Honda HR-V 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde se primeste chestionarul,ca eu nu am primit nimic si chiar aveam ceva de completat.

    Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

    Comment


    • Marcel: poate ca nu ti-ai dat seama din prima cand am scris HONDA.de. Ma refeream la Honda Germany fiindca acolo traiesc. Daca asemenea chestionare s-au dat sau se vor da vreodata de catre HTRO, nu stiu.

      Turkish: am inteles perfect cazul tau. Stiu ca nu sunt simple asemenea demersuri si probabil ca locuind in Romania se mai adauga si alte cerinte/conditii/probleme la cele existente, vroiam doar sa spun ca daca trebuie neaparat, se poate. In rest e lesne de inteles ca o asemenea practica nu prea place nimanui iar acei foarte putini care o fac totusi, isi permit si o fac strict din pasiune fiind pregatiti sa suporte unele consecinte.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • Da, chiar nu am observat acel .de si la cāte auto honda se vand in Romānia fata de vest,cred ca nu mai contează părerile celor din est.


        Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

        Comment


        • Se pare ca si ACURA vrea HR-V...http://blog.caranddriver.com/acuras-...prom-in-china/

          dacliber
          Senior Member
          Last edited by dacliber; 27-04-16, 10:23.
          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

          Comment


          • pai da, daca pana si Infiniti au
            http://www.themotorreport.com.au/609...uv-due-in-2016


            Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment




            • Ma repet: asa ar fi trebuit sa arate noul HR-V. Acura era frumos sa fi avut conceptul initial, care acum e Vezel sau HR-V. Oricum cu toata concurenta de acum in segment, se vinde mai bine ca si primele 2 generatii.
              ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

              Comment


              • Nu vi se pare ca noul aparut Jaguar E-Pace e un HR-V 3 mai bine desenat si mult mai bine echipat?
                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                Comment


                • Nu. Asta e frumoasa.
                  ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                  Comment


                  • Ma uitasem putin peste un site si interesat fiind de o Honda HR-V, am zis sa vad ce alte specificatii au cele de la noi, de 1,5 i-Vtec.
                    Apoi am observat ca exista si HR-V 1,8 i-Vtec (141 CP - probabil motorul de pe Civic gen 9, benzina), AWD si CVT... abia astept sa apara si pe la noi asa ceva.
                    De obicei cam in cat timp importa asko sau alti dealeri jucariile noi din gama pe meleagurile noastre?

                    Comment


                    • Cred ca 2019 e un termen optimist...
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • Nu cred cā se va importa varianta asta īn Europa.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • Buna ziua! Am nevoie de un sfat. Am cumparat un HRV, dimensiunea rotilor fiind de 215/55 r17. Am o roata de rezerva temporara de la cealalta Honda din familie, un civic cu roti de dimensiunea 225/45.r17. Aceasta are codul T135/90d15 100m, iar cea dedicata pentru HRV T135/90d16 102. Aveti idee daca e vreoa sansa sa o pot folosi pe cea de la Civic, fara sa defectez ceva pe la masina? Una dedicata nu e ieftina deloc si as prefera sa mai scutesc niste bani daca e posibil. Multumesc!
                          Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport
                          Peugeot 407 2.0 HDi

                          Comment


                          • De anul viitor va avea si motorul de 1.5T pe ea. Ma mir insa ca nu au inlocuit 1.5 aspirat cu 1.0T
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by dan20071981 View Post
                              Buna ziua! Am nevoie de un sfat. Am cumparat un HRV, dimensiunea rotilor fiind de 215/55 r17. Am o roata de rezerva temporara de la cealalta Honda din familie, un civic cu roti de dimensiunea 225/45.r17. Aceasta are codul T135/90d15 100m, iar cea dedicata pentru HRV T135/90d16 102. Aveti idee daca e vreoa sansa sa o pot folosi pe cea de la Civic, fara sa defectez ceva pe la masina? Una dedicata nu e ieftina deloc si as prefera sa mai scutesc niste bani daca e posibil. Multumesc!
                              Daca o pui pe spate nu ai ce sa defectezi pana ajungi la o vulcanizare. Asta inseamna ca daca faci pana pe fata ai de muncit dublu.
                              dacliber
                              Senior Member
                              Last edited by dacliber; 26-10-18, 13:49.
                              ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                              Comment


                              • Salut,

                                Astazi voi programa un test drive cu noul HR-V (2019) si am cerut doua modele:
                                1. 1.5 iVTEC @ 130 CP CVT
                                2. 1.5 iVtec Turbo @ 192 CP CVT din spusele reprezentantului.

                                Dintre cei care au cumparat sau au testat motorizarea de 1.5 iVtec turbo, cum vi se pare motorul? Apoi, cum vi se pare masina in curbe, ruliu, etc, comparand cu un Civic 5D VIII ?
                                Din datele tehnice, vad ca HR-V-ul acesta este cu 50kg mai grea decat Civic-ul meu si tind sa merg pe motorizarea turbo.

                                Orice impresie este binevenita

                                Comment

                                Working...
                                X