Problema la Displayul principal (computer de bord)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema la Displayul principal (computer de bord)

    de cand a venit caldura si s a incins masina nu mai functioneaza display ul de la comp de bord....trebuie sa dau drumil la Clima si dupa ce se raceste in masina isi revine....a mai patit cineva asa ceva ???
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 20-05-12, 13:03.

  • #2
    da si al meu face la fel
    sigpic

    Comment


    • #3
      coool..... dar mie imi face figuri si cdplayeru .....merge 15 min si incepe sa sara si sa fashaie, sa sara .....pfffff....

      Comment


      • #4
        si mai stiu pers cu problema cu display-ul, eu am avut unul si l.am vandut cu gandu ca nu am nevoie de el)
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by serjiotrb View Post
          de cand a venit caldura si s a incins masina nu mai functioneaza display ul de la comp de bord....trebuie sa dau drumil la Clima si dupa ce se raceste in masina isi revine....a mai patit cineva asa ceva ???
          Ai probleme cu displayul(nav si radio) sau cu computerul de bord(care e sub vitezometru) pe ce model?
          '16 BMW 520xd
          '15 FK2
          ex '10 CU1
          ex '07 CL7

          Comment


          • #6
            este vb de un 5d si vb de displayul care tine de clima si radio
            sigpic

            Comment


            • #7
              Am avut si eu problema asta http://www.hondafan.ro/forum/showthr...i-functioneaza. Am fost in service, au tras putin de contacte, si apoi nu am mai avut probleme.
              CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport M/T BlackPearl

              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/puresoul/

              Comment


              • #8
                mie imi face figuri la computerul de bord, nu la radio.....cand e incins nu se vede nimic, abia cand se raceste putin incepe sa clipeasca......

                Comment


                • #9


                  cam asa face la 28 de grade....dupa 15 min de clima isi revine....ii posibil sa fie ceva contact deva fir care la caldura sa nu lucreze normal?

                  Comment


                  • #10
                    ai rezolvat problema?

                    Comment

                    Working...
                    X