Cum se schimba filtrul de polen la Honda Prelude 2.0 (model 1999)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum se schimba filtrul de polen la Honda Prelude 2.0 (model 1999)

    Salut , detin o Honda Prelude 2.0 din ´99 zilele trecute am vrut sa schimb filtru de polen, am vazut in manual si locul unde este , problema a aparut in momentul in care am vrut sa -l schimb ( conform specificatiilor am comandat filtru de polen format de fapt din 2 filtre , 1 in stanga si 1 in dreapta (in bord), surpriza a fost ca unde e de obicei filtru de polen incap ambele filtre si le-am bagat pe amandoua si nici macar nu incap exact ....

    stie cineva exact cum pot sa lamuresc problema ?. Multumesc
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 22-11-11, 09:05.

  • #2
    Vezi pe filtrul vechi poate a ramas garnitura de etansare pe el, inteleg ca trebuie scos elementul filtrant din rama. Asa se vede ca ar avea aici http://www.hondapartsnow.com/Page_Pr...ame=A/C%20Unit
    SGM.MYKE
    Senior Member
    Last edited by SGM.MYKE; 22-11-11, 19:49.
    Gargauni VTEC la cap

    Comment


    • #3
      problema e ca inauntru nu aveam nici un fel de filtru .....,ma asteptam sa vad cum e pus inauntru si sa-l inlocuiesc ....dar cum nu am gasit nimic ..am improvizat , practic se aude cum aerul trece prin filtru dar nu cred ca este ok asezat , si din poza aia reiese ca sunt 2 filtre inegale , dar de fapt cand am cumparat filtul erau 2 similare ...

      Comment

      Working...
      X