FEBRA: '99 Honda Accord Coupe 2.0i ES M/T, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FEBRA: '99 Honda Accord Coupe 2.0i ES M/T, Black

    Salutare'

    Din noiembrie 2012 sunt posesorul unui model din 1999 de Accord Manufactured in USA
    Este a doua achizitie cu care ma pot lauda prima fiind: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...Metallic-Green

    Motor: 1997 cmc VTEC
    Putere: 108 kw/147 cp
    An fabricatie: 1999
    Dotari: Full piele, geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, scaune electrice si incalzite, pilot automat, senzori parcare, spalator faruri si multe altele

    Am cumparat-o de la un samsar din Calafat. Initial masina costa 1700 euro dar am negociat la 1400. La pretul asta se adauga prima inmatriculare 1800 euro (nu este patetic???)
    Imediat dupa cumparare am schimbat kit-ul de ambreiaj (patina), parbrizul, filtrele si uleiurile, placute si discuri fata/spate.
    Nu am rezistat tentatiei de drum lung si am plecat spre Alanya/Turcia. Total aproximativ 3000 km. Masina s-a comportat impecabil la drum, scotand un consum mediu de 6,9L/100km, in conditiile in care am fost 4 insi plus bagaj. Viteza medie de rulare in Turcia fiind de 120km/h (nu credeam ca se poate merge bara la bara cu peste 150 la ora).
    Dezavantaj, la 5000 de km a trebuit sa completez cu jumatate de litru de ulei la motor... o problema de care trebuie sa ma ocup in viitorul apropiat

    Sincer nu pricep care este faza cu VTEC-ul, desi masina are mai multi cai este mai lenesa ca cea cu PGM-FI de la cea veche.
    M-am dat o liniuta cu un amic, eu la volanul ei si el la cea veche... am papat "fum" cum se zice. E drept aia consuma 14 in oras, iar asta 10 dar totusi...

    Una peste alta sunt multumit de alegerea facuta, mai ales ca in oras (Constanta) intoarce priviri, fiind singura de acest gen si va las pe voi sa comentati.

    Astept pareri, opinii si ajutor pentru unele chichite despre care voi vorbi pe viitor.
    Attached Files
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 18-02-13, 21:40.
    Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


    Accord '92 PGM-FI
    Accord Coupe '99 V-TEC

  • #2
    sa ai noroc de ea. masina arata foarte bine
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      ceva poze si din interior ?

      Felicitari pentru achizitie !
      '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

      Comment


      • #4
        multumesc mult
        uite acum dau o fuga afara si fac poze si la interior



        ....on my way...




        gata si pozele
        Attached Files
        febra
        Senior Member
        Last edited by febra; 18-02-13, 09:57.
        Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


        Accord '92 PGM-FI
        Accord Coupe '99 V-TEC

        Comment


        • #5
          SUPERBA masina! Sa ai noroc de ea si la cat mai multi km!
          Striga doar dupa jante mai mari, in rest las-o asa ca-i sta foarte bine.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #6
            Mai toata lumea mi-a zis de jante, dar nu stiu cum este la voi cu drumurile dar aici...
            Masina are suspensie sport si simte si cea mai mica crapatura din asfalt.. daca scad in dimensiunile balonului nici nu vreau sa ma gandesc

            Eu vreau acum niste presuri, un eleron, sa imi spuna si mie cineva unde ii gasesc mufa de test, ca am desfacut tot bordul si nu gasesc nimic, si apoi ceva elemente de tuning... pana atunci insa mai am de asteptat
            Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


            Accord '92 PGM-FI
            Accord Coupe '99 V-TEC

            Comment


            • #7
              sa o stapanesti sanatos ,e bun ca are transmisie manuala ,am avut una cu transmisie automata consuma f mult .
              Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
              Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

              Comment


              • #8
                Ei lasa ca nici asta nu consuma putin... 10-11 in oras mers batraneste. Dar cum eu sunt mai greu de talpa
                Mi-ar fi placut automata din comoditate dar tot manuala e sfanta slava facaletului )))))
                Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                Accord '92 PGM-FI
                Accord Coupe '99 V-TEC

                Comment


                • #9
                  Automata consuma peste 14
                  Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                  Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                  Comment


                  • #10
                    Aoleu...
                    Pai nici sora ei mai mare din 92 pe care o am nu sare de 14 in oras

                    BTW daca e cineva interesat de ea sa dea un semn
                    Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                    Accord '92 PGM-FI
                    Accord Coupe '99 V-TEC

                    Comment


                    • #11
                      Foarte frumoasa, sa te poarte cu bine!
                      ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

                      Comment


                      • #12
                        Multam fain
                        Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                        Accord '92 PGM-FI
                        Accord Coupe '99 V-TEC

                        Comment


                        • #13
                          Stie cineva daca modelul asta poate fi verificat pe tester?
                          Cunoaste careva pe cineva care lucreaza cu fibra de sticla?
                          De unde pot face rost de manualul masini???
                          Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                          Accord '92 PGM-FI
                          Accord Coupe '99 V-TEC

                          Comment


                          • #14
                            sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme !
                            si sa iti raspund eu la ultimile intrebari:
                            1.cunosc eu pe cineva care iti poate foace aproape orice din fibra si este destul de ieftin
                            2.http://hondatech.info/search/accord/ incearca aici sa cauti manual

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by st_al3x View Post
                              sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme !
                              si sa iti raspund eu la ultimile intrebari:
                              1.cunosc eu pe cineva care iti poate foace aproape orice din fibra si este destul de ieftin
                              2.http://hondatech.info/search/accord/ incearca aici sa cauti manual


                              Salut!
                              Merci mult, am cautat manualul, nu l0am gasit.
                              In legatura cu fibra.. vreau sa "astup" niste rugina la aripile din spate pana nu mananca tabla de tot. slefuite aripile, date cu fibra si gata :P
                              te anunt intr-un pm in caz de ceva.
                              Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                              Accord '92 PGM-FI
                              Accord Coupe '99 V-TEC

                              Comment

                              Working...
                              X