CHIPSON: '13 Honda CR-V 2.2 i-DTEC A/T 4WD Executive, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am mers incet, am mers aproximativ legal, adica maxim 30 km/h peste limita de viteza, in afara de autostrazi unde am mers cu 140 km/h. Uite ca nu m-am uitat la o viteza medie si acum am stricat-o cu 5 drumuri prin Bucuresti, dar data viitoare promit ca nu mai uit
    Ce mi s-a parut interesant este faptul ca vitezometrul nu mai are eroare, adica aveam aceeasi viteza si pe waze si in bord, o fi de la faptul ca am cauciurile noi si roata are exact diametrul care trebuie.....
    Am cerut cotatii de pret la cox, culmea, cureaua de alternator si o-ring sunt mai scumpe decat la asko. In schimb burduful e la aproape jumatate de pret la cox.
    @bekxy, nu conduc in papuci, de nici un fel, n-as vrea sa mi se agate prin pedale in depasiri... Pe autostrada merge ca oricum conduc din butoane, pedalele le folosesc mai rar. Daca as avea cc adaptiv probabil ca nu le-as mai folosi deloc
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • Eei, şi tu! Nici nu mă gândeam că ai conduce în papuci.
      "Papuci" e un termen... generic, poate însemna şi "anvelope".
      Oricum, papuci, sandale, bocanci... toate îngreunează consumul.
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

      Comment


      • Gata si revizia de 5 ani, aproximativ 87000 km parcursi, pe langa chestiiile obisnuite am schimbat cureaua de accesorii, un o-ring la senzorul de pozitie axa cu came(cel vechi se dusese si se scurgea ulei pe langa el) si un burduf planetara diferential gaurit(ma gandesc ca poate l-am atins eu cu ceva pentru ca acolo nu exista nici un fel de scut). Am mai facut si o geometrie si un update de soft i-mid-ului si uite asa am stat marti o zi intreaga la Asko

        Am uitat sa zic ca am schimbat si placutele fata, de data asta m-au tinut 25k km.
        civic 2.2 5D FK3
        CR-V 2.2 AT RE6

        Comment

        Working...
        X