Noul Civic Type R 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Imagine mai buna cu franele:



    Jantele par de 19"
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #17
      Atunci, pe față sunt mari, perforate... Etriere Brembo. Nu cred că vor mai fi motive de īngrijorare.
      Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

      Comment


      • #18
        Jantele astea sunt de 19''. Discurile par de 330 mm pe fata si etrieri cu 4 pistonase (2x2 pe fiecare fata). Eu zic ca e clar mai bine decat ce are FN2 acum.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #19
          http://www.netcarshow.com/nissan/201...nismo_concept/

          Uite si un potential concurent al Type-R-ului nou. Pare foarte aproape de productie conceptul asta si in buna traditie Nissan probabil va fi o masina reusita. Nici nu arata si probabil nici nu va fi la fel de hard-core la Type-R-ul nou, insa cred ca va fi o masina demna de luat in seama intr-o eventuala comparatie.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • #20
            Da, din pozele astea se vede mai bine, sunt OK-ish.
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

            Comment


            • #21
              Pulsar Nismo daca are motorul 1,6 T va avea 190 Cp - adica departe de concurent.
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #22
                Or fi ok pe fata, pe spate tot prea mici imi par. Asta nu poate sa denote decat fatpul ca distributia maselor a ramas la fel ca in varianta de serie, nu au imbunatatit-o deloc, rezultand probabil un caracter subvirator.
                Dar mno, imi dau si eu cu parerea vazand niste poze. Asteptam primul drive-test.
                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                Comment


                • #23
                  Masina de la salon are jante 245/30 ZR20

                  Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                  Comment


                  • #24
                    Uite ca se poate la CRV 1.6 diesel de 160CP cred ca si la civic i-ar prinde bine calutii astia
                    http://www.hondanews.eu/en/carpresspackdetail/?id=4269
                    2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                    EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                    Comment


                    • #25
                      Pe unul din site-urile auto, pretul anuntat pentru Type-R este de £30 000. Sunt un mare fan Honda Civic si masina arata demential, dar se merita banii astia, avand in vedere ca un Megane RS e pana in 30 000 eur? Si o spun cu parere de rau, avand in vedere ca Civicul din 2006 inca intoarce priviri dupa 8 ani de zile! Iar daca as da timpul inapoi in 2010, tot Civic mi-as lua. Pareri? P.S. Consider ca actualul model Civic e mult mai urat decat cel din 2006.
                      '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                      '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                      Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                      "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                      Comment


                      • #26
                        Ce parere poti sa ai despre o masina pe care nu ai vazut-o in realitate si nu ai condus-o? Si care e legatura cu Megane RS?
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #27
                          Ca aspect, nu este mai urata, este mai modernista. Modelul nostru 5 D este deja clasic, peste 25 de ani va fi autoturism de colectie.

                          Comment


                          • #28
                            Pai, din pacate pentru noi, romanii, nu cred ca putem vedea una din astea doua in realitate, in Romania. Cum, ce legatura? Eu, unul, as vrea sa-mi iau noul civic, dar daca va costa atat de mult, ma gandesc serios la un megane rs, care cred eu ca este unul din concurentii type-r. Corect?


                            Sent from my iPad using Tapatalk

                            Originally posted by harris View Post
                            Ca aspect, nu este mai urata, este mai modernista. Modelul nostru 5 D este deja clasic, peste 25 de ani va fi autoturism de colectie.
                            Da, e mai modernista, dar ca design e clar sub vechiul civic, parerea mea. Ai vazut una din reclamele unei firme de telefonie anul trecut? Incepea cu un civic, model 2006, o reclama futurista, cu extraterestri, despre 4g . Asta spune multe.


                            Sent from my iPad using Tapatalk
                            ramm
                            omu cu warnu'
                            Last edited by ramm; 14-10-14, 08:37.
                            '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                            '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                            Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                            "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                            Comment


                            • #29
                              O fi corect din punctul tău de vedere. Eu nu pot emite o părere pertinentă bazāndu-mă pe zvonuri. Au condus Megane RS?
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by KMR View Post
                                O fi corect din punctul tău de vedere. Eu nu pot emite o părere pertinentă bazāndu-mă pe zvonuri. Au condus Megane RS?
                                Din pacate nu. Am vazut un review al lui Buhnici. Am intrebat la renault si mi-au zis ca n-am nicio sansa sa fac un drive test in Romania, inainte de achizitie. E mult mai agresiv Type-R-ul, dar ca performante pare cam tot acolo. Eu doar vroiam sa zic, comparand strict din "ziare", ca ar fi prea scump la banii astia, indiferent cat de bine ar arata si cat de performant va fi, desi mi-ar placea tare mult sa raman pe Honda. Diferenta de pret intre vechiul si noul type-r mi se pare prea mare.


                                Sent from my iPad using Tapatalk
                                '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                                '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                                Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                                "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                                Comment

                                Working...
                                X