Filtre HERTH+BUSS JAKOPARTS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Filtre HERTH+BUSS JAKOPARTS

    Salutare,

    Am o intrebare/nelamurire: aveti idee daca sunt bune din punct de vedere calitativ filtrele HERTH+BUSS JAKOPARTS ?
    Am un Civic 2.2CTDi si se apropie revizia, asa ca trebuie sa achizitionez filtrele si ulei.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 17-12-17, 20:45.
    Civic 2.2 CTDI Black Pearl

  • #2
    Sa incalzim putin topicul. Eu folosesc filtru de aer de la herth buss. Cred ca sunt ok. Sunt facute in germania pentru japoneze. Dac intri pe unix, poti vedea ceca informatii despre fiecare firma producatoare. La hert buss , spune ca sunt facute in germania si au "calitate de fabrica". Pe viitor, as incerca si cel de motorina si ulei. Alte pareri?

    Comment


    • #3
      Acum cāțiva ani am avut la Civic filtrul de polen de la ei. Foarte subțire, total ineficient īn materie de mirosuri, altfel... oprea frunzele. L-am schimbat īnainte de termen.
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • #4
        Eu am o intrebare. De ce nu mann sau oem?
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • #5
          Am un "stoc" de purflux. Cred ca cele oem sunt facute tot de purflux. Mann , nu prea am gasit.

          Comment

          Working...
          X