MUERTTES: '97 Honda Accord Coupe 2.2i es, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    daca scap de chestia asta ii promit un lip si faruri noi,acte de romania si un H22...dar daca nu,o vand pe bani de nimic,sa si sparga altu capu cu ea si incerc un prelude sau un eg6
    ex.atr
    cd7, eg5

    Comment


    • #62
      cum se verifica planeitatea ? am facut un test de frana la reprezentanta ultima oara cand am fost cu senzorul si cica e 7-8% diferenta intre stanga dreapta ceea ce ar fi foarte putin....
      ex.atr
      cd7, eg5

      Comment


      • #63
        as fi trecut cu cea mai mare placere dar am plecat din viena luni la amiaza si marti dimineata trebuia sa fiu neaparat la bacau. si a trebuit sa trec si prin botosani sa las pe cineva.am fost la limita cu timpul.nu poti sa-ti dai seama ce raliu am facut pe pasul tihuta ))).planeitatea se verifica cu un ceas comparator.nu are legatura cu testul de frana.franele pot sa tina bine si cu discurile strambe.dar daca zici ca se accentueaza trepidatiile cand sunt discurile incinse nu vad alta problema decat culisantii aia.la ambele masini am avut problema asta.mai ales la asta automata.
        HONDA ACCORD COUPE '96 2.2 iES 150HP M/T ex
        HONDA ACCORD COUPE '95 2.2 iES 150HP A/T ex
        HONDA ACCORD COUPE '99 2.0 iES 150HP M/T

        Comment


        • #64
          daca rezolvi treaba asta cu frana crede-ma ca nu vei mai vrea sa o dai.cu toate ca eu vreau sa o vand.dara asta pentru ca vreau sa-mi iau urmatoarea generatie de accord coupe 98-02.deja am de 5 ani modelul asta si vreau sa trec la urmatorul .dar inca nu am dat-o la vanzare.probabil saptamana asta pun anuntul
          HONDA ACCORD COUPE '96 2.2 iES 150HP M/T ex
          HONDA ACCORD COUPE '95 2.2 iES 150HP A/T ex
          HONDA ACCORD COUPE '99 2.0 iES 150HP M/T

          Comment


          • #65
            salut
            am schimbat culisanti de pe o parte pe alta si nu s a rezolvat.am luat niste discuri mai vechi,le am luat gradul la strung si s a rezolvat.se pare ca discurile noi japanparts au fost strambe de la mama lor.....
            la fel si planetarele daca poate cineva sa ma creada...am pus azi planetara veche pe stanga ,una din cele care caraiau la viraje si nu mai tremura pe acceleratie.tot ce mai trebuie acum e sa gasesc un cap de planetare dinspre roata si sunt ok cu toate problemele tehnice vechi! in schimb a aparut un zgomot la schimbarea vitezelor ,un fel de cloncanit cand cupleaza,cand ridic de pe pedala de ambreiaj.mecanicul a zis scurt ca e din cutie.ca sa scape de mine ca era sfarsit de program.dar eu cred ca un suport la motor.se simte ca o lovitura usoara in caroserie,aproape imperciptibila dar eu fiind usor maniac cu zgomotele....uleiul in cutie e schimbat cu MTF...poate rulmentul la placa de presiune dar m as mira...
            era sa uit !poate imi dai un link de unde sa comand capatul de planetara.nu a gasit mecanicul meu la depozitele cu care lucreaza.
            ex.atr
            cd7, eg5

            Comment


            • #66
              Originally posted by silviubrassplayer View Post
              daca rezolvi treaba asta cu frana crede-ma ca nu vei mai vrea sa o dai.cu toate ca eu vreau sa o vand.dara asta pentru ca vreau sa-mi iau urmatoarea generatie de accord coupe 98-02.deja am de 5 ani modelul asta si vreau sa trec la urmatorul .dar inca nu am dat-o la vanzare.probabil saptamana asta pun anuntul
              nu vreau sa o dau.nu am cum sa o dau la cati bani au intrat in ea.nu ma crede nimeni si pot sa pierd atat.fac niste rocade in "parcul auto"al familiei si eu imi iau altceva.tot honda coupe-ul CG are o problema pt care l am evitat: 3.0 e super dar doar pe AT si 2.0 MT e slabutz pt caroserie....mie nu imi plac AT-urile deloc dar daca te multumeste e spectacol.am mers cu el...pfff....!
              ex.atr
              cd7, eg5

              Comment


              • #67
                Sunetul de care spui cand cuplezi ambreiajul l-am avut si eu la vechiul Accord. Am intrebat mai multi mecanici dar nu au putut sa dea un raspuns concret, citisem pe forum ca ar fi din cauza uzurii discului. Dupa ce am schimbat kitul de ambreiaj a disparut si sunetul. Eu zic ca nu e panica mai tine daca nu fortezi eu am mai mers multi km cu sunetul respectiv pana pe ultima suta de metri cand nu mai puteam baga in viteza 1 si m-am pus sa schimb ambreiajul.
                ...in inima mea sunt toate de Accord.

                www.eRecenzii.ro

                Comment


                • #68
                  Salut! Ai rezolvat problema? Incearca metoda asta si zimi daca se intampla ceva : deschide capota si unde scrie abs motor , scoate capacul si localizeaza doua sigurante una de 20 si cealalta de 7.5 amp. Sunt in partea stanga cum te uiti din fata. Scoatele pe amandoua pune capacu si dute si da o tura. Astept sa-mi spui ceva dupa...

                  Comment


                  • #69
                    nu am mai postat demult aici pt ca accordul type r si mai nou EG5 au primit toata atentia. acum masina e pusa la punct ,nu mai are nici o ciudatenie pe franare etc. am schimbat intre timp mai o data capatul de planetara stanga.de la el erau problemele,chiar daca nu stiu exact care.are si un lip in plus,AEZ Icon 5...dupa ce rezolv pe la tapiterie si tablarie ceva mici probleme,sper sa reusesc niste poze de update
                    ex.atr
                    cd7, eg5

                    Comment

                    Working...
                    X