Decojire emblema volan Honda Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Probabil e de la vreo substanta cu care s-a curatat bordul. Eu folosesc Mafra si, desi eu sunt multumit de cum curata, emblema de pe volan nu e. Poate ar fi mai bine sa se curete de tot cromul ala si sa ramana plasticul chel.
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

    Comment


    • #32
      Mă voi uita cu atentie mâine dimineață
      L.E. M-am uitat și nu văd nicio urmă de decojire.
      KMR
      Super Moderator
      Last edited by KMR; 14-08-14, 18:10.
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #33
        salut. si eu am aceeasi problema. cred ca de la substanta cu care a fost curatat bordul. mai aveti vreo oferta actuala ? multumesc

        Comment


        • #34
          Nu știu dacă ajuta,eu am vopsit emblema de pe volan negru mat.Am stat jumătate de zi sa acopăr toate spațiile Intre emblema,iar după am lipit folie pe langă.Toate geamurile deschise,folie lipita pe tot bordul(peste tot pe langă volan și pe plafon). Am folosit smirghel auto pentru frecat,un primer pentru plastic și spray negru mat.Eu sunt mulțumit de rezultat,o sa revin și cu niște poze.
          nilaa
          Junior Member
          Last edited by nilaa; 25-09-17, 18:16.

          Comment


          • #35
            În încercarea de a-i arăta lui vtin cum arată emblema de pe volan pe de-a-ntregul ca să-şi poată da seama cum se scoate, am dat peste... the real thing!

            Adică:



            Ieftin, departe şi, mulţumită Poştei Române, foarte încet. Aici:
            https://www.aliexpress.com/item/High...c-4bd344fadc19
            http://www.ebay.co.uk/itm/For-Honda-...wAAOSwF6dZdDxF

            Vă aştept cu berea!
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • #36
              Uau!!! Deci asta e descoperirea ultimilor ani de forum! Si nu e de o bere, ci de multe beri, numai sa stim cum sa facem.

              Comment


              • #37
                Mi-aduci aminte de un banc:

                Un tip intră într-un bar şi cere două pahare de vin. Le primeşte, le bea, pleacă.
                Revine în altă zi, două pahare de vin. Şi tot aşa.
                La un moment dat barmanul îl întreabă... de ce mereu două?
                Ăsta zice: am avut un camarad care a murit pe front, în braţele mele, şi de câte ori beau ceva, beau şi în memoria lui acelaşi lucru.
                Şi tot înainte, două pahare de vin, două pahare de vin... până într-o zi în care vine şi cere un pahar de vin.
                Un pahar??? Zice barmanul. Dar ce s-a întâmplat?
                Păi eu m-am lăsat de băut...


                Deci, comandaţi emblema, montaţi-o şi beţi două beri. Dacă nu beţi (bere) de fel, beţi numai una.
                bekxy
                VIP Member
                Last edited by bekxy; 12-10-17, 20:11.
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                Comment


                • #38
                  Despre ce embleme vorbiti voi? Vreau si eu!

                  L.E. Intre timp, au aparut niste lnkuri
                  "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                  '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                  Comment


                  • #39
                    Poate "între timp" la tine, au fost acolo de la bun început.
                    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                    Comment


                    • #40
                      Super tare!!! multumim de pont, cine da comanda ca as vrea si eu 1 buc sau 2!
                      '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                      Comment


                      • #41
                        Eu zic să vă comandați fiecare, pentru că e achiziție extracomunitară și la valori de peste 10 euro se plătește TVA. Deci nu economisiți nimic cu un g-b, din contră.
                        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                        Comment


                        • #42
                          Am comandat eu si eu acum, iar cu standard shipping (nu economy) a costat 32 de lei prin paypal. Ramane de vazut cat de usor iese cea veche.
                          Mii de multumiri Bekxy!
                          Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                          sigpic
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                          Comment


                          • #43
                            Multumiri, Bekxy !!! Am comandat si eu acum, 32 lei si 35 bani - am fost jefuit!!!...
                            Cea veche s-ar putea sa nu iasa usor, am incercat eu la un moment dat. M-am lasat pagubas, ca nu prea ma simt confortabil cu airbagul atat de aproape de mutra din dotare, indiferent cat de sigur e el...
                            Wagner
                            Senior Member
                            Last edited by Wagner; 13-10-17, 09:45.
                            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                            Comment


                            • #44
                              Poti deconecta bateria...

                              Comment


                              • #45
                                Asta se face fara doar si poate. La fel am procedat si cand am schimbat ledurile butoanelor de pe volan (+cele din bord -inclusiv unitatea audio) , dar atunci am scos airbagul cu totul, elegant... Acum e nevoie de rabdare...
                                Wagner
                                Senior Member
                                Last edited by Wagner; 13-10-17, 10:02.
                                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                                Comment

                                Working...
                                X