Nu vom mai avea Honda Accord din 2015 (fostul topic Noul Accord 2015)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Accordul a fost lansat la mijlocul lui 2008 si a beneficiat de un facelift in 2011. BMW seria 3 a fost fabricat intre 2005 si 2012 deci 7 ani si nu s-a mai suparat nimeni.
    ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

    Comment


    • #17
      Titlul e destul de clar venit de la HTR: ]Noul Accord 2014 . Īntrebarea e: care noul? Il marketeaza ca o mașină nouă, si nu e. Iar din 2008 pānă īn 2014 sunt vreo 6 ani si pentru generatia actuala, asta apropo de perioada de fabricație BMW.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • #18
        Bine... Si Passat-ul actual a fost nou de vreo 3 ori la rand, ultima varianta fiind un face-lift major, dar in mare masina tot aia e.

        Inspaimantator este faptul ca japonezii nu vor sa mai bage bani in motoare. Daca ar fi rupt gura targului macar cu design-ul, atunci ai fi scos camasa cumva - vezi noua Mazda 6, noua Mazda 3, etc. Dar dupa ce au tarat acelasi motor de 2.0 de pe cl pe cu, intelegand ca e criza si nu mai sunt bani pt a aduce motoare mai puternice la fiecare noua generatie lansata, acum parca m-as fi asteptat ca dupa 8-10 ani de batut pasul pe loc, sa vina si ei cu un 2.0 cu coloana vertebrala si un 2.4 care sa-ti aduca zambetul pe buze. Dar surpriza, nu doar ca puterile motoarelor nu vor mai creste, nici macar cu cal in plus, dar acum se transforma din armasari pur sange in ponei... Mi-aduce aminte de poza aia cu Leul romanesc pe timp de criza, care uitandu-se-n oglinda, se vede de fapt o pisica.

        Nu stiu... ma uit la VW, la BMW si ma-ngrozesc comparand cu ce a ajuns Honda. Curios e ca nici Toyota nu mai iese in evidenta cu nimic.

        Comment


        • #19
          Originally posted by BlackMagic View Post
          Titlul e destul de clar venit de la HTR: ]Noul Accord 2014 . Īntrebarea e: care noul? Il marketeaza ca o mașină nouă, si nu e. Iar din 2008 pānă īn 2014 sunt vreo 6 ani si pentru generatia actuala, asta apropo de perioada de fabricație BMW.
          M-am uitat si eu pe site-ul HTR si nu am vazut nicaieri scris "noul Accord". Unde ati vazut voi scris asa ceva?
          ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

          Comment


          • #20
            Cāteva posturi mai īnapoi, e un link pus de mine.
            -------------------
            There is no point of having if you can't share.

            Comment


            • #21
              Nu scrie "noul" pe nicaieri acolo. Scrie doar accord 2014, acum si in varianta type-s.
              ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
              Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
              Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
              Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

              Comment


              • #22
                Ceva nouatai despre noul accord?
                Am tot citit si unu zic ca nu o sa mai fie pentru europa nici un accord
                2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                Comment


                • #23
                  Habemus Accord? S-ar parea ca da.

                  Spriorul de China a fost de multa vreme Accordul European. Si se pare ca avem un Sprior nou, deci si un Accord nou.
                  ... deocamdata concept.

                  Arata (intentionat sau nu) din ce in ce mai mult cu un Lexus...


                  In spate e relativ original...


                  Iar din lateral e foarte svelta. Asta e un lucru bun.


                  E mai lat in fata, in genul noii Mazda 6


                  Lampile din spate sunt un mix intre generatia curenta si cele de BMW...


                  Avem LED-uri pe Accord si semnalizarea sub far (probabil tot LED). Sa vedem daca ajunge si la modelul de serie EUDM
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    interesant,
                    din fata e facut sa arate ca din marea familie Honda si are ca si la civic acea bucata de calandru care e din alta culoare
                    nu sunt sigur ca imi place
                    nu cred ca arata ca un lexus, adica nu prea seamana cu faimoasa fata de predator care a starnit atatea controverse atunci cand a aparut
                    Click image for larger version

Name:	lexie.jpg
Views:	1
Size:	46.4 KB
ID:	717812
                    contururile calandrului Lexus sunt un fel de X pe cand spirior asta e un V
                    in fine e doar un prototip cu prea mult crom
                    farurile LED seamana cu cele de la Acura dar nu cred ca o sa scape cand incep sa gandeasca bine costurile
                    "Ethics. That's always so inconvenient."
                    Cal Lightman

                    Comment


                    • #25
                      Ticker, mai degraba asta e viitorul accord european, accura tlx 2015 din state. Este urmasul accurei tsx, care era de fapt accordul european actual.

                      http://www.acura.com/futurevehiclesg...-desert-road-5
                      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                      Ex:
                      2014 Honda Civic Executive
                      2011 Honda Civic GT

                      Comment


                      • #26
                        E si asta o idee Bacu, dar tind sa cred ca mai degraba e Sprior-ul.

                        Acuta TSX era Accordul European, dar acum din TL (model USDM) si TSX se face o singura masina: TL+TSX= love (TLX)
                        Implicit se indeparteaza de Accord, fiind un model facut sa inlocuiasca 2 modele.

                        @Turkish

                        Cand ma refeream la Lexus, ma refeream la GS, si nu neaparat la grila, ci la faruri:
                        ticker
                        Administrator
                        Last edited by ticker; 22-04-14, 18:06.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Este fix aceeasi masina cu TLX, deci da, cel mai probabil e si noul accord european.

                          TLX concept: http://www.netcarshow.com/acura/2014...llpaper_03.htm
                          TLX 2015: http://www.netcarshow.com/acura/2015-tlx/

                          Personal imi place. Mult.
                          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                          Comment


                          • #28
                            Arata intr-un mare fel. Ramane de vazut si la ce preturi va fi vandut in Europa.

                            Sent from my WM 8.1 device.
                            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                            Comment


                            • #29
                              Da, spirior e similar cu tlx, insa are 5 usi iar tlx are 4 usi, de aceea ma gandeam ca tlx e mai aproape de un viitor accord european... ma rog, pacat insa ca din moment ce in state este inca in stadiul de concept, mai curand de 2 ani nu va fi lansat in vanzare cel european...
                              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                              Ex:
                              2014 Honda Civic Executive
                              2011 Honda Civic GT

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by dragostan View Post
                                vad ca va avea si AWD, super!
                                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                                Ex:
                                2014 Honda Civic Executive
                                2011 Honda Civic GT

                                Comment

                                Working...
                                X