NEGHINITZZA: '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Alimentati linistiti cu benzina avand cifra ocatnica mare. Eu am deja 120.000 si am alimentat numai MOL EVO, fara sa fi deteriorat soda lambda.

    Comment


    • #47
      A-propos de benzina, am alimentat cu Shell 95 (cea mai prapadita benzina a lor) la bulgari si am ramas uimit cat de bine a mers motorul. De aici trag concluzia ca in .ro benzina a fost, este si va ramane de k@k@o.
      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

      Comment


      • #48
        Originally posted by ADIMANOLO View Post
        Alimentati linistiti cu benzina avand cifra ocatnica mare. Eu am deja 120.000 si am alimentat numai MOL EVO, fara sa fi deteriorat soda lambda.
        Si eu la fel.
        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

        Comment


        • #49
          Intr-adevar la noi benzina e o gluma la capitolul calitate. La capitolul pret in schimb e cat se poate de real.
          Cred ca voi alterna de acum benzina un plin de 95 si unul de super 100.
          Oricum cu un plin de MOL EVO am mers deja Bucuresti - Constanta, Constanta - Mangalia -Constanta (cu trecere prin toate statiunile) + fataiala prin oras mers legal cu consum de 7% . Se cam merita diferenta de bani

          Originally posted by Wagner View Post
          A-propos de benzina, am alimentat cu Shell 95 (cea mai prapadita benzina a lor) la bulgari si am ramas uimit cat de bine a mers motorul. De aici trag concluzia ca in .ro benzina a fost, este si va ramane de k@k@o.
          '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

          Comment


          • #50
            Ca si noutate adaug inca 3 urme de gheare pe usa soferului. Si cum pume nu sunt pe langa bloc, banuiesc ca de vina este un caine...
            '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

            Comment


            • #51
              mi am pus azi benzina de la mol. eram in brasov si am facut plinul (42litri) cu evo 100. am facut 200 de km cu ea pana la bucuresti si cativa in oras. pana acum puneam de la petrom benzina 95. diferentele sincer nu mi se par asa mai mari. masina trage ceva mai bine in ture si face mai mult zgomt ( nu neaparat intr un mod placut) iar in modul eco si in ture joase trage mult mai greu decat cu 95 ul de la petrom. cred ca merita sa pui evo 100 daca vrei sa rupi dintii la masina, dar ca sa mergi in oras nu cred ca sunt bani aruncati

              Comment


              • #52
                dar cu 99petrom cum te impaci?

                Originally posted by lsdsad View Post
                mi am pus azi benzina de la mol. eram in brasov si am facut plinul (42litri) cu evo 100. am facut 200 de km cu ea pana la bucuresti si cativa in oras. pana acum puneam de la petrom benzina 95. diferentele sincer nu mi se par asa mai mari. masina trage ceva mai bine in ture si face mai mult zgomt ( nu neaparat intr un mod placut) iar in modul eco si in ture joase trage mult mai greu decat cu 95 ul de la petrom. cred ca merita sa pui evo 100 daca vrei sa rupi dintii la masina, dar ca sa mergi in oras nu cred ca sunt bani aruncati

                Comment


                • #53
                  n am pus. am mai pus 99 de la rompetrol si in afara de un consum putin mai scazut n am simtit nicio doferenta

                  Comment


                  • #54
                    Am pus eu multa vreme Top 99+ de la Petrom, cand pretul era decent si dup-aia am trecut exclusiv pe Rompetrol.

                    Era o benzina buna, dar mie nu mi se pare ca face ceva la diferenta de bani intre ele.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      20.000 km
                      Zi de referinta. Am parcurs impreuna drum lung...si bun , si cu gropi..si repede si incet..si nervos,si calm si cand trag linie pot sa spun doar atat: IMI PLACE LA NEBUNIE masina mea !! De fiecare data cand ma urc in ea si plec la drum simt o mica emotie si descopar ceva nou la ea si de fiecare data ma face sa fiu mandru ca sunt posesorul ei.
                      Dar cum ,cu timpul, descoperi si bune si rele, va relatez ultimele impresii.
                      Dupa 15000 km si implicit prima revizie a inceput sa traga mai bine mototorul lucru care se vede si la consum oarecum . Nu stau sa imi calculez consumuri dar mergand des pe acelasi traseu : Constanta-Focsani pot sa fac o aproximare si se pare ca odata cu inaintarea in varsta targe mai putin la masea. Lucru irelevant dar trebuia mentionat.
                      La plusuri se mai pot enumera: tapiseria (la prima vedere plusul ala nu credeam ca o sa se mentina) si consturctia genelara a masinii ( nu scartzaie nimic...nu bate nimic ...nu s-a defectat nimic avand in vedere ca este neglijata in mare parte plus ca si sta perioade indelungate fara a fi folosita 1-2 luni ). La minusuri revin cu cel intial : climatizarea (ma enerveaza atat de tare incat merita mentionat inca o data ) si vopseaua de tot rahatul.
                      In rest ..ce sa zic...merge bine...cere talpa si tine cu soferul . Nu face greieri si mare plus...nu e VW sa ii fure tiganii oglizile
                      Functioneaza pe princiciul apa,paie si bataie si nu ramne datoare cu nimic .
                      Va urez tuturor hondarilor sute de mii de km precum primii mei douajde' mii !!
                      '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

                      Comment


                      • #56
                        Are cineva un set de bare transversale pt portbagaj de vanzare ? De asemenea daca setul vine si cu 2 suporti ptr bicicleta m-ar interesa si acestia .
                        Modelul '12 Honda Civic 5D.
                        '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

                        Comment


                        • #57
                          Eu vazusem ceva de vanzare pe forum. Arunca un ochi la aria de vanzari piese.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Se vinde . 60000 km. 11200 euro.
                            '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

                            Comment

                            Working...
                            X