Recomandare placute frana + discuri Civic 5dr

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Au inceput sa scartaie placutele de frana fata. Cam cat as mai putea merge cu ele asa?
    Ma gandeam sa iau un set de placute ATE sau tot OEM. Cum se impaca placutele ATE cu discurile originale Honda? Mersi.
    2008 Honda Civic 5d i-shift

    Comment


    • #62
      si la mine scartaie placutele dupa doar 12.500km...ceea ce mi se pare ciudat ...sper sa nu fiu nevoit sa le schimb

      Comment


      • #63
        desi dublu ca pret, recomanz ferodo ds 2500. fac mai mult praf dar imbunatatirea e vizibila. daca sunt al doilea set de placute pe disc e o idee si mai buna pt ca intra in discuri binisor. daca sunt setul 2 atunci oricum cei schimba si discurile.

        pe fk2 eu am avut textar si ate. cele textar s-au copt de la caldura de la cateva frane mai serioase la stop. cele ate nu au patit asta dar nu puteam regla prea atent puterea de franare.

        cele oem sunt textar, ca si discurile oem.

        ds 2500 in oras, nu am reusit sa le incing sau sa le fac sa miroasa (le pe discuri de 300 mm acum)


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • #64
          Salut! Pana in primavara trebuie sa inlocuiesc placute si discuri fata /spate si deocamdata oscilez intre :
          -ate discuri fata+spate , placute fata si spate si
          -atediscurie fata + spate , placute ate spate si ferodo ds2500 fata;
          Ceva pareri la setup, sfaturi? Multumesc...
          '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

          Comment


          • #65
            Varianta 2 o am eu, este ok pe strada. Un timp am avut ds2500 si pe spate in loc de ate dar scartiau rau la vitezi mici si le-am inlocuit cu ate. Am ramas cu ds2500 pe fata si ate spate.

            Comment

            Working...
            X