Page 28 of 28 FirstFirst ... 182425262728
Results 406 to 411 of 411

Thread: Masina de familie - Daca nu Honda, atunci ce masina?

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda
    Model
    Accord 09
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Chiar mi-a placut interiorul de la Civicul sedan si mi s-a parut foarte spatios. La o privire mai atenta insa, calitatea asamblarii are unele scapari si nici cu CVT-ul nu m-am conformat.
    Serie 3 are cam aceleasi dimensiuni cu Accordul, iar la drive test mi-a lasat o impresie familiara, ca pozitie si vizibilitate. Copii sunt mari, nu mai caram multe lucruri, este ok ca spatiu. Serie 5 mi s-a parut prea mare, iar in conditii similare (an si uzura) costul crestea simtitor.
    A fost o decizie pragmatica, vizual masina nu genereaza nicio emoție

Senior Member FCX Clarity dinoc's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Accord Type-S CL9
    Motorizare
    k24
    da, dar emotie la diesel ... ?

Senior Member SH-AWD octi_b's Avatar
    Marca
    Honda
    Model
    Civic
    Motorizare
    1.8 i-VTEC
    Mda, si la mine s-au incheiat aventura si luarea deciziilor. Pana la urma, m-am reintors catre prima optiune, Seria 4 GC, asta dupa ce am trecut prin Audi A5 Sportback, Volvo-uri de toate felurile (S60, V60, V40 CC si normale, XC70), Jaguar XE, Seria 5, sedan sau touring. Am analizat si optiunea unui Civic, chiar facusem drive-test, insa pe lista ramasese doar Type-R-ul nou; care iesea din buget insa si venea cu destul de multe compromisuri fata de criteriile mele.

Mai lasam sa se adune impresiile si poate revin cu un feedback. Cum era de asteptat, marele minus il reprezinta directia, insa masina este departe de a fi o dezamagire. Ceea ce e si normal avand in vedere diferenta de 7-8 ani intre modele, de dotari si de pret de vreo 3 ori, raportand la masinile noi.
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda
    Model
    Accord 09
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    Dau manelele mai tare si nu se mai aude As fi luat benzina, mai ales ca mi-a placut 320i-ul, insa nu am gasit. Masina a fost luata din reteaua BMW din Ro.

Senior Member PGM-FI
    Marca
    Honda
    Model
    Accord 09
    Motorizare
    2.0 i-VTEC
    @octi_b Da si eu m-am uitat la Serie 4 GC, mai ales ca gasisem niste oferte interesante in DE. E mult mai aratoasa

Senior Member IMA Sindrom's Avatar
    Marca
    Mitsubishi / Peugeot / Fiat
    Model
    Outlander / 206 / 500 / Smart
    Motorizare
    2.0 DiD / 2.0hdi / 1.2 8v/ 0,6T
    Quote Originally Posted by Bazilide View Post
    A fost o decizie pragmatica, vizual masina nu genereaza nicio emoție
    Cunosc sentimentul. Si problema e ca cel putin la mine, oricat as cauta ceva care sa-mi placa, nu gasesc decat practicabilitate.

Oricum s-o stapanesti sanatos.

Page 28 of 28 FirstFirst ... 182425262728

Bookmarks