FLORINGSM: '91 Honda NSX 3.0L, Formula Red (NA1)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by El_Hakim View Post
    Cea a lui blondu este in Spania nu in Romānia

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
    Oh, my bad...
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • #17
      A fost anunt pe autovit cu cea din CT, lovita in fata. Despre ea este vorba?
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

      Comment


      • #18
        Cand geamurile se ridica si lasa greu/incet inainte de a cheltui banii cu macaralele incearca sa le cureti si ungi bine si ghidajele/sinele pentru geamuri trebuiesc abordate.
        Pentru piese in Europa/UK incearca aici: http://www.lingshondaparts.com/honda...p?mod_01=21672
        DejaVu
        Senior Member
        Last edited by DejaVu; 31-10-12, 18:53.
        Toti Oamenii sunt Trecatori
        Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

        Comment


        • #19
          Salutare, bine ai venit printre Hondari si felicitari pentru achizitie!pozele ca pozele ,dar noi te asteptam vineri la "intalneala" sa ne spui ce planuri ai cu ea

          Comment


          • #20
            Frumoasa tare !!!! Sa o porti sanatos si bafta in proiecte....dar mai ales ochii in strada !!!!!!
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

            Comment


            • #21
              Salutare din nou,
              Pai sa o luam pe rand...DejaVu, multumesc pentru sfat,maine am sa ma duc cu ea la mecanic sa incerc sa ung/curat/reglez macaralele si motorasele.(oricum am comanda si macaralele pt ea )
              Multumesc tututor pentru felicitari si pentru site-uri,deja m-am apucat sa comand cate ceva pentru ea.
              Masina este aceea din Constanta , intr-devar masina a fost lovita ,o data in roata din spate dreapta si inca o data in fata stanga ,insa nu asa de grav sa afecteze lonjeroanele, sasiul sau stalpii de rezistenta.Am comanda din America farul ( care a venit crapat in urma transportului) ,aripa,airberg-ul si cateva mici componente.Am asteptat pentru ele aproximativ 2 luni.Dupa o lunga asteptare si rabdare am reusit sa o aduc in stare perfecta ,asa cum a fost ea intial , ba chear am mers cu ea pe A2 cu 245km/.Eu cred ca merge si cu mai mult de atat insa la viteza respectiva eram putin ingrijorat , mai ales pentru ca nu cunosc inca masina destul de bine.
              Ce planuri am cu ea? Dupa ce ii voi face si distributia,transmisia si geamurile sa functioneze perfect ,masina va astepta pana la primavara in garaj .Este o masina de week-end cu care am sa ies doar de placere si nu de nevoie .Masina cu care merg zi de zi este un porsche cayenne diesel 3.0l 245cp 2012 .
              Diferenta de confort va dati seama ca este enorma , insa cea de viteza si adrenalina este in favoarea nsx-ului,fara doar si poate .
              Am sa incerc sa ajung si eu vineri la intalnire,insa as avea nevoie de mai multe detalii. In primul rand locatia exacta ( eventual un punct de reper) si ora ,iar in al doilea rand daca se poate un nr de tel al celui care se ocupa de organizare .
              Multumesc inca o data si sper sa ne intalnim vineri .

              PS: Cu ceva vreme in urma comentasem cate ceva pe aici : http://forum.4tuning.ro/477-anunturi...honda-nsx.html
              floringsm
              Member
              Last edited by floringsm; 31-10-12, 22:46.
              www.magazingsm.ro

              Comment


              • #22
                Originally posted by floringsm View Post
                Nu gasesc piese pentru ea decat in America sau la cateva firme din Romania, insa la un pret de 5x mai mare.
                Doresc sa stiu daca stie cine un site in Europa de unde mai pot achizitiona cate ceva pt ea si bineinteles un mecanic priceput pt ea .
                Masina a fost in Timisoara apoi in Constanta
                Intretinerea ei este foarte scumpa , numai cureaua de distributie este in jur de 1300 ron
                Alternativ la linkurile de mai sus ai mai putea intreba la dealerii din Bucuresti daca iti aduc piese la comanda. Pentru a compara preturile lor te-ai putea intretine si cu blondu sa vezi la ce preturi se invarte distractia in afara tarii.
                Ar mai exista si posibilitatea sa te duci pe forumul hondarilor din Ungaria si sa stai de vorba cu posesorii de NSX de acolo, asta fiind valabil si pentru cazul in care mai ai nevoie de un mecanic bun.

                Ai mare grija pe cine lasi la ea, la vremea ei, mecanicii HONDA au avut nevoie de scolarizare expres numai pentru ea, in ciuda faptului ca multe detalii se aseamana cu modelele de serie mare. Mai ales fara experimente la cat de scumpe sunt piesele.
                Asa e, masina a fost in Monaco, Germania apoi in cele doua orase mentionate de tine.
                Cand a fost scoasa la vanzare in TM s-a scris si un articol despre ea, in revista Supercar, bun articol.
                Intretinerea dar mai ales piesele te rup, normal la clasa asta de masini. Tablaria e al dracului de scumpa (deh, aluminiu) si conform baietilor de pe hondansx.de nu intotdeauna disponibila (cel putin in Germania, tara cu 270 de unitati vandute aici).
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • #23
                  Nu te supara ce varsta ai ?

                  Bafta cu masinuta!
                  Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by floringsm View Post
                    ba chear am mers cu ea pe A2 cu 245km/.Eu cred ca merge si cu mai mult de atat insa la viteza respectiva eram putin ingrijorat , mai ales pentru ca nu cunosc inca masina destul de bine.
                    Oficial 270km/h, era singura masina la vremea ei care prindea atatia km/h cat CP avea.
                    Ia-o usurel ca motorul ala central te poate surprinde si neplacut. Ma refer in general nu neaparat pe autostrada.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • #25
                      Am 31 de ani.
                      www.magazingsm.ro

                      Comment


                      • #26
                        Vazusem un post pe 4t si aparea 19 ani la acel user.

                        Multi inainte !
                        Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

                        Comment


                        • #27
                          Multumesc la fel!

                          Gresisem link-ul . L-am editat acum .
                          Link-ul corect este http://forum.4tuning.ro/477-anunturi...honda-nsx.html
                          ramm
                          omu cu warnu'
                          Last edited by ramm; 01-11-12, 08:38.
                          www.magazingsm.ro

                          Comment


                          • #28
                            Salut si bine ai venit .Ce ai tu aici se numeste dream car ,multi si-ar dori un NSX,dar ar fi frumos sa renunti la niste chestii, mai exact evacuarile,jantele si folia neagra de pe lampa spate,probabil asa ai luat masina....dar te rog,e pacat de ea sa nu te ocupi de chestile astea
                            vladtns
                            Senior Member
                            Last edited by vladtns; 31-10-12, 23:36.
                            '01 Honda Civic Type R EP3

                            Comment


                            • #29
                              Da , asa am luat-o...chear ma gandeam sa-i schimb jantele.
                              www.magazingsm.ro

                              Comment


                              • #30
                                Si uite ca a aparut pe hondafan dreamcarul oricarui hondafan....sa o alergi sanatos si la cat mai multe generatii
                                I don't care about other cars , i just love my Honda

                                Comment

                                Working...
                                X