Cum se schimba filtru polen la HR-V?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum se schimba filtru polen la HR-V?

    Buna seara, imi poate spune cineva cum se schimba filtru de polen la un HR-V? din cate am vazut pe internet sunt 2 bucati, undeva in spatele terpedo-ului. trebuie sa stiu ceva pana sa ma apuc? din cate am vazut usa de la torpedo se da jos extrem de usor....mai departe nu prea am vazut ce trebuie sa fac.
    multumesc.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 15-10-12, 19:47.

  • #2
    Scoti din articulatii usa torpedoulului si il lasi jos. Dai jos capacul care acopera locasul filtrului de polen. Pentru a-l deschide trebuie sa apesi sub el si sa tragi capacul spre exterior. In interior sunt 2 carcase de plastic in care se gasesc cele doua filtre de polen. Deci, cand comanzi, nu uita ca trebuie sa cumperi 2 bucati.
    ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

    Comment


    • #3
      multam mult! iar ca piesa, ce imi recomanzi sa cumpar? ce marca?
      vreau sa schimb filtru de aer si polen....eventual, imi este iar de folos daca imi poti spune ce marca sa cumpar.
      multam

      Comment


      • #4
        Eu am luat Mann dar poti alege orice marca serioasa, nu pot fi mari diferente.
        ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

        Comment


        • #5
          Si evetual filtru anti polline sa fie cu carbuni activi ( filtreaza mult mai bine dar trebuie schimbat ma des)
          HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
          CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

          Comment


          • #6
            am cumparat ieri nipparts, aer si polen. intrebare...am dat mult 90 RON pe aer si 60 pe polen? de montat a fost o placere sa zic asa...fata de masinile avute de mine in trecut, o nemtoaica si o frantuzoaica.

            Comment

            Working...
            X