CALIN_CTR: '01 Honda Civic Type R, Nighthawk Black & Electric Orange

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CALIN_CTR: '01 Honda Civic Type R, Nighthawk Black & Electric Orange

    Salutare tuturor

    Imi cer scuze pentru intarzierea aparitiei mele pe acest forum...dar mai bine mai tarziu decat niciodata.CTR-ul meu il cam stie toata lumea(l-am luat de la colegul nostru Alin de la Craiova) , nu prea i-am adus imbunatatiri doar de ordin estetic , binenteles care erau necesare(inlocuire bara , vopsire , indreptare ..etc).In curand vor urma cateva reparatii la frane(kit reparatie etrier , schimb lichid de frana(MOTUL bineinteles) , furtune frana GOODRIGE , placute frana (fata spate EBC Yellowstuff sau Redstuff nu m-am decis) ,si poate discuri de frana spate tot EBC , un mic schimb de ulei (MOTUL 300V 5W 40),la directie mai am de schimbat un pivot , becse prindere caseta directie , si bucsa bara stabilizatoare fata.In rest masina merge si se comporta foarte OK si sunt foarte foarte multumit de de ea(vreau sa ies la pensie cu masina asta binenteles cu toate imbunatatirile aferente care vor urma).Probabil in viitorul apropiat voi achizitiona si un set de suspensii complete de la Buddy Club.
    Masina am achizitionat-o cu sufletul si nu imi pare rau deloc , pe aceasta cale tin sa-i multumesc si lui Max pentru micul imbold care mi l-a dat si lui Corse pentru consilierea post cumparare.
    Am si o rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu o informatie cu un link sau cu orice alceva de unde as putea sa cumpar o finala second(deocamadata) ,deoarece nu vreau sa investesc intr-o evacuare noua dar ieftina , planurile mele de viitor fiind altele.
    Astea fiind spuse va doresc bafta multa , muti CP si muuulte ture.

  • #2
    Bine ai venit......nici acum nu pot sa cred cat de mica e lumea . Bafta cu masina si hai si u cu niste poze ca nu mai stiu in ce stagiu se afla.
    '01 Honda Civic Type R EP3

    Comment


    • #3
      Am sa fac cateva poze ...k n-am.

      Comment


      • #4
        o curiozitate......e colant portocaliu sau e vopsea?....niciodata nu am stiut
        '01 Honda Civic Type R EP3

        Comment


        • #5
          bine ai venit!

          Comment


          • #6
            vopsea...electric orange

            Comment


            • #7
              Welcome, sa o stapanesti sanatos; io n-as pune EBC, FERODO DS2500 cred ca s-ar potrivi mai bine, in rest multa bafta cu masina si mult spor in planuri.
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

              Comment


              • #8
                bine ai venit man! sa o folosesti sanatos! Forza Timisoara

                Comment


                • #9
                  [QUOTE=Den1GRator;430174]Welcome, sa o stapanesti sanatos; io n-as pune EBC, FERODO DS2500 cred ca s-ar potrivi mai bine, in rest multa bafta cu masina si mult spor in planuri.

                  Sincer m-am gandit si la varianta asta dar nu prea am gasit de unde sa le iau. Pana acuma pe masina am avut EBC Yellowstuff si si discuri EBC (pe fata) de care am fost multumit (dar nu pot sa ma pronunt k altele nu am avut k si termen de comparatie).Daca imi recomanzi un loc de unde sa le achizitionez la un pret decent de ce nu...
                  Astept si alte opinii...

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc de urari ...la fel doresc si eu la toata lumea

                    Comment


                    • #11
                      Eu le-am luat de la Racing Nick, mai aduce si Alex de la ZZtuning si cred ca si colegul VladTNS de la Coasta de Est.
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                      Comment


                      • #12
                        Sau poti incerca la Colina, daca nu ma insel sunt importatori pentru Ferodo.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • #13
                          bine ai venit si spor la treburi!

                          Ds2500 gasesti la adilau pe forum, la un pret mult mai bun decat la magazine
                          R 42659 - Milano Red Ep3

                          Comment


                          • #14
                            multumesc de recomandari

                            Comment


                            • #15
                              salut. Pune si ceva poze...

                              Comment

                              Working...
                              X