Decojire emblema volan Honda Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Asta mi-a iesit mie:







    Ma declar multumit.

    Comment


    • #92
      Bv Vtin, am comandat si eu una pe rosu de la un "englezoi" sa vedem daca o fi aceeasi js racing(cica) sau altceva din gel de prin uk.(vise cred)
      '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

      Comment


      • #93
        Multumesc!
        Tin pumnii pentru a ta!

        Comment


        • #94
          Originally posted by vtin View Post
          Asta mi-a iesit mie: /.../
          E de acolo.
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

          Comment


          • #95
            @vtin: bravo, a iesit foarte bine!
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #96
              @vtin: arata chiar ok! Felicitari!
              Pe aceea de la englezi vreau sa o comand si eu, chiar daca e rosie si un pic cam lucioasa, la prima vedere.
              Intre timp, a ajuns "paianjenul"(emblema cu multe picioare) din indepartata Asie - clar nu ma bag sa o schimb si nici nu cred ca las pe cineva sa se apropie de airbag-ul de pe volan.
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #97
                Īn realitate nu e așa lucioasă. Adică arată mai lucioasă īn poze față de cum arată īn realitate.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #98
                  Originally posted by KMR View Post
                  Īn realitate nu e așa lucioasă. Adică arată mai lucioasă īn poze față de cum arată īn realitate.
                  Exact! Si se potriveste nemaipomenit de bine cu culoarea plasticului capacului de airbag.

                  @Wagner: inclin spre cea neagra. Cea rosie parca nu e la locul ei.

                  Va multumesc tuturor!

                  Comment


                  • #99
                    Mai multe detalii despre operatiune? Ce adeziv, a trebuit sa bricolezi la cea veche, luat la pila etc.?
                    Mie inca nu mi-a venit aia cu picioruse dar, daca asta se potriveste fain, poate ma sucesc.

                    L.E. Acum vad, tu ai incercat ceva inainte. Intrebarea e: o fi posibil sa o pui pe asta autoadeziva direct peste cea veche?
                    octi_b
                    Senior Member
                    Last edited by octi_b; 13-12-17, 09:12.
                    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                    Comment


                    • Pusă peste va sta cam sus și e posibil să aibă niște lufturi.
                      Am văzut la cāteva mașini pusă peste și se vedea (dacă știai să te uiți fix acolo, nu sărea īn ochi).
                      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                      Comment


                      • Originally posted by octi_b View Post
                        Mai multe detalii despre operatiune? Ce adeziv, a trebuit sa bricolezi la cea veche, luat la pila etc.?
                        Mie inca nu mi-a venit aia cu picioruse dar, daca asta se potriveste fain, poate ma sucesc.

                        L.E. Acum vad, tu ai incercat ceva inainte. Intrebarea e: o fi posibil sa o pui pe asta autoadeziva direct peste cea veche?
                        Originally posted by bekxy View Post
                        Pusă peste va sta cam sus și e posibil să aibă niște lufturi.
                        Am văzut la cāteva mașini pusă peste și se vedea (dacă știai să te uiți fix acolo, nu sărea īn ochi).
                        Poți să o pui peste cea veche. Așa se și pune. Eu reiau sfatul: nu īncercați să scoateți emblema veche de pe airbag. Ca o observație: ele au fost făcute pentru a fi puse peste cele vechi de la modelele anterioare care arătau la fel ( vezi EP ). Da, vine un pic cam sus dar cred că dacă nu o lipești peste cea veche, posibil să nu se lipească direct pe materialul de pe airbag care nu e plan, ci īn relief. Dacă te hotărăști să o pui peste cea veche, șterge cu alcool suprafața īnainte de aplicare.
                        KMR
                        Super Moderator
                        Last edited by KMR; 13-12-17, 11:12.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • Pai, eu am inceput foarte prost operatiunea, dat fiind ca m-am apucat de treaba inainte de avertismentul dat de KMR cu acele picioruse. Si am inceput sa trag de vechea emblema care s-a dovedit al dracu' de elastica, si-a iesit din piele (adica s-a... lungit si a iesit din santul in care era bagata) si n-a mai vrut sa revina la locu-i in niciun chip. Partea buna este ca m-am oprit din tras destul de repede, doar partea de sus dintre capetele H-ului fiind afectata.
                          Am pus mai apoi mana pe un foarfece foarte ascutit, am taiat buza rasfranta a vechii embleme, am degresat zona respectiva, am lipit noua emblema peste cea veche si gata.
                          Spre surpriza mea, nu se vede cine-stie-ce ca cele doua embleme stau suprapuse; in orice caz, arata infinit mai bine volanul cu noua emblema decat arata inainte cu jupuitura aia in 2-3 culori si 10 nuante.

                          Originally posted by KMR View Post
                          Poți să o pui peste cea veche. Așa se și pune. Ca o observație: ele au fost făcute pentru a fi puse peste cele vechi de la modelele anterioare care arătau la fel ( vezi EP ). Da, vine un pic cam sus dar cred că dacă nu o lipești peste cea veche, posibil să nu se lipească direct pe materialul de pe airbag care nu e plan, ci īn relief. Dacă te hotărăști să o pui peste cea veche, șterge cu alcool suprafața īnainte de aplicare.
                          Exact!
                          La o simpla privire, oricine isi da seama ca pentru H-ul argintiu este un locas sapat in plasticul airbagului, astfel incat, odata scos, airbagul are "desenate" protuberantele care umplu spatiile H-ului, protuberante care nu pot fi pilite pentru ca patrulaterul in care ar putea veni noua emblema sa fie perfect gol si plan.
                          So, alta solutie decat lipirea peste nu cred sa existe.
                          vtin
                          Senior Member
                          Last edited by vtin; 13-12-17, 09:42.

                          Comment


                          • salut, eu am indepartat emblema veche, probabil o sa pun 3m de bandouri pana ajung un pic peste niveluo vechii embleme.
                            @vtin emblemata a avut cumva ambalaj j' s racing ?
                            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                            Comment


                            • Da, fetherw80.

                              Comment


                              • Poate pune cineva un link de unde a comandat emblema de care se vorbeste mai sus? Si care poate fi livrata in Romania?

                                Comment

                                Working...
                                X