Problema HFL (bluetooth) - ii dau PAIR dar nu mai vede nici un telefon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by dinoc View Post
    Merge si cu iphone 4 si tre sa mearga cu orice telefon , standardul bluetooth este acelasi ...
    +100 !
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • #32
      Am uitat sa revin cu informatii.
      Diagnosticul la ASKO e ca modulul handsfree nu mai functioneaza. Au incercat si cu alt telefon, si reset (baterie), si diagnositic computere - e mort. Am ramas cu robotica vorbind totusi, poate tine de urit cand esti singur.

      Am gasit un modul bluetooth mai ieftin, aprox. 60eur. Se cheama Jabra Cruiser 2

      Comment


      • #33
        De curiozitate...Inainte de a ti se "arde" ai facut igienizarea cu spuma? caci aici unui baiat nu i-a mai functionat (pe civic) dupa o igienizare cu spuma si ca sasi revina la demontat apoi facut bucatele si pus la uscat...Dupa acest tratament si-a revenit .
        *****
        I-ati un Parrot ( sunt cateva modele) caci din cate am auzit e cel mai bun pe piata cel putin asta se vorbeste pe aici.
        HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
        CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

        Comment


        • #34
          Modulul bluetooth e destul de expus tratamentelor cu spuma, e situat aproape de gurile de ventilatie centrale, sub plansa. Cel putin la Accord. Partea si mai nasoala, ca spuma printr-o intamplare nefericita (mai greu, adevarat) poate ajunge si la ECU, deci...atentie.
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • #35
            foarte foarte. multa dreptate ai.Si la Civic tot pe acolo e... Eu cand am auzit. de treaba asta am abandonat 2 spray-uri, unul pt fiecare auto cu toate ca la C3 nu stiu daca poate da aceeasi problema, garantate pt 2. igienizari fiecare... si au ramas aruncate intr-o cutie in cantina.
            Am folosit numai spray-ul acela care se descarca tot odata...(este scris la mine-n topic...nu-mi aduc aminte numele)
            HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
            CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

            Comment


            • #36
              Originally posted by beavisrai View Post
              Am uitat sa revin cu informatii.
              Diagnosticul la ASKO e ca modulul handsfree nu mai functioneaza. Au incercat si cu alt telefon, si reset (baterie), si diagnositic computere - e mort. Am ramas cu robotica vorbind totusi, poate tine de urit cand esti singur.

              Am gasit un modul bluetooth mai ieftin, aprox. 60eur. Se cheama Jabra Cruiser 2
              Modulul e compatibil cumva cu cel oem? Nu prea as crede, totusi!
              Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

              Comment


              • #37
                Originally posted by Robby_Alessio View Post
                foarte foarte. multa dreptate ai.Si la Civic tot pe acolo e... Eu cand am auzit. de treaba asta am abandonat 2 spray-uri, unul pt fiecare auto cu toate ca la C3 nu stiu daca poate da aceeasi problema, garantate pt 2. igienizari fiecare... si au ramas aruncate intr-o cutie in cantina.
                Am folosit numai spray-ul acela care se descarca tot odata...(este scris la mine-n topic...nu-mi aduc aminte numele)
                Ce e la Civic tot pe acolo, modulul bluetooth?
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Den1GRator View Post
                  Ce e la Civic tot pe acolo, modulul bluetooth?
                  Da. Despre el vorbeam iar partea nasoala e ca spuma poate ajunge la el dupa cum spynea si colegul @BlackMagic
                  Robby_Alessio
                  Senior Member
                  Last edited by Robby_Alessio; 02-03-13, 11:42.
                  HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                  CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                  Comment


                  • #39
                    La Civic nu are cum sa ajunga spuma la ECU man, ECU e in compartimentul motor si e acoperit de o protectie de plastic (langa baterie).
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                    Comment


                    • #40
                      Ai dreptate, sorry... erroarea mea... ...corectez. Aveam in cap modulul si am scris ECU

                      Sent from my Samsung Galaxy Note II GT-N7100 using Tapatalk 2
                      HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                      CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                      Comment


                      • #41
                        Alex, daca ai manualul masinii gasesti pas cu pas cum sa iti imperechezi telefonul. Daca nu, il gasesti in varianata electronica pe forumul asta. Si totusi daca nu te descurci, voi posta eu pasii. Suuces si anunta-ne daca ai reusit sau nu!


                        Originally posted by alex1984 View Post
                        am si eu o problema de genul asta. am cumparat de putin timp o honda accord 2006 /2007 si am incercat sa conectez telefonul, numai ca ........liniste completa .stie cineva daca sistemul e compatibil cu iphone 4? Imi poate spune cineva pas cu pas comenzile pt conectarea unui telefon la bluetooth-ul masinii ?
                        multumesc

                        honda accord 2.2. i-cdti executive

                        Comment


                        • #42
                          Cum am mai spus, pe iphone 4 merge sigur, am avut eu.
                          Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by alex1984 View Post
                            am si eu o problema de genul asta. am cumparat de putin timp o honda accord 2006 /2007 si am incercat sa conectez telefonul, numai ca ........liniste completa .stie cineva daca sistemul e compatibil cu iphone 4? Imi poate spune cineva pas cu pas comenzile pt conectarea unui telefon la bluetooth-ul masinii ?
                            multumesc

                            honda accord 2.2. i-cdti executive
                            Citeste aici si vei rezolva

                            http://www.hondahandsfree.com/

                            Sent from my Samsung Galaxy Tab 10.1 GT-P7500 using Tapatalk 2
                            Robby_Alessio
                            Senior Member
                            Last edited by Robby_Alessio; 03-03-13, 09:09.
                            HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
                            CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

                            Comment


                            • #44
                              Confirm ca merge si pe Iphone 5 (Accord CL7 2.0 2007), daca se face totul ca in manual (Phone Setup->Pair(modulul bluetooth de la tel sa fie in modul cautare)->Se seteaza o parola(Siri-ul Hondutei o memoreaza ) ) pt a fi introdusa in tel->Confirmi ceea ce ai spus-> Telefonul intreaba parola, se introduce ->Denumesti telefonul gasit-> Ar trebui sa fie functional )
                              I don't care about other cars , i just love my Honda

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Robby_Alessio View Post
                                De curiozitate...Inainte de a ti se "arde" ai facut igienizarea cu spuma? caci aici unui baiat nu i-a mai functionat (pe civic) dupa o igienizare cu spuma si ca sasi revina la demontat apoi facut bucatele si pus la uscat...Dupa acest tratament si-a revenit .
                                *****
                                I-ati un Parrot ( sunt cateva modele) caci din cate am auzit e cel mai bun pe piata cel putin asta se vorbeste pe aici.

                                hmmm....
                                s-ar putea sa ai dreptate....ca eu cam in perioada aia i-am facut o curatare cu spuma .....
                                cred ca l-am "curatat" de tot!

                                Comment

                                Working...
                                X