Honda HR-V 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Există și acum 1,8 pe noul HR-V, doar ca pe alt continent. Poate īl aduce careva.

    trimis prin telepatie
    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

    Comment


    • Nu o sa importe nimeni hrv din state doar pentru 15 cp in plus.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Corect, persoane fizice un pic ,,nebune,, e posibil īnsă.

        trimis prin telepatie
        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

        Comment


        • Originally posted by ticker View Post
          Pe viitor doar cele 2 motoare turbo pe benzina plus acelasi diesel ca acum.
          E sigur ca va veni (si ) cu motorul turbo pe benzina ?
          Turbo, benzina, 170 / 200 CP, garda la sol rezonabila ..... pentru mine suna mai mult decat interesant !

          Comment


          • Și cāt de īndepărtat e viitorul ăsta?
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • Nu prea cred să vedem 200 Cp pe HR-V . Și 170 mi se pare hazardat. Viitorul cu motoare turbo pe banzină pare a fi 2017.
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • Ar fi un vis frumos sa faca un hr-v mai puternic; Caut de ceva timp un potential inlocuitor pentru CR-V, dar pe benzina si ceva mai mic si oferta e destul de saraca. In afara de juke cu 190cp(masina care este putin cam prea funky) si qashqai cu ~165 nu prea am gasit nimic atragator.

                Comment


                • Originally posted by mihainstef View Post
                  ... Caut de ceva timp un potential inlocuitor pentru CR-V, dar pe benzina si ceva mai mic ....
                  Poate ti se pare interesant un Subaru XV 2.0 benzina ( 150 CP).
                  In echipare Confort ( de mijloc) este in jur de 20k Euro + TVA ( ceva mai scump decat HR-V-ul, poate nu la fel de bine echipat, dar cu tractiune integrala competenta si un motor clasic, aspirat, hyper verificat in timp).

                  Eu intre Subaru XV 2.0 benzina si Honda HR-V as oscila in conditiile in care HR-V-ul ar avea un motor pe benzina mai potent ( tractiunea integrala ar fi un bonus). Desi ma tem ca HR-V-ul cu un motor turbo si tractiune ar sari binisor la pret. Ca sa nu mai vorbim de situatia in care ar fi disponibila si tractiune integrala ....

                  Comment


                  • Ca sa raspund la intrebarea de mai sus adresata mie, da 100% va veni cel de 1.0T 132 CP. In scimb nu stiu daca sa fiu la fel de optimist referitor la 1,5, chiar si intr-o varianta mai low power (170 cp in loc de 200).
                    Ar fi pacat sa nu fie pus, fie doar pt a fi vector de imagine cum sunt modelele Nismo la Nissan.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by ticker View Post
                      .... da 100% va veni cel de 1.0T 132 CP. ....
                      Ala pot sa-l tina pentru ei !
                      Eu unul NU am sa dau bani pentru o sticla de cola cu morisca ....

                      Comment


                      • asta cere piata... :|
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Mda ...
                          Atunci, cu regret am sa spun bye-bye Honda !
                          Pe de alta parte, cel mai probabil, am sa ma reintorc cu bucurie la Subaru !
                          Da' pana peste cel putin 2 ani cine stie ce-o mai fi ...

                          Comment


                          • Cum sa iei un hr-v urat cand exista un cx-3 frumos?
                            ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                            Comment


                            • E foarte fain si noul hr-v, l-am admirat la honda. Insa, cred ca si eu as lua cx-3 (asta dupa ce m-as informa temeinic printr-un swot).
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • pe mine ma batea gandul la un cx5 at benzina 192;
                                daca il comand saptamana asta il aduc
                                ... peste 6 luni
                                mi se pare total aiurea
                                si e o chestie care ma alunga aproape complet din ograda mazda


                                Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                                "Ethics. That's always so inconvenient."
                                Cal Lightman

                                Comment

                                Working...
                                X