Problema HFL (bluetooth) - ii dau PAIR dar nu mai vede nici un telefon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    La sorin englezoiaca spune sa bagi codul, dar telefonul vede hft-ul abia dupa ce bagi codul.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • #92
      Idem si la mine. Abia după ce introduci verbal codul, spune "searching for Bluetooth phone... "
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • #93
        Sa inteleg ca acum ai un modul de Bluetooth disponibil si functional?

        Daca da, da-mi un semnal ca sunt din Pitesti si putem face o proba sa vedem daca la mine merge.

        Comment


        • #94
          O sa mai intind un pic threadul cu cateva precizari.

          Daca aveti modulul BT defect, si v-ati revenit repede din faza de "denial" , urmati procedura de demontare bord si scoateti-l (macar deconectati-l). Eu l-am lasat acolo si el a continuat sa consume curent fara sa plateasca, ceea ce e ilegal. Aveam o "scurgere" de vreo 230mA care storcea mini-bateria in cateva zile. Am investigat de unde venea si, ajutat de un alt thread de pe aici, am scos "apendicele". Acum am revenit si eu la un consum mai "normal" de aprox 20mA...

          Sper sa fie de ajutor.

          Comment


          • #95
            Salut. Subscriu la ce-a zis Beavisrai mai sus.
            Al meu a decedat acum 3 ani... dar nu l-am bagat in seama: mare greseala!
            Am schimbat/stricat vreo 2 baterii de atunci... ultima fiind in garantie am fost la service si am facut scandal mare... ca mi-au dat baterie de 2 lei la pret de Mercedes s.a.m.d.... mai aveam putin si-i bateam.
            Pana la urma mi-au pus o baterie "buna" si au oprit-o pe aceea in service... mentionandu-mi ca masina consuma prea mult.
            Ca Toma Necredinciosu', am venit acasa si am pus testerul pe masina si am constatat ca in gol consuma 1500mA. Era sa fac infarct! Am sunat la Honda... am spus ce si cum... si au zis ca Bluetooth-ul e de vina.
            Azi l-am scos... o sa incerc sa-l repar. Am reparat/curatat senzorul de acceleratie de diesel Accord 2007 si modulul pentru comanda ventilator din bord.
            Deocamdata am constatat ca modulul Bluetooth are multe piese Daca-l repar revin cu info.

            Daca Bluetooth-ul nu functioneaza, ar fi bine sa-l scoateti din mufa... va scuteste de posibile necazuri.

            Spor!

            Comment


            • #96
              Posibila rezolvare este descrisa aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...ight=bluetooth

              Comment


              • #97
                Referitor la subiect. La Honda Civic fk3 2.2cdti ii spune HFT (e mai putin important). Am urmatoarea problema. Sistem locked. (sistem blocat probabil cu o parola custom anterioara). Cum se poate rezolva problema ???? Sistemul NU are android iar partea de bluetooth nu are legatura cu restul sistemului. Ma tem ca cu interfata hds nu fac nimic. Exista vreo posibilitate de hard reset ?? Unde se afla modulul respectiv. ??? Va multumesc.

                Comment


                • #98
                  Asa rămāne blocat daca scoți bornele de la baterie sau ai bateria slaba. Doar la reprezentanta il poti debloca.
                  ACCORD 2.2 I-DTEC 2010 M/T Executive

                  Comment

                  Working...
                  X