Cum mi-am luat teapa cu o masina la VIRAGO IMPEX BRASOV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum mi-am luat teapa cu o masina la VIRAGO IMPEX BRASOV

    Acum un an am cumparat un type-r FN2 din brasov de la un tip(samsar) si am fost sa verific masina la acesti nenorociti! am platit 80lei pt a verifica masina mecanic si electric ,seful de service mi-a zis ca masina e ok fara probleme. Am fost la asko sa fac revizia iar baietii au constatat ca airbag-urile pe partea dreapta numai exista si a folosit rezistente pentru a anula SRS-ul ca sa numai apara(airbag-ul din volan nici ala nu exista, parea fizic acolo dar era manarit si probabil facut cu cei de la Virago... iar seful de service parea prieten cu acel samsar). Am fost azi la carpati sa imi faca un deviz pt ca cei de la Asko nu prea au mai cooperat si ma costa investitia 2200 euro in sensori computerul de airbag cortina etc.... Masina din fericire merge ok nu trage dreapta stanga si voi monta acele sisteme de siguranta .... By the way atasez si acestui nenorocit de om de la care am cumparat masina
    Attached Files
    With great power comes great responsibility !!!

  • #2
    acum 8 luni am cumparat de la Tiriac un Accord - am fost la Virago pentru o verificare
    mi-au spus ca totul este in regula si am cumparat masina
    cand am facut o vizita la asko am avut de inlocuit doar un amortizor si flansa ( am scapat usor ) si mi-am dat seama cum mi-a trecut glontul pe la urechi pt ca restul era ok.

    ulterior am aflat ca Virago era dezafiliata HTR, iar masini sh cumparate ma voi gandi de 2x inainte de a plati pretul cerut.
    am impresia ca provincia recupereaza fata de Bucuresti din pacate pe parte de "magarii"

    Comment


    • #3
      Eu am fost la dansii la un moment dat si tocmai efectuau reviziile scriptice pe carnetul de service al unei masini pregatite de vanzare (nu a lor a unui prieten de-al lor). NU aveau nici o jena fata de mine.

      Danutzz ti-as recomanda o plangere la protectia consumatorului cu factura daca o ai .

      Totusi buletinul samsarului nu mi se pare ok sa il pui aici.
      Nu ca nu te-as crede insa nu avem si opinia lui.
      ....

      Comment


      • #4
        Ce te face să crezi că ne-ar interesa opinia unui samsar care nu a avut nici un fel de remuşcare cand a vāndut masina...chiar daca nu ar fi fost samsar tot nu m-ar fi interesat ce are de spus...esti inconstient si fără scrupule cand ajungi să faci ţiganii dintr-astea mai ales că vorbim de o maşină care prinde suta īn 6.6...

        Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

        Comment


        • #5
          Ciudat, eu am avut o experienta buna cu service-ul din Bv asta vara.Adica mi s-au parut OK.
          Eu cand am luat Accordu sh am facut verificari la vreo 5 masini.
          le-am zis sa o verifice cap coada (cam 170 lei ) si sa scrie in raport deficientele daca sunt si sa mentioneze clar ca masina functioneaza corespunzator si este la standardele Honda.
          Evident ca daca le scapa ceva le faceam la ei gratis.

          Comment


          • #6
            Dane omu a facut lucrul asta cu buna stiinta , doamne fereste daca aveam un accident ..... Din punctul meu asemenea persoane merita puscarie!!!!! Iar cu poza acestui magar nu ma voi opri aici, voi posta pe facebook si alte site-uri, iar daca il voi mai intalni vreodata ii rup picioarele !!!! M-am apucat sa caut hartia prin casa chit ca a trecut 1 an daca o gasesc direct la avocat ma opresc.
            With great power comes great responsibility !!!

            Comment


            • #7
              asta o fi?

              https://www.facebook.com/dan.stancov

              http://portal.just.ro/InstantaDosar....AwMDAwNDg4NzM*

              Comment


              • #8
                Asa pare nu sunt prea multe detalii dar dupa poza pare ... I-am dat un pm sa vad daca raspunde
                With great power comes great responsibility !!!

                Comment


                • #9
                  Danutzz pune si tu constatarea de la Honda si o copie dupa contract Asa povestea ta, care sincer nu ma indoiesc ca e reala, are si un backup solid.
                  Asa postul tau capata substanta si asta e rolul unui forum.

                  Din nefericire cred ca samsarul nu are mare lucru de pierdut insa cei de la Virago probabil si-au mai dat odata cu firma in cap.

                  @CTR te aprinzi cam usor. Sper ca am lamurit opinia mea vis a vis de subiect.
                  ....

                  Comment


                  • #10
                    Chiar sunt foarte liniştit
                    Sunt posesor de Type R si īl īnţeleg perfect pe om...nu vreau să ma gāndesc ce a simţit cand i s-a spus că masina nu are air baguri si că mai are de băgat 2200 eur...

                    Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

                    Comment


                    • #11
                      de ***** situatia, iar altfel de oameni care fac asa ceva merita spanzurati pentru simplul fapt ca ei isi fac burta mare punand in pericol viata unui om, aia e danutze zi merci ca nu e mai rau, puteau sa puna o scandura in loc de lonjeron calitate honda
                      Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                      "how to make it in zi undistry or life"

                      Comment


                      • #12
                        Dan P asta e contractul de vanzare cumparare inca caut hartia de la jegosii aia cum am gasit o postez pe forum....
                        Attached Files
                        With great power comes great responsibility !!!

                        Comment


                        • #13
                          Scoate scanul ala de pe CI de pe forum, te rog.

                          Este suficient sa ii scrii numele, "ocupatia" si orasul de rezidenta din 2 motive:
                          1. goagăl il va indexa mai bine si o eventuala cautare a numelui pe net va furniza informatiile de mai sus celui care a cautat
                          2. nu incalci legea protectiei datelor cu caracter personal (nu ai dreptul sa publici datele personale ale cuiva asociind: nume/adresa, nume/cnp, adresa/cnp sau toate 3)

                          Daca va fi eliminata poza, rog un moderator sa stearga acest post al meu. Thanx!
                          Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
                          GPL:

                          Comment


                          • #14
                            Dude nu sterg nimic daca as avea date si poze tot as publica, la ce mi-a facut nenorocitul ala sa zica mersi daca scapa asa.... Daca aveam accident si airbag-urile imi salvau viata care nu sunt.... Prefer sa imi spun povesta iar membrii honda fan si altii sa stie pe viitor daca vor nimerii peste un personaj jegos ca asta !!!! Sper sa gasesc si hartia de la jegosii de Virago
                            With great power comes great responsibility !!!

                            Comment


                            • #15
                              nu cred ca ai inteles la ce se referea PanterA. Poti sa lasi poza dar ar ajuta mult mai mult daca ai si SCRIE numele, datele lui aici. Astfel daca cineva vreodata are ocazia sa faca afaceri cu el, si sa zicem ii cauta numele pe google, e foarte posibil sa ajunga la acest topic. Poza cu cartea de identitate ajuta sa zicem sa-l recunoasca lumea dupa mutra...

                              Comment

                              Working...
                              X