SAKERUT: '08 Honda Civic Type R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Grecii au nişte Honde foarte faine si cāteva FN2 uri foarte bine setate; te-ai gāndit bine la toate aceste upgradeuri...consulta si civinfo ca să vezi FN2 urile de care īţi ziceam

    Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

    Comment


    • #32
      Da m am gandit si am citit mullte ,iar grecu la care merg sa montez SC e de pe civinfo are civic fn2 cu +450 cp ,masina va fii gata in vara lui 2013
      http://www.youtube.com/watch?v=Xo8LxpfkST4
      asta e masina lui si asta e kitu care va fii pe masina mea doar ca vor fii scoase mai multe upgraduri ca eu nu vreau sa trec de 350cp ,el trece la ceva mai mare
      Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
      Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

      Comment


      • #33
        Foarte fain! Poate īţi fac o vizită după ce o termini să ma plimbi!

        Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

        Comment


        • #34
          Iti fac eu cand ma intorc din grecia ma opresc in bucuresti ,sa vad si eu prelude
          sakerut
          Senior Member
          Last edited by sakerut; 12-12-12, 20:09.
          Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
          Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

          Comment


          • #35
            Am facut comanda de ambreiaj de la clutchmasters recomandat de baietii din Grecia cluctcmasters FX300
            Attached Files
            Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
            Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

            Comment


            • #36
              E stage 3?

              Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

              Comment


              • #37
                da e stage 3 ti am trimis un mail andrei
                Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                Comment


                • #38
                  tot am stat si m am gandit oare se merita tinand cont ca nu am nici o garantie, si tot am citit pe civinfo si am vazut cum le se sparg motoarele , sint cami dubii si ma tot gandesc mai ales ca nu prea avem suport tehnic in romania voi ce ziceti ce parare aveti ?
                  Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                  Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                  Comment


                  • #39
                    Īn Romānia ştiu ca s-au montat doua SC dar pe EP3 nu pe FN2 deci teoretic există un know how minim īn caz de ceva...ar trebui să vorbeşti cu grecul daca īţi oferă suport ulterior...teoretic la cāţi bani bagi si presupun ca īi dai si lui ar trebui să fie alături de tine īn caz de ceva...am văzut ca aceste kituri de SC vin cu foarte multe indicaţii si instructiuni de īntreţinere după montare...nu vorbesc din experienţă ci doar din ce am văzut si eu pe net
                    Ar trebui să te gāndeşti foarte serios la ce vrei tu să faci cu masina asta...daca nu īi pui SC īn aceeaşi bani vei cāştiga maxim
                    40 hp fiind aspirata īn continuare...
                    Un lucru e sigur...daca īi vei pune SC durata de viaţa a motorului va fi mai mică

                    Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

                    Comment


                    • #40
                      Da andrei m am gandit si am intorsu pe toate partile ,si am tot citit si ce probleme au avut baietii, si grecu asta a spart un motor,si mai ales ca nu ma duc la curse si stii foarte bine ca nu sint in tara daca fac 2000 km pe an cu masina,si costu e mare ma ajunge peste 6000 cu tot cu drum .si am citit si azi pe net si a mai spart unu un motor si am zis ca stop nu e de mine treaba asta,e bine ca nu am apucat sa i trimit avansu, m am ales cu ambreaj din treaba asta masina va ramane la fel doar ca va fii vopsita total in primavara si strang bani pt type r u nou ,cred ca e cel mai bine asa
                      Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                      Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                      Comment


                      • #41
                        Bine ca ai revenit cu picioarele pe pamant. Cu aceeasi bani, urci motorul aspirat la 8600rpm si inca 30-35cp. Nu-ti mai trebuie nimic.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by Doc View Post
                          Bine ca ai revenit cu picioarele pe pamant. Cu aceeasi bani, urci motorul aspirat la 8600rpm si inca 30-35cp. Nu-ti mai trebuie nimic.
                          Totusi, un plus de 100 caluti e ceva mai sesizabil decat 30-35 la turatie maxima.
                          Impresia mea era ca daca e facut tuningul bine, nu prea se sparge motorul.
                          FN2-ul papa:

                          Comment


                          • #43
                            Mai bine, ca să zic aşa eu zic sa-i faci upgrade-urile la care te-ai gāndit de la īnceput...evacuare,admisie,etc

                            Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

                            Comment


                            • #44
                              Da sincer nu mai bag 5500 de euro pt 30-35 de cai , chiar si daca as gasi banii pe jos
                              sakerut
                              Senior Member
                              Last edited by sakerut; 18-12-12, 17:20.
                              Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                              Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                              Comment


                              • #45
                                eu zic sa domini 100% ceea ce ai acum si deabia dupa sa te gandesti la upgrade-uri de calibrul ala

                                Comment

                                Working...
                                X