Nu vom mai avea Honda Accord din 2015 (fostul topic Noul Accord 2015)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pare a fi US version, deci nu cred s-o vedem in europa.
    ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
    Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
    Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
    Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

    Comment


    • Vorba e ca va fi worldwide, deoarece scade motorul la 1500 si 2000 cmc (preferate de europeni)
      In aceste conditii nu vor mai fi modele diferite pt US si EU rezultand mai putine costuri, poate face fata competitiei pe segment.
      Civic a marit vanzarea cu 25% in EU in 2016 datorita raport pret/calitate/dotari.

      Comment


      • De vazut... nu imi fac sperante totusi.

        Europa inca rumega diesel
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • A fost stirea si pe automarket : http://www.automarket.ro/stiri/o-mas...-va-77765.html .
          Motorizarea de 1.5 L ar putea sa faca mici vanzari dar din pct meu de vedere cu marirea dimensiunilor Civicului sunt ok acum pe Europa si la segment compact si segment mediu .
          Poate doar daca ii pun si 1.6L D dar cu 160 CP sa mai gaseasca ceva clienti dar sper sa nu

          Comment


          • Originally posted by ticker View Post
            Europa inca rumega diesel
            Deja sunt interzise in marile orase europene masinile diesel. Franta are program rabla diesel.
            Cred ca cine mai cumpara masina diesel noua in 2020 va avea mari dificultati sa o vanda la expirare leasing. Poate doar la bulgari, moldoveni sau export Africa .
            66% din masinile diesel noi din 2015 deja polueaza peste norma admisa. Si au euro 6.
            Arderea diesel nu este completa, rezulta pulberi fini in aer. Se depun in plamani. Creste riscul de accident cardio vascular sau boli pulmonare.

            Comment


            • Eu sunt convins ca va fi global noul Accord.
              Ma pun pe strans bani deja. 😁😁
              ....

              Comment


              • Originally posted by Nobrain View Post
                Deja sunt interzise in marile orase europene masinile diesel. Franta are program rabla diesel.
                Cred ca cine mai cumpara masina diesel noua in 2020 va avea mari dificultati sa o vanda la expirare leasing. Poate doar la bulgari, moldoveni sau export Africa .
                66% din masinile diesel noi din 2015 deja polueaza peste norma admisa. Si au euro 6.
                Arderea diesel nu este completa, rezulta pulberi fini in aer. Se depun in plamani. Creste riscul de accident cardio vascular sau boli pulmonare.
                In ce orase sunt interzise masinile diesel?

                Comment


                • Originally posted by scarr View Post
                  In ce orase sunt interzise masinile diesel?
                  Budapesta, Paris, Madrid, Oslo. Ce e adevarat ca nu 100% inca. Ci pe zile sau ore.

                  Comment


                  • Sunt curios si eu de noul Accord. Am facut test cu cel curent (2.4l CVT) si nu m-a impresionat fata de Civicul curent. (am postat pe topicul meu ceva detalii).

                    M-am inscris la TD cand o sa il lanseze pe aici. (exclusiv varianta 2l turbo + AT 10 rapoarte).

                    Sunt curios de cum se comporta si noul Toyota Camry cand o sa fie pe la dealeri cu 3.5l V6 + AT 8 rapoarte. (concurentul principal al Accordului in US)
                    iulianm
                    Senior Member
                    Last edited by iulianm; 30-06-17, 23:34.

                    Comment


                    • Daca tot nu vine la noi, macar sa rumegam putin...




                      2.0t 252 cp
                      1.5t 192 cp
                      Sexy as fu*k!

                      www.motor1.com/news/173571/2018-honda-accord/
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • Nu stiu cum va arata in realitate, dar luneta spate ca si la Clarity...e "moartea pasiunii".

                        Comment


                        • Calitatea interiorului pare sa fie 2 clase peste cel al Civic-ului. Insa, exteriorul mi se pare... discutabil. Din fata pare reusit, din spate... ori iti place, ori nu.

                          Comment


                          • Da. Pai Civic e la bataie cu VW, doar ca pct meu de vedere este peste VW. Sa nu vb de Seat...
                            Accord e acolo, cu Audi. Aici nu pot sa imi dau cu parerea.

                            Comment


                            • 2019 Honda Accord launching next month in Thailand – 1.5L Turbo, 2.0L Hybrid for the 10th generation

                              https://paultan.org/2019/02/28/2019-...th-generation/
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • Frumoasa masina dar lunga pentru Bucuresti.

                                Comment

                                Working...
                                X