VTEC: ´97 Honda Civic Coupe 1.6, Cypress Green (EJ6)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VTEC: ´97 Honda Civic Coupe 1.6, Cypress Green (EJ6)

    Salut baieti luni saptamana asta ma cumparat un Civic Coupe din ungaria/austria cu mici probleme de ordin estetic si mecanic. Minusuri= are un pic de rugina pe la aripi si urmre de de gheata pe capota si acoperis, geamu din stanga nu functioneaza si kilomertraju o data merge o data nu si cred ca un rulment ii dus pe spate. Plusuri= Motor D16Y7 -105 hp, trapa din sticla, porbagaj mare, oglinzi electrice, antifonarea, tinuta pe drum si forma masini. Ii un pas mare fata de EG3 pt mine imi place foarte mult
    Attached Files
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 23-04-12, 14:10.

  • #2
    Sa o controlezi sanatos !
    sigpic
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/LauX_LauX_LauX/

    Comment


    • #3
      Multumesc

      Comment


      • #4
        bun venit in familie si sa o stapanesti sanatos, inca un ej6 . si eu am tot aceias masina si sunt foarte multumit de ea . cu geamul e simplu intre portiera si aripa este o mufa dreptunghiulara ce face conexiunea intre intstalatia masinii si portiera , de obicei mai cedeaza cate un fir , eu problema asta am avut-o . cat mai e taxa de poluare pt ea ?
        Drive a Honda...

        Comment


        • #5
          Bine ai venit!

          Se inmultesc Coupe-istii
          ....

          Comment


          • #6
            Multumesc pt primire

            Originally posted by cristiansen View Post
            bun venit in familie si sa o stapanesti sanatos, inca un ej6 . si eu am tot aceias masina si sunt foarte multumit de ea . cu geamul e simplu intre portiera si aripa este o mufa dreptunghiulara ce face conexiunea intre intstalatia masinii si portiera , de obicei mai cedeaza cate un fir , eu problema asta am avut-o . cat mai e taxa de poluare pt ea ?
            cristiansen mersi pt info despre geam sper sa-l rezolv in weekendu asta si scuze de raspunsu intarziat. Daca ii EURO2= 1073 eur, si daca ii EURO3=380 eur

            Comment


            • #7
              Am reparat geamu dar vitezometrul tot face figuri stie cineva de unde pot face rost de un senzor SH cred ca (vss) se numeste

              Comment


              • #8
                sa le stapanesti sanatos

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Toyboy View Post
                  sa le stapanesti sanatos
                  Mersi domnu dar numa ej6 ca eg3-u a plecat

                  Comment


                  • #10
                    bine ai venit printre samurai frate coupar !!!!! s-o hrbuiesti sanatos si bafta in proiecte !!!!!!!!!
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

                    Comment


                    • #11
                      sa-l stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente.
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/bxl77seby/

                      Comment


                      • #12
                        multumesc de urari

                        Comment


                        • #13
                          Buna, se poate inchide, masina e vanduta. Multumesc pentru gazduire.

                          Comment

                          Working...
                          X