TOKYO_EXPRESS: '02 Honda Accord Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by rezare View Post
    Cu toate astea n-a vrut s-o ia nimeni de aici si s-o refaca
    Cristi (fostul proprietar) era destul de grabit sa o dea. Nu mi se pare ca a abordat corect problema, in sensul ca nu stiu daca cineva serios avea timp sa se decida, sa isi faca niste calcule. Eu stiam de la a mea si a fost mai simplu, dar ideea e ca el nu cauta neaparat un pasionat, ci voia alta masina, deci ceva bani pe ATR. Lua in calcul si varianta sa o dea la REMAT, fiecare om e liber sa decida pe banii lui.

    De aia pe mine m-a mirat ca a gasit client asa de repede pentru masina... Aparent nu era omul potrivit. Dar nu e nicio drama, raman cu singurul ATR din tara. ))
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • mai un pic si il scoateti vinovat pe fostul proprietar ca a dat-o prea ieftin...daca n-o dadea asa ieftin, astalaltu n-o mai cumpara, implicit nu mai putea sa ceara asa mult(de fapt pretul pe care trebuia sa-l ceara primul proprietar) si sa faca superprofit la ea vanzand-o la pretul relativ corect...daca stau sa ma gandesc mai bine, clar e vinovat fostul proprietar, pe cand cel nou e doar o victima de conjunctura...s-a nimerit sa fie omul nepotrivit la momentul si locul nepotrivit
      Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

      '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

      Comment


      • Originally posted by Xander View Post
        Radem, glumim, dar sa stii ca unul OEM nu este chiar ieftin. Chiar si din UK, tot te costa destul transportul, nou la ASKO e 600 EUR parca. ))
        Pai tocmai de aia am si spus ce am spus. Daca ala OEM e 600, atunci astalalt - "custom designed" - trebuie sa fie 2500. Hai, na, facem discont, ca suntem baieti leventi, minim 2000.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • @Spoon: Eu chiar nu sunt suparat pe nimeni, cu siguranta nu pe Cristi. A fost o chestie de conjunctura. Ciudat acest nou proprietar insa, mare pasionat, pilot, dar scrie anunturi de samsar. Probabil de aia mai multa lume s-a agitat pe aici. Oricum masina aia e departe de ce ar trebui sa fie, nu cred ca va gasi usor un proprietar care sa vrea sa o salveze...
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • Da, fostul proprietar e vinovat ca nu ne-a dat masina pe gratis mie si lui Xander si acum ne ofticam de nu mai putem ca incearca un samsar sa faca super profit cu ea (de fapt ce urmaream si noi)... speram sa nu se prinda nimeni.

            Oricum thread-ul asta ar trebui inchis, masina a fost vanduta, restul e can can. Repet, o masina rara va ajunge cel mai probabil la dezmembrari.

            P.S. poate totusi se va gasi un prost... pardon, "pasionat", care sa ii dea noului proprietar banii ceruti... sa va luati in calcul si taxa de prima inmatriculare sa nu va loveasca pe urma norocul conjunctural .
            '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

            "Binele o duce rau in Romania"

            Comment

            Working...
            X