SKAKIUR: '08 Honda Accord 2.0 SSE, Dark Mocha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu am scris de mult timp despre masina.
    reviziile le-am facut la nord fiind mai aproape de birou.
    masina a primit cateva zgarieturi (nu urate ) pe coturile barei spate.
    in rest multa benzina si o problema cu clapeta de acceleratie (se pare ca mersul subturat dauneaza ) dupa 2 drumuri in forta la Brasov problema a trecut de la sine.

    ma gandesc sa o vand si sa achizitionez noul civic cu cvt...pareri?

    Comment


    • Sunt pentru cvt și contra lui civic.
      Am avut pentru schimb de la garaj un civic manual 2016 și singurul lucru care mi-a plăcut a fost camera de marsalier. Īn rest scaune inconfortabile, vizibilitate proastă in spate, toate plasticele păreau ieftine , meniu nefinisat.... Normal că are confortul de mașina nouă, cu zgomot redus și suspensii moi, dar așa au toate mașinile noi.
      CVT ul īmi place la nebunie. Il are soția pe jazz și mi se pare că are toate avantajele: nu crește īn ture sa te zăpăcească ca automata, dar crește cānd ai nevoie de sprint. Am avut ceva probleme cu uleiul de CVT dar altfel toate bune.

      Comment


      • Originally posted by Florinakke View Post
        Sunt pentru cvt și contra lui civic.
        Am avut pentru schimb de la garaj un civic manual 2016 și singurul lucru care mi-a plăcut a fost camera de marsalier. Īn rest scaune inconfortabile, vizibilitate proastă in spate, toate plasticele păreau ieftine , meniu nefinisat.... Normal că are confortul de mașina nouă, cu zgomot redus și suspensii moi, dar așa au toate mașinile noi.
        CVT ul īmi place la nebunie. Il are soția pe jazz și mi se pare că are toate avantajele: nu crește īn ture sa te zăpăcească ca automata, dar crește cānd ai nevoie de sprint. Am avut ceva probleme cu uleiul de CVT dar altfel toate bune.
        Am tot vazut reviewuri....se pare ca civicul "vechi" a fost cam umplut de plastice cei drept. Astept sa imi raspunda honda nord cand se poate face un test drive cu civic cvt. In rest materialele din noul civic par mai calitative, am sa trag o tura si pe la mazda sa vad ce optiuni au cu o cutie automata.

        Comment


        • Nu stiu exact cum definesti tu nou si vechi, dar asta`i masina de care vorbesc!

          A mai aparut ceva dupa?
          Attached Files

          Comment


          • asta?
            http://asko.ro/blog/sosire-noul-civic/

            Comment


            • topicul se poate inchide.
              masina a fost vanduta.

              Comment

              Working...
              X