HEG3: Honda Civic Hatchback 1.3, Nighthawk Black (EG3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HEG3: Honda Civic Hatchback 1.3, Nighthawk Black (EG3)

    Salutare! Am zis ca nu strica daca imi prezint si eu masina aici. Detin din august 2011 un EG3 de care sunt foarte multumit. Masina avea cand am cumparat-o toba Remus, scaune de CRX, angel-eyes (din pacate), ceasuri cu plasma. Intre timp am mai adaugat cateva chestii precum: un JVC KDR-45, filtru K&N, pneuri 195/50/15(Pirelli), folie carbon. De asemenea, am decis sa ma intorc la ceasurile stock. De curand, am schimbat pivotii superiori si inferiori, iar la inceputul lui iulie voi schimba distributia.
    Planuri de viitor: rezolvarea unor chestii legate de tinichigerie, schimbarea angel-eyes-urilor, folie geamuri.
    Click image for larger version

Name:	IMAG0263.jpg
Views:	1
Size:	64.0 KB
ID:	728026Click image for larger version

Name:	IMAG0244.jpg
Views:	1
Size:	44.6 KB
ID:	728027Click image for larger version

Name:	IMAG0234.jpg
Views:	1
Size:	68.3 KB
ID:	728028Click image for larger version

Name:	IMAG0181.jpg
Views:	1
Size:	44.5 KB
ID:	728029Click image for larger version

Name:	IMAG0262.jpg
Views:	1
Size:	62.5 KB
ID:	728030
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 27-05-13, 10:19.

  • #2
    sa ai noroc de ea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      foarte ingrijita si frumoasa, felicitari. de ce ai decis sa te intorci la ceasurile stock ? te deranja plasma la ochi ?
      Drive a Honda...

      Comment


      • #4
        Multumesc! Motivele pentru care m-am intors la ceasuri stock sunt numeroase:
        *fosta proprietara a masinii(din Austria) a avut grija sa isi personalizeze bordul, iar in jurul ceasurilor erau lipite niste diamante care aratau oribil
        *bordul vechi era in varianta fara turometru, iar eu am avut ceva probleme cu socul si ca sa le rezolv ca la carte, nu dupa ureche, aveam nevoie de turometru
        *contrastul cu casetofonul nu era tocmai pe gustul meu(plasma albastra+casetofon pe rosu)
        Uite si o poza sa vezi cum arata masina cand a ajuns la mine:
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Foarte faina! Sa te bucuri de ea si sa o alergi sanatos!

          Comment


          • #6
            Click image for larger version

Name:	IMAG0298.jpg
Views:	1
Size:	38.4 KB
ID:	716186
            De luni incepe lucrul la masina. Pentru inceput distributia.

            Comment


            • #7
              Frumoasa, sa ai noroc de ea!
              Ignorati va rog lipsa sau surplusul de "i" am probleme cu tastatura!

              Comment


              • #8
                Multumesc. Distributia a fost schimbata , acum urmeaza sa o scapam de toata rugina Incepe lucrul la pe partea de tinichigerie.
                Click image for larger version

Name:	IMAG0310.jpg
Views:	1
Size:	41.9 KB
ID:	716200
                Click image for larger version

Name:	IMAG0307.jpg
Views:	1
Size:	48.2 KB
ID:	716199

                Comment


                • #9
                  Arata foarte bine la tine, nu se vede pic de rugina Poti sa imi spui cum ai dat jos panourile laterale spate?Nu vreau sa rup nimic din greseala.
                  Si eu trebuie sa o scap pe a mea pana da vremea nasoala.
                  http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3Oq0ui_C-NU

                  Comment


                  • #10
                    Arata bine in interior, pragurile si tabla de deasupra erau cam ciur(revin mai tarziu cu poze). E destul de usor sa dai panourile jos. Au cateva suruburi in partea de jos si sus sunt cleme. Trebuie sa ai grija la:
                    -sunt 6 (3 pe fiecare parte) suruburi(mai bine zis dibluri) cu care m-am chinuit, e aiurea ca sunt din plastic si la vreo doua le-am stricat capatul si a trebuit sa le scot fortat
                    -sa dai jos plasticurile de deasupra cotierelor daca pot zice asa, sub alea e prins panoul in cate un surub
                    -sub becul din portbagaj e un capacel cam cat o moneda si sub ala e un alt surub
                    -ai grija la becul din portbagaj pentru ca daca nu il treci pe partea cealalta cu grija ai sanse mari sa il smulgi
                    -mai ai doua suruburi in lateralele haionului cu niste cleme de plastic in forma de L, (care tin cablurile alea doua de la haion)
                    -Inainte sa dai panourile laterale jos, da panoul ala de sub haion jos, trage de el cu grija ca e prins doar in cleme(si mie mi-a fost frica ca il rup)
                    -in partea de sus a panourilor sub doar cleme

                    Sper ca ti-am fost de ajutor, desi nu prea le am cu explicatul
                    -

                    Comment


                    • #11
                      La fel si a mea arata bine pe intrior doar pe afara am probleme.Oricum pana am bani sa investesc in tinichingerie o curat si o dau cu chit sa nu arate prea urat :|
                      Mersi de instructiuni sunt suficient de bune pentru oricine vrea sa incerce
                      http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3Oq0ui_C-NU

                      Comment


                      • #12
                        La a mea, cu chit au dat cei care au adus-o de dincolo, pacat ca au cam exagerat.

                        Comment


                        • #13
                          niste poze mai proaspete->>
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Poze cu ce s-a mai facut in ultima perioada
                            Click image for larger version

Name:	IMAG0386.jpg
Views:	1
Size:	51.0 KB
ID:	716231Click image for larger version

Name:	IMAG0367.jpg
Views:	1
Size:	31.7 KB
ID:	716230Click image for larger version

Name:	IMAG0344.jpg
Views:	1
Size:	56.1 KB
ID:	716227Click image for larger version

Name:	IMAG0356.jpg
Views:	1
Size:	35.9 KB
ID:	716228Click image for larger version

Name:	IMAG0401.jpg
Views:	1
Size:	45.0 KB
ID:	716233Click image for larger version

Name:	IMAG0389.jpg
Views:	1
Size:	49.1 KB
ID:	716232Click image for larger version

Name:	IMAG0359.jpg
Views:	1
Size:	45.9 KB
ID:	716229Click image for larger version

Name:	IMAG0342.jpg
Views:	1
Size:	57.0 KB
ID:	716226

                            Comment


                            • #15
                              Arata foarte bine cu ledurile rosii si felicitari pentru tinichingerie stiu ca e munca grea
                              http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3Oq0ui_C-NU

                              Comment

                              Working...
                              X