In sfarsit o Honda in adevaratul sens al cuvantului ! Noua generatie Civic Sedan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In sfarsit o Honda in adevaratul sens al cuvantului ! Noua generatie Civic Sedan

    Se pare ca Honda a acceptat toate criticile aduse modelului Civic Sedan 2012 si s-a pus pe treaba . Parerea mea este ca din punct de vedere al design-ului generatia 2013 v-a spala RUSINEA modelului 2012 .

    Mie unul imi place !

    http://carscoop.blogspot.com/2012/11...vic-sedan.html

    Voi ce parere aveti ?

  • #2
    Arata bine si mie imi place.
    Honda Accord - 2006 2.0 Executive

    Comment


    • #3
      Arata superb, dar sa nu uitam ca ce se vede acolo este pentru piata americana. Pentru Europa, cred ca nu va avea acelasi look agresiv.
      Imi place maxim bordul in stil BMW, usor intors spre sofer.
      Cred ca m-as simti bine in scaunul acela....
      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

      Comment


      • #4
        Asamai venim de acasa.Arata superb si materialele de pe bord sunt moi la atingere am vazut un filmulet pe youtube dar nu il mai gesec.
        2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
        EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

        Comment


        • #5
          Chill out, este varianta americana

          Sent from my mobile phone

          Comment


          • #6
            Chill, ne-chill si varianta curenta Europeana e identica cu cea americana. E posibil sa ajunga si la noi spre finalul lui 2013.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Nu știam că au făcut civicul global ești sigur ca va fi la fel și în Europa?
              Oricum nu mi se pare ca arata nu știu ce... eleronul acela arata penibil.
              Cel mai bine a arătat civicul 2006 SI pacat ca au renunțat la el.

              Sent from my mobile phone

              Comment


              • #8
                Pai cel rosu din poze e Civicul SI.

                Cat referitor la diferentele de la generatia curenta de Civic Sedan intre USDM, JDM, AUDM si EUDM sunt foarte mici. Designul e foarte apropiat, doar cateva repere fiind diferite (ex. prelungirea farurilor spate pe portbagaj care e la EUDM su AUDM si nu la USDM).

                Faceliftul asta o sa vina sigur si la noi, doar ca probabil vom mai astepta (si lansarea noii generatii a fost facuta treptat in ordinea: USDM, JDM, AUDM si EUDM )
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  N-am fost eu clar, mă refeream ca au renunțat la designul civicului SI 2006, nu la model. Cel de acum nu-mi place.

                  Sent from my mobile phone

                  Comment


                  • #10
                    Un mare pas inainte. Subiectiv spus.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #11
                      Imi place interiorul f mult cat despre exterior pot spune ca au facut spatele sa arate demential. Nu stiu e ceva in neregula la bot, nu prea imi place. Ar fi putut sa il faca mult mai agresiv. Oricum e un pas inainte fata de civic 2012
                      '11 Honda Civic GT 1.8 M/T, Crystal Black Pearl

                      Comment


                      • #12
                        Scaunele cred ca sunt tot fara sprijin lateral.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #13
                          http://www.youtube.com/watch?v=wlvDqePDgBg

                          Se pare ca varianta de baza este destul de bine echipata ia pe alocuri a fost rezolvata si problema insonorizarii .

                          Comment


                          • #14
                            Si mie imi place cum arata per ansamblu la exterior. Nu inseamna insa ca nu era loc si de mai bine.
                            Parca forma farurilor fata nu e chiar cea mai inspirata. Iar gurile de ventilatie cu margini cromate din interior parca's ca nucile'n perete
                            ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                            Comment


                            • #15
                              arata bine tare, mai ales rosie :d

                              Comment

                              Working...
                              X