DIY cum sa repari oglinzi electrice rabatabile care nu merg,sau merg incet,sau se misca partial.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Gata, am rezolvat problema.
    Felicitarile mele celui care a creat thread.ul, f bun si util! Bv!

    Comment


    • #32
      Am rezolvat și eu problema, mulțumiri celui care a inițiat thread-ul.
      După cum se vede īn poză, am sigilat noua piesa, nu știu dacă ajuta la iarna sau nu, cānd o fi ger.
      Cea veche se vede īn poză ca e fisurata, iar eu am presupus ca de la frig.



      Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

      Comment


      • #33
        salut
        Mai are cineva prin bucuresti varistori disponibili sau unde gasesc un magazin?
        Multumesc!

        Comment


        • #34
          salut
          am si eu aceasta problema la oglinda stanga. Cand apas butonul de pliere se misca foarte putin si se opreste, trebuie sa o ajut cu mana sa se plieze. dar de desfacut se desface. Oare tot asta o fi problema?

          Comment


          • #35
            Da, asa face cand e pe moarte modulul de pliere.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #36
              cu ce ai sigilat-o? silicon?

              Comment


              • #37
                Stie cineva unde pot gasi o schema a oglinzii? Am avut surpriza incercand sa schimb modulul asta, sa nu gasesc niciun fir si nici modulul vechi acolo. Trebuie sa vad cum pot pune fire noi...

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Stefan Dodoloi View Post
                  cu ce ai sigilat-o? silicon?
                  Da. Un fel de silicon pentru baie, nu știu cum se numește.

                  Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

                  Comment


                  • #39
                    Salut. Gata am rezolvat si eu problema. Acum oglinzile se pliaza normal,doar ca asi dori sa le pot face sa se plieze din telecomnda. Ar fi pefect.

                    Comment


                    • #40
                      Salut,

                      A montat cineva oglinzi pliabile electric pe un model ce nu a avut din fabrica asa ceva?

                      Multumesc!

                      Comment


                      • #41
                        M-ati facut fericit dupa 1 an de nefunctionare, abea se clinteau 1 cm, treaba rezolvata cu 3 lei in 20 de minute. Eu am sigilat piesa cu hot glue gun (pistol de lipit cu batoane de silicon).
                        Pt. cei care se confrunta cu problema mai am 2 varistoli disponibili

                        Multumim pt. thread!

                        Comment


                        • #42
                          Sa rezolvat si la mine
                          Mai am si eu cateva bucati ramase (trebuia sa fac comanda minima), donez in timisoara daca mai are nevoie cineva

                          Comment


                          • #43
                            Salut, eu nu am gasit decat de 500 mah. Trebuie sa fie doar de 300?

                            Comment


                            • #44
                              Salutare,
                              Daca mai are cineva varistori disponibili va rog sa imi spuneti. Sau unde pot gasi in Bucuresti? Si daca ma si poate ajuta cineva in acest sens dupa, eu sunt foarte nepriceput de fel.
                              Multumesc.

                              Comment


                              • #45
                                Eu de aici am luat acum cāțiva ani: http://adelectrocom.ro/contact_us.php
                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X