Noul Civic Sedan 2012 [update] facelift 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    este mai urata ca noul 5d si ca vechiul sedan ) arata a hyundai sau a ceva corean din spate ) si interiorul arata ieftin... cel putin din poze
    sigpic

    Comment


    • #62
      Si aice niste poze cu noul sedan.
      http://www.malaysia-motoring-news.co...r-details.html
      2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
      EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

      Comment


      • #63
        [QUOTE=roland_fzj;444689] arata a hyundai sau a ceva corean din spate )QUOTE]


        Asta este un compliment.
        ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

        Comment


        • #64
          Tare ciudat ca se importa doar 4 culori.

          01 Polished Metal Metallic
          02 Urban Titan ium Metallic
          03 Crystal Black Pearl
          04 Taffeta White

          Cum ziceam mai devreme un singur motor 1.8 142 CP, 0-100 9.0 sec (mai bine ca generatia precedenta)
          Attached Files
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #65
            A sosit si la noi mai repede decat credeam. Se poate vedea la Asko.

            Pe langa hatchback poate parea ratusca cea urata, dar asa a fost si cu generatia anterioara.

            Fata de vechiul sedan, afara de designul interior si cel exterior schimbate total, se mai pot observa urmatoarele modificari: varianta ES nu va veni cu trapa, in schimb are xenon, spalator faruri, senzori si camera pentru mers cu spatele, roata de rezerva de dimensiuni reduse (portbagajul este mult mai mare) si...cam atat la prima vedere. S-a pastrat puntea spate independenta.

            Plasticele de pe bord si usi lasa mult de dorit, tapiteria pare de buna calitate.

            Fabricata in Turcia. Pretul este undeva la 16K euro fara TVA si fara vopsea metalizata. Adica la fel ca si noul Civic 5D varianta sport. Aici cred ca este o gluma totusi. Stiu ca atunci cand mi-am luat eu sedanul era cu vreo 1000 de euro mai ieftin decat 5D-ul. Ma asteptam sa fie si aici aceeasi diferenta, daca nu chiar mai mare.

            Succes!

            Click image for larger version

Name:	IMG_1452.jpg
Views:	1
Size:	41.8 KB
ID:	711876 Click image for larger version

Name:	IMG_1451.jpg
Views:	1
Size:	53.9 KB
ID:	711875 Click image for larger version

Name:	IMG_1450.jpg
Views:	1
Size:	56.6 KB
ID:	711874 Click image for larger version

Name:	IMG_1449.jpg
Views:	1
Size:	72.2 KB
ID:	711873 Click image for larger version

Name:	IMG_1453.jpg
Views:	1
Size:	71.0 KB
ID:	711872
            maruta
            Senior Member
            Last edited by maruta; 30-05-12, 20:10.
            CR-V e:HEV
            JAZZ GD1 CVT
            Ex: CR-V RE6

            Ex: RDX TB1
            Ex: Civic FD1

            Ex - JAZZ GD1
            Ex - ACCORD Type-R
            Ex - DEL SOL EH6

            Comment


            • #66
              Mie-mi place cum arata pe dinafara, cel putin asta neagra.

              Comment


              • #67
                Dap, si mie imi place, dar cred mai mult pe celelalte 3 culori ramase din vastul paletar, orice in afara de negrul :]
                Tre' sa vad cum trec cu vederea eticheta aia cu Turkiye si sa-i dau o cheie, sunt tare curios cum e.
                '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

                Comment


                • #68
                  Mie mi se pare ca arata binisor pe negru cred ca si alba e ok. Interiorul asta e buba la toate japonezele sunt un pic in spate in comparatie cu cele europene.Rotitele alea mi se par cam mici banuiesc ca poti pune si ceva mai mare gen 17 -18.
                  A si nu in ultmul rand iar prinde bine niste arcuri sa o mai coboare un pic mi se pare cam cocotata.
                  Eu sunt in dubii cand o sa imi schimb masina ori civic sedan ori mazda 3 sedan sunt pe acolo si ca preturi si ca dotari.
                  In realitate banuiesc ca arata mai bine daca o aduc la test si la Brasov o sa fac un test si revin cu impresii.
                  2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                  EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                  Comment


                  • #69
                    Nici mie nu-mi displace la exterior, e ok, mai ales pe negru. Dotari ok, motorizare buna, pret ok...dar astept sa vad interiorul, care pt mine e definitoriu la o masina.
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • #70
                      Deci, incepand de astazi, nu vom mai avea ultimul model de Civic 4D. Hmm... nu cred ca imi pare rau. Daca venea cu un motor mai destept, ar fi fost altceva. Insa nu se merita noul model, din punctul meu de vedere, doar pentru 2-3 dotari in plus si mult mai multe aspecte negative.

                      Comment


                      • #71
                        La ce aspecte negative te referi?
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • #72
                          Corect este din partea mea sa fac mai intai un test cu noul Civic si apoi ma apuc de criticat.

                          Comment


                          • #73
                            Au aparut si preturile:
                            http://www.hondatrading.ro/modele/Noul-Civic-Sedan/21

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by maruta View Post
                              Pe langa hatchback poate parea ratusca cea urata, dar asa a fost si cu generatia anterioara.

                              Mie nu-mi place botul copiat de la Insight si spatele mi se pare ciudat, dar nu as spune ca este ratusca cea urata. 5D-ul nou nu arata bine, nici interesant, arata ciudat (dupa parerea mea strict subiectiva). Am mers (mai mult am stat) pe langa unul vreo 20 minute, si in spatele lui, si in fata si in lateral, si l-am studiat bine. E cam ciudat si are niste combinatii de linii curbe si unghiuri ascutite de ma cam durea simtul artistic, dar asta este.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • #75
                                Apreciez instalatia cu Xenon dar nu e pozitionat un pic cam sus ca pret?

                                E mai scump ca Civicul 5D, care inainte era cu cca 1000 de Euro mai ieftin...
                                Sa fie oare strategia veche de "smantanire" a pietei? Nu mi se pare o idee buna pe o piata slaba cum e asta.

                                Sunt curios totusi sa ma urc in el saptamana viitoare.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X