IONUTS: '98 Honda Torneo 2.0 LEV, Bleumarine (JDM)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IONUTS: '98 Honda Torneo 2.0 LEV, Bleumarine (JDM)

    salut,as vrea sa va spun cate ceva despre iubita mea;am cumparato acum un an si ceva,culoare albastru marin,engine 2.0vts,
    150 de cai(daca nu gresesc),am facut 25k km,fara nici cea mai mica problema,ca dotari are ac full auto,honda navigation sistem,xenon,si multe altele,dar ce ma impresioneaza pe mine cel mai mult e ca tot ce are e din fabrica si functioneaza fiecare buton in parte,nu mai pot sa spun decat ca nu o voi schimba decat cu o alta honda si sper la un acord mai nout,aaa apropo in vara o sa vin cu ea in ro,daca se intampla cumva sa fie vreo intalnire hondafan,sa ma anuntati si pe mine,as dori sa particip si eu.va salut
    honda torneo 2.0 vts

  • #2
    Sa ai parte de ea multi km si pune cateva poze cu bolidul sa o admiram si noi.
    ...in inima mea sunt toate de Accord.

    www.eRecenzii.ro

    Comment


    • #3
      Sa ai noroc de el. Din ce an e?

      Presupun ca nu e vorba de varianta 4WD.

      Pune pioze ca suntem curiosi cum arata.

      L-am mutat la raritati pentru ca desi e inrudit cu Accordul, nu e tocmai un Accord.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        salut,da asa e,e inrudit cu acordul dar nu e exact acord,are unele modificari,nu e 4wd,anul fabricatie 98,o sa pun poze cat de curand posibil.
        honda torneo 2.0 vts

        Comment


        • #5
          Si inca o intrebare? E cu volan pe dreapta (JDM) sau e ceva pt Europa/US cu volan pe stanga?
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            da este JDM,o plimb prin cipru,gasesti aici JDM-uri cat cuprinde.poate nu ma credeti dar la anii ei merge foarte bine,cand ma duc in wekenduri pe la mare sau munte nu se exista sa nui dau 180 km/h,ias da mai mult ca ar mai merge dar e limitata,aveti idee de ce JDM-urile sunt limitate la 180 km/h?oricum mie de ajuns si atat,graba strica treaba,nu?astept sa am putin timp liber sa o infrumusetez putin si o sai fac poze,sa o vedeti.va salut
            honda torneo 2.0 vts

            Comment


            • #7
              in japonia toate masinile noi sunt limitate la 180 km/h.
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • #8
                am gasit o poza mai de demult prin laptop si am puso la semnatura,pana vin urmatoarele.
                honda torneo 2.0 vts

                Comment


                • #9
                  salut si bine ai venit... hai cu pozele alea ca murim de curiozitate

                  Comment


                  • #10
                    Sa o stapanesti sanatos!
                    Torneo vts 1.8 si 2.0 e acelasi lucru cu accordul 98-03 1.8 si 2.0 european, doar invelisul de tabla difera si unele mici detalii tehnice. Interiorul e 99% la fel ca la accordul meu '00.
                    http://www.honda.co.jp/factbook/auto...ac397-008.html
                    La fel cum si torneo euro r jdm e frate cu accord type r eudm... difera doar tabla si servodirectia (electrica pt jdm).
                    http://translate.google.ro/translate...istory_state0=
                    ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                    Comment


                    • #11
                      salutare,am revenit cu pozele alea.... sper sa o laudati.....



                      honda torneo 2.0 vts

                      Comment


                      • #12
                        Sa o stapanesti sanatos . Frumoasa foc
                        Touge is what we live for

                        Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                        Comment


                        • #13
                          mie nu imi apar pozele

                          Comment


                          • #14
                            nici eu nu vad pozele
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • #15
                              salutare,daca am facut eu ceva gresit de nu puteti vedea pozele,rog sa ma indrumati,nu ma pricep foarte bine,merci
                              honda torneo 2.0 vts

                              Comment

                              Working...
                              X