Noul Civic Sedan 2012 [update] facelift 2014

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In Rusia, Polonia si niste tari baltice se vinde de mai mult de un an, modelul asta.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • Originally posted by tokyodream View Post
      Sistem alimentare injectie directa
      Originally posted by IB View Post
      Mi-e greu sa cred ca are injectie directa de benzina.
      poate direct in portul de admisie

      dar apropo; Honda zicea ceva anul trecut de un R18 DOHC cu injectie directa; de ce nu este?

      Comment


      • Honda a zis multe si a facut putin ma refer la motoare pe benzina. Din 2008 pana acum nici o schimbare. Ma gandesc daca la toamna 1.8ul o sa il faca euro 6 ca nu o sa il mai poata vinde altfel in Europa.


        Sent from my Windows Phone using Tapatalk
        Dragos
        Senior Member
        Last edited by Dragos; 30-05-14, 17:42.
        2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
        EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

        Comment


        • Originally posted by Dragos View Post
          In Germania se vinde deja noul model.
          http://www.honda.de/automobile/model...ne_galerie.php
          Se vinde de mai bine de 2 ani doar ca l-au adus in numar limitat, ceva de genul 1.500 unitati/an.
          Abia acum cu ocazia targului AMI Leipzig (http://www.ami-leipzig.de) ii au drumul "nelimitat".
          Dar cum forma asta de caroserie la aceasta clasa e mai mult impaiata decat vie, nu se va umple nici vestul si nici estul de ea.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • Din pacate, muci: http://www.caranddriver.com/comparis...omparison-test
            "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

            '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

            Comment


            • Honda Civic Sedan 4D 1.8 LS AT 2014

              Honda Civic Sedan 4D 1.8 LS AT 2014 nou-nouta.
              Sunt in momentul de fata cateva model pe piata la noi cu un discount foarte mare. Nu dau nume ca sa nu fiu acuzat de reclama, dar se pot gasi usor pe anunturi auto.
              Nu stiu foarte multe despre masina asta, decat ca e facuta in Turcia si ca are o cutie automata clasica, cu 5 trepte.
              Ma intreb daca ar fi bine sa ma grabesc si sa profit de ocazie. In acelasi timp pretul prea mic fata de lista mi se pare suspect.
              Are cineva vreo parere despre asta?

              Comment


              • Atata timp cat e de la dealer, iti doresti echiparea respectiva, go for it!

                Eu de exemplu nu m-as lipsi de cruise control si as lua-o pe asta
                http://www.autovit.ro/honda-civic-C34889448.html
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Da, asta pe care o recomanda ticker, imi place si mie. E modelul cu facelift, au facut multe imbunatatiri fata de varianta pre-facelift. Pretul e foarte bun, probabil vor sa scape de ea pentru ca nu se mai comercializeaza. E facuta in Turcia, dar si sedanul meu e facut tot acolo si e foarte ok.
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • Sedanul nu are camera in R?
                    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                    2 roti

                    Comment


                    • parca e skoda octavia la spate
                      foarte ciudat ca nu are Cruise Control !
                      l.e. citisem doar descrierea din Confort. Are CC,deci.

                      Comment


                      • Nu e ciudat. E alta echipare, nu cea full.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Euro5 sau Euro6?

                          Am gasit 2 masini care sunt identice ca specificatii, in afara de culoare si norma Euro.
                          Despre una din ele dealearul zice ca e Euro5.
                          Despre cealalta, alt dealer baga mana in foc pentru Euro6.
                          Diferenta de pret intre ele este fix de 300 E cam cat ar fi taxa de timbru la Euro5 (taxa zero la Euro6).
                          VIN-urile sunt identice, variaza doar ultimele 2 cifre: 35 la cea Euro5 si 12 la cea Euro6.
                          Bineinteles ca as prefera Euro6; sper totusi ca se inseala primul dealer si ambele sunt Euro6 deci as putea obtine un pret bun; ma tem in acelasi timp sa nu dau 300 E in plus pe Euro6 si sa fie de fapt Euro5...
                          Cum se poate afla exact?

                          Comment


                          • In cartea masinii scrie undeva E5 sau E6. Nu mai stiu exact sa-ti spun unde anume, dar scrie. Asa poti sa faci diferenta.
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • Eu n-am inca masina.
                              Deci o solutie ar fi sa le cer dealerilor copii dupa cartea masinii?

                              Am verificat inca o data: ambii dealeri au zis Euro6!
                              vladd
                              Junior Member
                              Last edited by vladd; 30-12-14, 14:29.

                              Comment


                              • Faceti un contract prin care dealerul sa isi asume ce zice - ca e Euro 6, in caz contrar sa se oblige sa-ti achite contavaloarea taxei de timbru.

                                Cartea masinii vine la cateva zile dupa ce o iei (daca mai e cum era pe vremea cand lucram la dealer auto) deci nu ai cum sa o vezi (teoretic).
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X