EXCLUSSIVE: '94 Honda Prelude 2.0 16v, Matte Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • EXCLUSSIVE: '94 Honda Prelude 2.0 16v, Matte Black

    Va salut sunt noul si fericitul posesor al unui hond prelude IV din 1994 , motor 2.0 16v din cate am inteles de la cumparator a fost modificat sistemul de injectie pe ea si cipuita...am toate actele de la modificarile aduse . Din cate am inteles are 250 cp. pe brif scrie 98 kw , momentan nu e inmatriculata dar sper sa o inmatriculez cat de curand.

  • #2
    Fain . Sa -mi lasi un i.d. de mess sa vorbim
    No signature

    Comment


    • #3
      Am incarcat si ceva poze cu masina , e plina de bruma , sper sa fie ok.













      eXcLuSSive
      Junior Member
      Last edited by eXcLuSSive; 14-12-11, 09:10.

      Comment


      • #4
        daca nu ai turbo nu ai cum sa ajungi la 250 de cp cu motorul ala.
        Hondafan forever

        Comment


        • #5
          dupa cum am spus , fostu proprietar asa mi-a spus , daca a mintit am mintit si eu.....

          Comment


          • #6
            "CIP" se pune pe motoarele turbo din cate stiu, nu cred ca este real ceea ce ti-a spus vanzatorul.
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

            Comment


            • #7
              probabil , oricum sunt foarte fericit cum e si asa. dar nu e negru mat , e negru lucios , doar ca a fost bruma pe ea

              Comment


              • #8
                Originally posted by eXcLuSSive View Post
                ...am toate actele de la modificarile aduse . Din cate am inteles are 250 cp
                ce modificari are?
                pune o poza cu motorul
                turbo nu are, nu se vede nici un intercooler sub bara aia
                Spoon
                Senior Member
                Last edited by Spoon; 14-12-11, 21:28.
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                Comment


                • #9
                  am nevoie de oglinda dreapta , doar sticla care ma poate indruma unde sa merg in arad sa imi iau , sau sa imi fac ?

                  Comment


                  • #10
                    am rezolvat , ma ajutat 41 , sa imi cumpar oglinda , prin aceasta cale ii si multumesc foarte mult. Raman dator pe scurt:P

                    Comment


                    • #11
                      Cupla . Nu i-nimic . Bine ca avem de unde lua piese .
                      No signature

                      Comment


                      • #12
                        De curand am bagat masina la vopsit o sa atasez niste poze cu ea

                        Comment


                        • #13
                          S-o stapanesti sanatos, interesanta jucaria, distractie placuta....ca zapada da semne ca pleaca !!
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #14
                            cine poate sa imi spuna si mie unde este releul de incarcare ? pt ca am o problema mare mie imi baga 14.40 volti.....

                            Comment

                            Working...
                            X