TUDORD: '12 Honda Jazz 1.4LS CVT Confort, Polish Metal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TUDORD: '12 Honda Jazz 1.4LS CVT Confort, Polish Metal

    De 3 zile am cumparat o Honda Jazz 1.4LS CVT Confort, Polish Metal si pana in prezent, numai 200Km, sunt foarte multumit de calitatea finisajelor.

    Cutia de viteze este, cel putin pana acum, un deliciu. Este drept ca babele din cartier nu o apreciaza deoarece masina merge absolut silentios sub 1000 de ture pe aleile din zona si sunt nevoit sa claxonez cand ajung in spatele lor.

    Nu ma pot pronunta asupra consumului, momentan pe un trafic de cosmar in Cluj scoate sub 9. Voi putea aprecia mai bine dupa ce nebunia declansata de schimbarea liniilor de tramvai din tot orasul se termina si pana aatunci voi termina si rodajul si o sa am curaj sa apas mai tare pe acceleratie.

    Singurul punct negativ pana acum a fost ca sistemul audio nu a recunoscut vechiul Ipod (20Gb) dar merge in schimb perfect cu un memory stick.

    I-am pus bandouri laterale ca sa o feresc de usile binevoitorilor din parcari, i-am aruncat covorasele asa zis originale oferite de dealerul local si i-am pus unele care se si potrivesc.

    Am pus si cateva poze...

    Click image for larger version

Name:	IMG_0036.jpg
Views:	2
Size:	79.0 KB
ID:	727535Click image for larger version

Name:	IMG_0037.jpg
Views:	2
Size:	78.7 KB
ID:	727536Click image for larger version

Name:	IMG_0038.jpg
Views:	2
Size:	74.9 KB
ID:	727537Click image for larger version

Name:	IMG_0039.jpg
Views:	2
Size:	81.0 KB
ID:	727538
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 05-05-12, 20:02.
    Honda Jazz 1,4LS CVT Confort - Renault Grand Scenic 1,6 Dynamique

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos si fara probleme! E o mica bijuterie. Daca ai grija de ea, fii sigur ca nu te va lasa la greu.
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • #3
      Foarte frumoasa,sa o stapanesti sanatos!
      '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
      Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

      Comment


      • #4
        Foarte frumoasa masinuta, felicitari pentru achizitie, sa te poarte sanatos!
        '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

        Comment


        • #5
          Super bine arata! Sa o porti sanatoasa si intreaga!

          Sent from my GT-I9100
          Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

          Comment


          • #6
            sa ai noroc de el!
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #7
              Bravo si felicitari pentru masina! Uite inca unul muscat de microbul Honda...!
              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

              Comment


              • #8
                Te rog, da cateva detalii despre covorase si bandouri. De unde le-ai luat, cat au costat, etc.
                S-o stapanesti sanatos!
                dispe
                Junior Member
                Last edited by dispe; 05-05-12, 19:53.
                ´12 Honda Jazz 1.4LS M/T Confort, Taffeta White

                Comment


                • #9
                  Bandouri am luat de la Rimi din Timisoara, modelul F14 cu 135,46 lei. Tot de la ei am comandat si tavita de portbagaj si covorasele decupate special pentru Jazz (in aceasta perioada transportul prin curier rapid este gratuit).

                  Bandourile au prinsa pe ele pentru fixare banda dublu adeziva 3M si un servetel cu care sa cureti masina. In doi se fixeaza rapid. Au o singura problema: daca le lipesti aiurea ies cu tot cu vopsea.

                  Covorasele sunt perfect decupate pentru Jazz-ul II iar cele din spate sunt foarte mari intrand si acoperind tot spatiul de sub bancheta.
                  Honda Jazz 1,4LS CVT Confort - Renault Grand Scenic 1,6 Dynamique

                  Comment


                  • #10
                    S-o stapanesti sanatos!
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #11
                      Sa fiti fericiti! Welcome to da' club!
                      Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
                      GPL:

                      Comment


                      • #12
                        Buna alegere, bravo tie! Km multi, frumosi si fara probleme va doresc!
                        "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                        Comment


                        • #13
                          In primul rand iti doresc s-o stapanesti sanatos muuulti km iar in al doilea rand te-as ruga sa pui ceva poze de la interior sunt curios cum arata mai ales cu CVT

                          P.S. cam ce garda la sol are ? si am mai vazut in unele brosuri ca varianta CVT e mai slaba cu o secunda la demarajul 0-100 km/h dar pe site-ul lor scrie ca e la fel de rapida ca varianta MT

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by jiji2008 View Post
                            In primul rand iti doresc s-o stapanesti sanatos muuulti km iar in al doilea rand te-as ruga sa pui ceva poze de la interior sunt curios cum arata mai ales cu CVT
                            Click image for larger version

Name:	IMG_0045.jpg
Views:	2
Size:	66.7 KB
ID:	711705 Click image for larger version

Name:	IMG_0044.jpg
Views:	2
Size:	69.5 KB
ID:	711704

                            P.S. cam ce garda la sol are ?
                            14-15 cm

                            si am mai vazut in unele brosuri ca varianta CVT e mai slaba cu o secunda la demarajul 0-100 km/h dar pe site-ul lor scrie ca e la fel de rapida ca varianta MT
                            In mod full auto (Drive) cred ca este mai inceata decat cea manuala pentru ca setarea cutiei este optimizata pentru consum si cel putin acum nici nu indraznesc sa o calc prea tare. In D "decolarea" este lina si liniara, atat de lina incat am fost nevoit sa activez alarmele de viteza deoarece nu se aude cam nimic, nu se simte nimic si ma trezesc la 60-70km/h fara sa depasesc 2000 de ture.

                            In modul S masina sare efectiv din loc dar numai dupa ce termin rodajul o sa am curaj sa ii urc turatia peste 3000.

                            Honda Franta da 11,4 la cutia manuala si 13 la cea CVT... in Anglia 11,5 si 13,1... oricum nu am luat-o pentru curse ci pentru oras.
                            Honda Jazz 1,4LS CVT Confort - Renault Grand Scenic 1,6 Dynamique

                            Comment


                            • #15
                              Felicitari! Frumoasa masinuta. Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Cu siguranta, nu te va dezamagi ;-)
                              Honda Jazz CVT 2008 Milano Red

                              Comment

                              Working...
                              X