Intalniri OFFROAD pentru posesori de H-uri 4x4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalniri OFFROAD pentru posesori de H-uri 4x4

    Salut,

    De cate ori am ocazia ajung la munte si fac cateva ore de offroad cu un Mitsu P Sport. Senzatia este de nedescris. Iarna trecuta am trait clipe extraordinare urcand la Parangul Mic prin nameti de peste juma' de metru. Acu' fo luna am repetat senzatia pe Transalpina, evident in afara soselei.
    Am un H CR-V din 2006 pe care il folosesc destul de rar si as fi dispus sa il supun unor cazne scopul fiind un mix intre distractie, adrenalina si cunoasterea masinii.
    Sunt aici posesori de H-uri dispusi sa testeze limitele masinii?


    Succes.

  • #2
    Salut, urmareste si topicul intalnirilor lunare a posesorilor de CRV, pentru luna octombrie se incearca organizarea a ceva similar, nu extrem, ceva mai soft offroad, in orice caz am fi cativa amatori

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    Honda Ridgeline

    Comment


    • #3
      Eu as merge, dar nu la limitele masinii, totusi e foarte joasa. Nu se poate merge decat pe drumusi forestiere normale sau prin zone fara bolovani mai mari de 18 cm, cat e spatiul sub masina. Si nu am nici scut... si nici cauciuce de noroi. Dar, as merge.
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • #4
        Eu nu - acum am vazut topicul - am facut-o de cateva ori si mi-a ajuns cu varf si indesat...la Crint in Sibiu....in Insula Ialomitei. Pajero e altceva.
        Nu va sfatuiesc sa faceti asa ceva. In urma "aventurilor" am schimbat caseta de directie, o bascula pe spate a trebuit indreptata, plus ca 2 zile a mirosit a ambreiaj in masina. Dupa treaba asta la 2 luni a trebuit sa schimb anvelopele..se facusera muci cum se zice si nu aveam decat vreo10-20 de mii cu ele...se tocase pe margini. As avea acum anvelope bune pt mers pe drumuri mai dificile, si scut... dar nu ma bag la asa ceva...ar putea sa coste cat nu face...
        Masina se descurca onorabil pt un SUV dar nu e facuta pentru OFFROAD. Ce fac rusii cu ele pe youtube e problema lor.
        Vorbesc strict de masina mea...Honda CRV 2006... nu de masina lui Freighter sau a lui Cerevelu...
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #5
          Subscriu la cele spuse de Florinelu', CR-V se misca onorabil pe drumuri grele, dar are niste limite. Eu am verificat comportamentul in off-road, dar n-am depasit limitele decat de vreo 2 ori, era sa distrug scutul, cred ca atunci am rupt si tija de la cantarul xenon, ne-am descurcat, am iesit pe un drum forestier acceptabil, dar promit ca nu mai incerc. Un off-road greu cu un CR-V presupune un cont substantial in banca.....si daca l-as avea, cu certitudine nu i-as mai cere ce stiu ca nu poate.....deci nu ma inscriu pe lista...bafta curiosilor !!
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment

          Working...
          X