Discutii anvelope de vara

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @dammy2019 - cauti bani? la noi se da doar cate unul, dar poti sa aduni cat mai multi
    R 42659 - Milano Red Ep3

    Comment


    • s-a sters.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • Azi am comandat 4 buc. Michelin Pilot Sport 4 225/45ZR17 94W XL - 1707 lei.
        Am comandat Michelin deoarece pe Avensis am avut PS 3 de care am fost foarte multumit.

        Comment


        • Ce imi recomandati?
          intre https://www.anveloshop.ro/anvelope/a...SBZ6NAavdS4e_Y
          si intre https://www.nokiananvelope.ro/anvelo...turers%5B51%5D

          Comment


          • Din ce stiu eu, Nokian-ul nu e grozav pe vara. Ei sunt foarte buni pe iarna. As tinde catre Bridgestone, dar cauta si pe net ceva review-uri / top-uri sa-ti faci o idee. In cazul asta, desi Nokian are A pe umed si Bridgestone B, as merge pe Bridgestone. Dar, repet, sunt banii tai , cauta si review-uri la ele, caci e si diferenta de bani.
            '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
            '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
            Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

            "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

            Comment


            • Originally posted by Sheva_C View Post

              Din ce stiu eu, Nokian-ul nu e grozav pe vara. Ei sunt foarte buni pe iarna. As tinde catre Bridgestone, dar cauta si pe net ceva review-uri / top-uri sa-ti faci o idee. In cazul asta, desi Nokian are A pe umed si Bridgestone B, as merge pe Bridgestone. Dar, repet, sunt banii tai , cauta si review-uri la ele, caci e si diferenta de bani.
              Da si eu m-as orienta spre Bridgestone desi sunt mai scumpe, totusi sunt premium.
              Mcy.

              Comment


              • Originally posted by Legionaru' View Post
                Azi am comandat 4 buc. Michelin Pilot Sport 4 225/45ZR17 94W XL - 1707 lei.
                Am comandat Michelin deoarece pe Avensis am avut PS 3 de care am fost foarte multumit.
                De unde???

                Comment


                • De la emag.

                  Comment


                  • Originally posted by Legionaru' View Post
                    Azi am comandat 4 buc. Michelin Pilot Sport 4 225/45ZR17 94W XL - 1707 lei.
                    Am comandat Michelin deoarece pe Avensis am avut PS 3 de care am fost foarte multumit.
                    Nu vei fi dezamagit de ps4. Asta am pe ep3 si sunt foarte multumit. Am 20k km cu ele mai au cam 2 3 mm pe fata pana la martor

                    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

                    sigpic

                    Comment


                    • Pe mine Michelin Pilot Sport Primacy m-au tinut cca 90.000 km
                      babaus
                      Senior Member
                      Last edited by babaus; 25-03-19, 08:07.
                      '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
                      Dacia Super Nova de vanzare
                      Cauciucuri + jante de vanzare

                      Comment


                      • Originally posted by babaus View Post
                        Pe mine Michelin Pilot Sport Primacy m-au tinut cca 90.000 km
                        Le-ai tinut pana la 1.6 mm?

                        Comment


                        • Michelin PS4 225/45/17 DOT 2018 luate acum un an vs defunctele GY A2 225/45/17

                          Opinie personală, deci polemicile pe baza experientei mele nu īși au locul și vor fi ignorate.

                          ​​​​​​​Marele plus, PS4 au sidewall-ul mai tare și sunt mai precise la viteza mare. Altfel, nu mi se pare ca au grip mai bun ca GY A2, deși sunt 1-2 generații īntre ele.
                          Da, pe viraje PS4 sunt mai precise și īnchegate, dar pierd mai ușor aderenta și nu par la fel de progresive ca A2. Presiunea, 2.4 bar.

                          Per ansamblu, mi se pare ca rup aderenta mai ușor/repede ca A2, cānd erau noi. La frānare și pe viraje, cel puțin. Sper sa nu īmi joace feste memoria.
                          Departe de a fi slabe, dar parca PS4 nu se ridica la nivelul hype-ului. Asta e impresia mea.

                          A2 erau aveau sidewall foarte moale și deveneau enervante pe viraje, deși aveau grip bun. Flexau prea mult.

                          La următorul schimb voi alege alt producător (Conti?). Nu eram īmpăcat cu ideea de a lua Michelin, dar erau prea lăudate și le-am dat o șansă.

                          Comment


                          • Probabil ar fi trebuit sa incerci PS4s si nu PS4, personal le detin pe amandoua, dar pe masini diferite.
                            Cred ca pe PS4s ai fi regasit acea aderenta de care zici ca ii simti lipsa la PS4, alaturi de ceea ce iti place deja la PS4.
                            BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                            Comment


                            • Din păcate nu cred ca se fabrica pe dimensiunea asta,dacă am reținut bine - ps4s.
                              Rele nu sunt, sa nu fiu īnțeles greșit. Sunt foarte ok īn regim de mers normal. Marea nemulțumire e din faptul ca am avut momente cānd m-au luat prin surprindere īn situații īn care ma așteptam mai puțin. Măcar A2-urile chițăiau, cānd īși dădeau duhul, erau (mai) progresive. Regimul de mers a rămas constant, zic eu.
                              Plus protecția de janta, mai mica pe ps4.

                              Comment


                              • Nici PS4, nici PS4s nu au din pacate o protectie la janta prea "consistenta".
                                Intre fostele Potenza S001 RFT si PS4s a fost o diferenta considerabila in ceea ce priveste protectia la janta (in favoarea la S001).
                                BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

                                Comment

                                Working...
                                X