World SuperBike 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Magny-Cours

    SSP - Cluzel (hon), Lowes (hon), Linfoot (kaw)
    La general, Sofuoglu (kaw) a iesit invingator si Campion Mondial, urmat de Cluzel si de Lowes. La constructori, Honda dovedeste inca o data ca este inbatabila la aceasta clasa. Este urmata de Kawasaki si apoi de Triumph.

    SBK mansa 1 - Guintoli (duc), Melandri (bmw), Sykes (kaw)
    SBK mansa 2 - Sykes (kaw), Rea (hon), Guintoli (duc)
    La general, Biaggi (apr) a iesit campion, in chiar ultima cursa, fiind urmat de Sykes si de Melandri. La constructori, Aprilia a iesit invingatoare, urmata de BMW si de Ducati.
    If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

    2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
    ex - 1986 Honda MT5
    ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
    ex - 2001 Honda Civic Type-R
    ex - 2007 Honda Jazz

    Comment


    • #17
      de mentionat ca biaggi a castigat cu 0.5 puncte in fata lui sykes.
      Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
      Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

      Comment


      • #18
        Si cat mi-am dorit sa castige Sykes...dar asta este...
        If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

        2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
        ex - 1986 Honda MT5
        ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
        ex - 2001 Honda Civic Type-R
        ex - 2007 Honda Jazz

        Comment


        • #19
          daca ar fi fost constant pe parcursul curselor, Sykes ar fi castigat la pas campionatul.

          Comment


          • #20
            tocmai constanta la adus in postura de vicecampion ... jumatate din curse a terminat pe podium ... din pacate doar 4 victorii ...
            civic EM2

            Comment


            • #21
              In calificari era primul, startul era perfect, prima parte a cursei o domina dar nu reusea s-o duca la bun sfarsit. Pierdea teren pe final, poate era de vina motorul, poate gumele, poate el... Sezonul urmator se anunta interesant

              Comment


              • #22
                ideea e ca-mi doream sa iasa Sykes d-abia dupa ce mi-am dat seama ca Rea nu are nicio sansa...apoi mi-am pus speranta in Checa...apoi in Sykes...si a iesit tot Biaggi pe care nu pot sa-l sufar de pe vremea cand era la GP...dar nu am ce zice...a fost constant...aia e...poate la anul...
                If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                ex - 1986 Honda MT5
                ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                ex - 2001 Honda Civic Type-R
                ex - 2007 Honda Jazz

                Comment

                Working...
                X