            Mi se pare ciudat pt ca la a mea, din ianuarie 2008 si mers zi de zi cu ea , nu s-a intamplat asta. Are 6 ani si jumatate si +100.000 km.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #29
                              Daca te uiti atent o sa vezi umflaturile alea de care spunea si vtin. A mea le avea si ea la 120k km si aproape 4 ani, dar inca nu se decojise emblema. Accord-ul l-am luat cu ea gata decojita.
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment


                              • #30
                                A mea are 160.000 de mii si emblema este ca noua nu are nici o umflatura la vopseaua aia cromata cu care e data emblema.
                                2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                                EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                                Comment

                                Working...
                                X