ST_AL3X: '93 Honda Accord 2.0i Coupe, Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ST_AL3X: '93 Honda Accord 2.0i Coupe, Blue

    Salut tuturor , sunt mandrul posesor a unei Honda Accord coupe cc1 din 1993 cilindree 1997cc si 133cp ! Deocamdata nu pot spune prea multe detali despre ea deoarece inca este in constructie(turbo,suspensie,evacuare,admisie,inter ne motor...etc).Este mult de lucru la ea si de bagat o suma destul de mare, dar eu sper sa iasa bine.
    Am sa revin zilele urmatoare cu primele poze a bijuteriei mele! Multa bafta tuturor si cati mai multi km fara evenimente

  • #2
    Te asteptam cu detalii si ceva poze pe toata durata "constructiei"
    Touge is what we live for

    Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

    Comment


    • #3
      Salutare,
      Bine ai venit in comunitate
      Asteptam poze cu evolutia masinii
      Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


      Accord '92 PGM-FI
      Accord Coupe '99 V-TEC

      Comment


      • #4
        si uite ca a venit si prima aparitie a bijuteriei mele


        Comment


        • #5
          nu merg pozele
          Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


          Accord '92 PGM-FI
          Accord Coupe '99 V-TEC

          Comment


          • #6
            le-am mai pus odata !
            Attached Files

            Comment


            • #7
              salut,
              am scaune, usi, si alte piese pt masina asta, daca esti interesat da-mi un pm
              Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


              Accord '92 PGM-FI
              Accord Coupe '99 V-TEC

              Comment


              • #8
                ai cumva un kit de turbo , o evacuare sport, o suspensie sport cu care sa o cobor vreo 5-6cm ?

                Comment


                • #9
                  evacuarea s-a dat (a fost ceva urlator oricum) ... tot ce am este stock.
                  practic a fost o masina intreaga, dar fara acte, acum nu mai are motor si plansa de bord...
                  Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                  Accord '92 PGM-FI
                  Accord Coupe '99 V-TEC

                  Comment


                  • #10
                    atunci imi poti recomanda de unde pot cumpara !? ma gandesc sa deschid un topic unde sa fiu informat de unde pot cumpara cele mai bune piese pentru ea(ma refer la piese aftermarket de tuning). dupa cum stii ea are un motor f20a7 si tot ce am gasit eu se potriveste la f22a care din cate stiu este si de 2.2l deci automat nu s-ar potrivi foarte bine niste pistoane de pe f22a pe un f20a7..si tot asa

                    Comment


                    • #11
                      Habar nu am, de problema asta m-am lovit si eu dar am renuntat.
                      Pe masina cu care circul aveam f20a5, am facut schimb de blocul motor de pe cea de rezerva care era un f20a8.
                      Si eu visam la turbine si la kituri sport, dar in romania nu am gasit nimic. Sa nu mai spun ca nu am gasit nici un baiat care sa fie in stare sa o puna pe un calculator ceva...

                      Un site (forum) numai despre CB3/CB7 din america daca te poate ajuta... http://www.cb7tuner.com/

                      daca vrei sa schimbam o vorba ma gasesti la 0740968114 sau paraandu@yahoo.com si poate iesim la o cafea
                      Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                      Accord '92 PGM-FI
                      Accord Coupe '99 V-TEC

                      Comment


                      • #12
                        Salut!Ai acelas model ca si mine, decat sa ii pui turbo, mai bine ii faci swap cu H22, cel mai simplu...Ceva de genul asta incerc si eu acum.Numai bine si bafta cu babuta!

                        Comment

                        Working...
                        X