Ce nota merita forumul Hondafan?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    9

    Certurile mai dauneaza forumului. Totul se poate rezolva prin dialog, fara cearta, prin compromisuri din partea partilor divergente
    | ex Accord CL7 2.0i (2007) |

    Comment


    • #32
      maruta

      Sunt unele minusuri care ma deranjeaza de mult timp:

      Multe minusuri existau si pe vremea cand erai super-moderator, la unele ai mai miscat cate ceva la altele nu. Daca mai adaugam si faptul ca pot fi si lucruri care tin de preferintele sau gusturile personale e posibil sa ne miscam in aria exceptiilor. In niciun caz nu poti spune ca pana sa parasesti acel post, forumul era tip top (daca ne gandim ca doua super-scandaluri s-au petrecut chiar in perioada citata si la care n-ai avut nicio solutie palpabila si daca ai avut, ea definitiv n-a dat roade).


      functia "search" mai rau te incurca decat te descurca

      Subiectul e unul din cele 4 care sunt la ora asta pe masa pentru rezolvarea lor cat mai grabnica. Sunt optimist si cred ca daca mai e posibil de reparat/updatat la el, se va rezolva in urmatoarele zile. In cazul in care nu va fi cazul vom afla cu totii si vedem ce facem.



      aparitia viitoarelor reclame (spatii de reclama)

      Indiferent ce-as comenta pe marginea acestui subiect, nu e ceea ce vrei sa auzi, deci renunt din start.
      Interesant ca in toti acesti ani n-a venit nimeni sa-mi zica "bravo ba fraiere ca reusesti sa traiesti fara reclama". Se tot vorbeste de apreciere, dar care apreciere? Oameni buni, aprecierea se transmite nu se tine secret!! Nu ma intelege gresit, nu cersesc nici aprecieri nici mai stiu eu ce, dar daca chiar a existat cineva care sa o fi facut, a facut-o oricum cand subiectul era deja in discutie. Si la urma urmei pe mine cu ce m-ar fi scutit? M-ar fi incalzit, corect dar cand trebuie sa dau banii...
      Aud vesnic expresia "asa au/fac forumurile de afara". Interesant ca la subiectul asta e tacere malc din partea criticilor.

      Si daca au

      nu mai pot scrie de pe Tapatalk (pentru mine fiind principalul program cu care urmaresc forumul acasa).

      Din cate inteleg de la alti membri, lor le merge. Deci sa speram ca intre timp si la tine merge ori va merge in curand. Din cate inteleg din partea noastra nu mai e nimic de facut.


      Poate am fost prea exigent cu notarea, dar exista loc de mai bine.

      Cum critica nu ne-a omorat niciodata, sa speram ca nici de data asta n-o va face. E bine ca e sincera, deschisa si constructiva, din pacate fara exemple ceea ce ma face sa cred ca alternativele ori nu sunt ori sunt subtiri si discutabile ori cine stie cat de solide sunt.
      Cat priveste "locul de mai bine", ce sa zic, stim ca exista masini de sute de mii de euro care se mai tuneaza de alte cateva zeci de mii, deci ne dam seama ca si la o masina de aia mai e loc de mai bine, daraminte acolo unde ai de a face cu oamenii. Daca-mi e permis exemplu.
      Chestia e ca oricat ai imbunatati si ai slefui pe toate partile, ceva intotdeauna va fi. Nu, nu e o scuza ca unele lucruri au stagnat dar nu trebuie uitat nici faptul ca toti cei ce stau in spatele organizatiei, sunt oameni care o fac strict in timpul liber (unii si de la lucru in unele momente) si pentru care acest forum nu semnifica o prioritate in viata de zi cu zi, nici chiar pentru mine, mai ales decat lucrez 3 schimburi (1.06.2010) si am un al doilea copil. (6.2011).
      Plus de asta nu e niciun secret ca mi-am scos "la oferta" pozitia tocmai din aceste motive si constient fiind ca forumul are de suferit din cauza asta. Interesant ca nimeni n-a vrut sa-l ia (de gratis!!!) iar acel unic om care s-a oferit ar fi vrut sa-l aduca la structura vtec.net (adica doar cu rubrica tehnica si My HONDA"). Era mai bine asa?
      Singurele lucruri care le cersesc de la aceasta comunitate in privinta asta sunt: (multa) rabdare si intelegere. Pe langa bunul simt de a posta civilizat. Atat si nimic mai mult.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #33
        Originally posted by cerevelu View Post
        Daca veni vorba... erau niste discutii despre importator, destul de aprinse... vad ca au disparut... poate ar trebui spus in introducere " nu criticati importatorul pen`ca nu agream asta"...
        Originally posted by CristiZ View Post
        Da, subscriu din pacate la ce a spus cerevelu pentru ca si eu atunci cand am avut ceva de zis critic la adresa importatorului, ce am zis a fost sters instant si bineinteles ca nu mi-a convenit si am reactionat destul de suparat si fost banat 3 luni. Uitasem de asta!

        Nota mea scade la 6!
        Sa clarificam si asta, pentru a 10a oara, dar daca situatia o cere, asta e.
        Orice discutie la adresa oricui, in momentul cand ea degenereaza in jigniri si alde astea, e oprita si la nevoie stearsa.
        Explicatia e foarte simpla: nu suntem o adunatura de rudari la usa cortului care avem ca scop jignirea cuiva (persoana sau institutie) ci pasionati sau interesati de aceasta marca si masinile noastre.
        Deci n-au fost sterse fiindca ele n-ar placea cuiva si fiindca forma de comunicare la care se ajunsese, era sub orice nivel.
        Nu poate spune nimeni ca n-a ramas destula critica la adresa HTRO, dar e critica exprimata intr-un limbaj normal si deci acceptata de orice om.

        @CristiZ: faptul ca ulterior ti-ai recunoscut greselile, spune totul.
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #34
          Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
          Am pus 10 sincer
          Daca pui 10, ni se suie la cap si iar ne puturosim, fi si tu al dracului ca-i la moda pe timpul asta (vremurile + vremea)!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #35
            Originally posted by GriG View Post
            9

            Certurile mai dauneaza forumului. Totul se poate rezolva prin dialog, fara cearta, prin compromisuri din partea partilor divergente
            In proportie de 90% asa e, in contul celor 10% ramase intra chestii de genul "te cunosti mai bine", clarifici niste chestii mai pe sleau daca in mod civilizat nu poti/stii, s.a.m.d.
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #36
              Nu, hai sa iti spun eu cum a fost, nu cum vrei tu sa para ca a fost. Mi-ati sters posturi critice la adresa htr dar cu un limbaj ok si eu m-am suparat si abia atunci am trecut pe alt limbaj si desigur ca asta am recunoscut mai apoi si recunosc si acum ca nu trebuia sa reactionez asa insa asta nu rezolva faptul ca sunt sterse posturile care nu va convin la adresa cui tineri voi partea. Si asta nu e ok!

              Si asta pe mine nu ma mai intereseaza balacarelile astea. Am sa citesc si am sa postez numai ce e legat de honda...
              Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

              Comment


              • #37
                Originally posted by hondatu View Post
                Daca pui 10, ni se suie la cap si iar ne puturosim, fi si tu al dracului ca-i la moda pe timpul asta (vremurile + vremea)!
                Am adaugat ca sunt bune listele cu mici probleme si las exigenta, in cazul de fata, in sarcina celor mai tineri si mai priceputi. Am fost/sunt al dracu' din cand in cand in plan profesional (uneori domestic), din motive obiective....lumea spune ca sunt un sef "de treaba" ! Daca esti al dracului aiurea, devii penibil !
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #38
                  Cine-o fi dat 3 si de ce-o pierde vremea cu noi ?
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #39
                    Se poate afla...da click pe numar
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • #40
                      Foarte complicat, m-am lamurit !
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • #41
                        @sintax, daca vede acest mesaj: si totusi, de ce 3? Trebuie sa fie niste motive, sau doar asa, la misto?
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • #42
                          9. De ce? Din cauza functiei "search", care nu m-a ajutat mai deloc in momentul in care am avut nevoie.
                          Wagner
                          Senior Member
                          Last edited by Wagner; 13-02-12, 22:17.
                          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                          Comment


                          • #43
                            eu am dat 9 in baza experientei generale cu situl - aici intra totul nu numai chestiile tehnice; de exemplu calitatea discutiilor, "comportamentul" unor membri, atmosfera generala

                            dar 9 este FOARTE BINE
                            nu stiu decat un alt forum de 9.5 si el nu este unul de masini ci de orologerie si nu e de la noi
                            "Ethics. That's always so inconvenient."
                            Cal Lightman

                            Comment


                            • #44
                              Cu functia de cautare puteti discuta cu cei care au facut software-ul vbulletin. Din pacate nu suntem noi de vina. Voi studia zilele astea implementarea unui nou modul de cautare, direct de la google.
                              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                              Comment


                              • #45
                                mie unul in general imi place destul de mult pe aici, iar in cei circa 3.5 ani de cand sunt membru si am Honda acest forum il citesc aproape zilnic.

                                nota mea: 9
                                07 Honda Civic Type R Milano Red
                                Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

                                Comment

                                Working...
                                X