DISPE: '12 Honda Jazz 1.4LS M/T Confort, Taffeta White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DISPE: '12 Honda Jazz 1.4LS M/T Confort, Taffeta White

    Mandru posesor din 24 aprilie 2012 a masinutei mai sus mentionata. Am apucat sa fac 1800 km pentru ca s-a nimerit si o saptamana de concediu. Asa ca nu prea am vazut calculator, am stat numai in masina

    Cluj - Braila ~570km, 4 adulti si un copil plus bagaje ~5,4 consum mediu dat de computer. A vazut numai ECO aprins chiar daca am dat si 110-120 pe autostrada. La intoarcere 2 adulti, copil si bagaje ~5,3 dar a vazut turatii si viteze un pic mai mari ca mai adunase km Prin oras, depinde, scoate si 7,5 si 8,9 depinde de situatii. De acasa pana la servici fac ~ 4km deci saraca nici nu apuca sa isi "salte" uleiul.

    Singurul neajuns este ca se conduce cam greu... ea saraca cere turatii si nu prea vreau sa ii dau deocamdata, am zis sa o las sa implineasca macar 3000km. Deci: e greu sa te abtii...

    De cand o am nu am avut timp sa ii fac decat o poza pe care o atasez. Sper ca in timp sa mai pun daca este cerere.

    In rest... "apa, paie si bataie".

    Daca aveti intrebari, bucuros le-oi raspunde.
    Attached Files
    dispe
    Junior Member
    Last edited by dispe; 05-05-12, 20:53.
    ´12 Honda Jazz 1.4LS M/T Confort, Taffeta White

  • #2
    al doilea Jazz de azi de pe forum. incet incet cumpara si lumea Jazz

    sa aveti noroc de el!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Multumesc, la fel la toata lumea!.
      Intr-adevar este o masina exceptionala. Am observat faptul ca nu intoarce capul trecatorilor - ceea ce ma bucura ca nu atrage atentia - dar cei care s-au urcat in ea au avut aceeasi reactie:
      aaa dar e spatioasa mai, si ai si loc berechet sa iti intinzi picioarele... eu credeam ca e mai mica
      .
      ´12 Honda Jazz 1.4LS M/T Confort, Taffeta White

      Comment


      • #4
        Daaaa, e foarte tare masinuta, sa te poarte sanatos!
        '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

        Comment


        • #5
          Ce de Jazz-uri prin Cluj...sa o porti sanatoasa!

          Sent from my GT-I9100
          Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

          Comment


          • #6
            Frumoasa masinuta, sa te bucuri de ea. Am vazut-o cand au adus-o la reprezentanta si m-am bucurat sa pot vedea un finisaj la nivelul Confort.

            Momentan vom fi ultimii doi, programul rabla s-a blocat iar Honda traiding uita sa precizeze pe site-ul lor ca reducerea de 1500 de euro fata de pretul de lista la Honda Jazz este valabila pentru toate modelele.
            Honda Jazz 1,4LS CVT Confort - Renault Grand Scenic 1,6 Dynamique

            Comment


            • #7
              Faina masina, felicitari pentru achizitie. Am avut de curand ocazia sa merg si eu cu un jazz si chiar m-a impresionat. Este din categoria mica pe afara si mare inauntru. Si poarta clar amprenta Honda la dotari. Sa te poarte sanatos!
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • #8
                S-o stapanesti sanatos!
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #9
                  Sa o stapanesti sanatos si fara probleme!
                  Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                  Comment


                  • #10
                    Felicitari, ai facut o alegere excelenta! Multi km frumosi in continuare!
                    "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                    Comment


                    • #11
                      Asta da coincidenta , pe data de 5 mai 2 topicuri cu honda jazz ! ) iti doresc la fel ca si colegului TUDORD s-o stapanesti sanatos multi km si eventual mai multe poze :P

                      Comment

                      Working...
                      X