JONYYYBE: '9? Honda Accord 1,8 A/T, Beige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    azi am pus cotiera cumparata dar nu iam gasit utilitatea, intradevar parca fara ea nu e toata masina inauntru dar pentru mine utilitatea ei nu imi este necesara si incerc sa io trimit lui doc numai ca e f scump sa o trimit de aici si nu stim cum sa facem

    ma duc maine la alta posta doc sa vad ce zic aia cu ia gata ambalata si gata sper sa reusesc
    ar fi ceva, am pus si niste poze cu ea ambalata ; sper sa accepte si sa nu depaseasca acum 2kg, ultima oara avea 1,850-1,890kg vad eu maine

    hai ca am reusit am pus-o la posta aia, si aici ploua de rupe...

    nu mai e nimic in ea, nici un plic pentru ca depasea greutatea cu 140g, si am puso la 1956grame, si a costat 19 lire

    deci total este 39+19=58lire pe care astept sa ii pui prin paypal la adresa furnizata si pe care o ti-o confirm inca odata pe messenger si email

    am pus la posta-care este cu semnatura de primire, pe sapt viitoare joi, vineri sa te duci sa intrebi la posta sa nu faca careva vreo faza sau sa avem surprize, eu oricum am aici bonu si dovada trimiterii cu royal air mail si o sa le fac un scan sa le vezi

    si dovada de la post office... si email

    pe partea de jos ai sa vezi ca am lipit scocth maro pentru ca am facut un buzunar de am scos din ea plicul pe care trebuia sa il trimiti, ma scuteai si pe mine de vreo 6 lire cu felicitarile, in fine nu a fost sa fie pentru ca era prea grea, si asa ca numai scothu ala galben a bagat cam 150g in ea
    Attached Files
    jonyyybe
    Senior Member
    Last edited by jonyyybe; 14-12-12, 17:03.

    Comment


    • #17
      De abia astept. Sper sa reusesti maine sa o pui la airmail.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #18
        ok, the armrest was send and paid

        the next project:
        vreau sa imi cumpar o incalzire pentru scaune fata aftermarket si mam tot uitat pe ebay si nu prea ma incanta ce e acolo;
        stie cineva sau a vazut cineva mai bun sau alteceva pe undeva.
        multumesc.

        Comment


        • #19
          Frumos Accord. Cat dai pe asigurare?
          ...in inima mea sunt toate de Accord.

          www.eRecenzii.ro

          Comment


          • #20
            Cotiera ajunge la mine. Iti multumesc si sper sa fiu la fel de incantat pe cat mi-o doream. :P

            Am sa ma interesez de o incalzire in scaune pe la noi si sa ti-o trimit in Uk. Intre timp si eu mi-am dat seama ca as avea nevoie de incalzire, dar in oglinzi. Era sa pocnesc un zid in parcarea subterana, cand mi s-au aburit oglinzile.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • #21
              salut, mersi mult.
              asigurarea am platit-o intr-o singura rata de 555 lire pe an in care suntem asigurati si eu si sotia.
              am facut-o la performance direct.
              este full compresive cu total expense de 300 de lire daca e vina mea.
              in 555 de lire este inclusa si legal expense-ceva de avocat in caz ca am probleme nici eu nu situ exact;

              dupa anu nou sa o pun o incalzire sa ma uit si pe niste siteuri romanesti

              da doc gand in gand cu mine, mersi vrb dupa anu nou sa vad daca imi place sau convine;
              cat despre cotiera ai vrb cu cineva si ti-a confirmat pe la posta? oircum tre sa ajunga;
              doc ea trebuie stearsa putin cu niste servetele umede si o faci ca noua ma bucur ca te-am putut ajuta, ti-am zis si eu stiu cum e cand vrei ceva si e in uk si nu poti sa iei, bidezi sau sa ajunga la tine.

              si da sa stii ca e naspa fara incalzire in oglinzi, foarte usor sa faci ceea ce ai zis mai sus, face toti bani;
              ti-am zis eu fara incalzire in scaun sunt ca fara bere

              is multe accorduri la dezmembrari pe ebay trebuie intrebat for you

              look : http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-Acco...item27cdc23685
              jonyyybe
              Senior Member
              Last edited by jonyyybe; 18-12-12, 00:11.

              Comment


              • #22
                Incalzire in scaune nu am nevoie ca am Recaro cu alcantara. Insa pentru oglinzi este nevoie. Va trebui sa caut niste oglinzi (sticla) de Accord Executive si sa le montez la mine. Daca vezi vreun Accord EX la dezmembrat sa-mi dai de stire. Poate gasesc un set de oglinzi cu incalzire.
                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                Comment


                • #23
                  momentan am renuntat la ideea de a mai pune incalzire pe scaune fata doarece am vazut ca la drum lung plusu ala tine caldura si in masina se incalzeste imediat, bine ca aici nu au fost temperaturi de -20 grade yet

                  la multi ani all, happy new year all

                  Comment


                  • #24
                    Chiar daca ar fi -20 grade nu cred ca este de mare folos incalzirea in scaune, daca masina avea piele atunci era o treaba. Parerea mea.
                    ...in inima mea sunt toate de Accord.

                    www.eRecenzii.ro

                    Comment


                    • #25
                      Nu pot fi de accord cu tine, mobb. N-am piele si sunt foarte incantat de incalzirea in scaune, ii vad rostul 100%.
                      Ca sa nu mai zic ca daca esti genul de sofer care da drumul la caldura/dezaburire/caldura in scaune pana isi curata masina de zapada, ai scaunele calde inca din prima secunda.
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • #26
                        este buna si incalzirea in scaune, dar dupa 10 drumuri am vazut ca inca nu imi e necesara aici, dar in romania ca drumurile sunt scurte este foarte buna;

                        niste huse de scaune recomandati sau mai bine nu ca se misca si nu stau frumos?

                        trebuie sa vad de unde imi vine zgomotu la turatii mici, ca o scartiala de curea sau rulment; cum maresc turatia peste 1300rpm un pic nu se mai aude, dar cand merg la relanti cam 800-1000 se aude, nu e deranjat dar ma pune pe ganduri.

                        si sa imi fac si manerele slabe; nu stiu de ce se slabesc dar din ce am vazut pe net au un arc, sper sa nu trebuiasca sa le schimb
                        jonyyybe
                        Senior Member
                        Last edited by jonyyybe; 30-12-12, 15:34.

                        Comment


                        • #27
                          sa stapanesti sanatos masina.e clar ca ai luat o masina buna.o rugaminte:am citit toate posturile topicului tau si crede-ma,cand scrii mult,fara semne de punctuatie,este aproape un cosmar sa tii firul naratiunii tale.amentesti si risti sa o lasi balta.nu te supara pe mine,e o observatie constructiva.in rest se vede ca esti incantat de ea.sa te tine mult si bine,pana te plictisesti.

                          @hondatu:goood point pe subiectul scaune incalzite.crocodililor batrani ca noi le place scaunelul incalzit...si femeia tanara)))
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • #28
                            razvan, fii binevenit, nu am de ce sa ma supar, ai dreptate si din cauza ca ma grabesc, limba de aici, engleza se vrb invers
                            cum vorbesc astia pe aici te prostesti!

                            asa este cu scaunele incalzite dar facand aceste drumuri am observat ca nu am nevoie, sa vad cand o sa dea geru si pe aici;

                            cred dar nu sunt sigur in legatura cu consumul, mi se pare cam marisor, cat ar trebuii sa fie? daca ar fi marisor ce ar trebuii luat la mana si verificat? de unde ar aparea, cauze?

                            ce am gasit pe net la ceei ce le vand sau le poseda la automata ar fi un extraurban 41,5 mpg=15km/l , mixt 30mpg=12km/l sau ceva de genu si urban 22mpg=10,5km/l iar eu am impresia ca imi ia in jur de 10-11km/l ceea ce ar insemna un urban si eu merg mixt de fiecare data

                            sanatate, fericire si multe bucurii, la multi everybody , cheers !

                            LE: da 1.8 si da un 10-11% la mixt, ceea ce ar trebuii sa fie un 7-9 la mixt nu? acum banuii de ce a vandut-o ala, de la consum, ca ala sta in oras mic si facea urban zi de zi, il rupea
                            sa ma uit la cat au fost schimbate bujiile si de care a pus, oricum vorba ta nu sunt iridium ca au fost parca pana in 4 lire bucata;

                            chiar asa bune sunt bujiile iridium? unde pot citi sa ma documentez, sa vad si eu diferenta.

                            learn me too cum sa merg la consum, eu de obicei merg pana in 3000 de ture cam 110-115km/h
                            jonyyybe
                            Senior Member
                            Last edited by jonyyybe; 31-12-12, 23:40.

                            Comment


                            • #29
                              10-11%..1.8?esti acolo.eu am un CL7 din 2006 tot AT.consum urban este 11-12%,uneori chiar 10.6!motorul este DOHC dar transmisa are 1 tr in plus fata de a ta.nu cred ca este exagerat la tine.verifica si schimba bujiile totusi.daca sunt gata,si la peste 30k km sunt gata caci nu cred ca ai echipare iridium,te ciupesc la consum cu +1l minim.

                              bafta!

                              ps:ai mai avut AT?daca nu...iti va lua ceva pana ii vei prinde spilul pe consum optim.acum cred ca arzi gazul "repede".cam asa a fost la mine

                              La multi ani!
                              razvan p.
                              Senior Member
                              Last edited by razvan p.; 31-12-12, 16:32.
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment


                              • #30
                                doresc si eu niste sfaturi in decizia de a lua de aici un GPS care sa aibe actualizate hartile UK, EU inclusiv Romania cat mai curand; pe de alta parte sa fie free de update maps sau ceva de genu sau sa gesesc pe net;

                                deoarece anu acesta doresc sa vin cu masina in romania si need GPS;
                                cat credeti ca ar consuma masina pe 1800 mile = 2900km?

                                Garmin, TomTom, Mio, ce recomandati?

                                Comment

                                Working...
                                X